همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س)؛
همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) اجلاسیه ۱۴۱ شهید سادات خراسان جنوبی برگزار شد.
نماینده سابق ولی فقیه در امور حج تاکید کرد؛
حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: امروز دنیا از حضور میلیونی مردم برای تشییع شهید سردار سپهبد سلیمانی و همرزمانش مات و مبهوت مانده است.
اولیای الهی برای هدایت انسان ها به رستگاری، هرگز توقع هرگونه اجر دنیوی نداشته اند.
سلام برتو که آیینه دار عشق بودی و دلداده زینب کبری (س) تو که با پروازت جز زیبایی بر جا نگذاشتی تادر قلوب و اذهان همه یادی بماند از سرداری رشید و دلاور .
دبیراجلاسیه شهدای سادات خراسان جنوبی:
دبیراجلاسیه شهدای سادات خراسان جنوبی با بیان اینکه 141 شهید سادات در استان داریم، گفت: این شهدا در دفاع مقدس ودر طول 40سال که ازپیروزی انقلاب گذشته است به شهادت رسیده اند.
اجلاسیه ۱۴۱ شهید سادات خراسان جنوبی و شهدای مقاومت همزمان با ۱۹ دی ماه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در حسینیه جماران بیرجند برگزار می شود
سردار قاسمی:
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) گفت: سپهبد شهید سلیمانی در امنیت خراسان جنوبی و شرق کشور نقش محوری داشت.
ارواح طیبه شهیدان روح مطهر قاسم سلیمانی را درآغوش گرفتند
انتقام سخت یاران «حاج قاسم» در راه است
حجت الاسلام نوفرستی گفت: ایران اسلامی و جبهه مقاومت در جهان اعلام می کنند خون به ناحق ریخته شهید سلیمانی و فرماندهان بسیج مردمی عراق و همرزمان آن‌ها را می گیرند.
امروز بار دیگر مردم بیرجند در تشییع جنازه یکی از جوانان برومند این خاک حضور یافتند و او را تا خانه ابدی‌اش بدرقه کردند. امروز فاطمه السادات و مهدیه السادات ۴ و ۶ ساله در حالی با پیکر پدر وداع کردند که بغضی عجیب گلویشان را می‌فشرد.
«سیدعلی رضوی» از بسیجیان عضو گردان‌های امام حسین(ع) خراسان‌جنوبی حین مأموریت نظامی به شهادت رسید.
«سعید ترابی» از مأموران سازمان آتش‌نشانی شهرداری بیرجند هنگام مأموریت در سد گیوک دچار حادثه شد و فوت کرد.
دفاع مقدس
هرچه پزشکان اصرارکردند که به پشت خط اعزام شود، زیر بار نرفت و گفت شما باند پیچی کنید. با پانسمانی که درارژوانس انجام گرفت مجدد برگشت و در گردان مشغول خدمت شد وتا آخرین روزی که ما آنجا بودیم وی هر دو روزی یک بار می آمد وباند راعوض می کرد وبا همان قلب باز تا آخر عملیات انجام وظیفه کرد.
شهید هادی ترابی اول فروردین 59 در روستای آسیابان از توابع شهرستان درمیان در خانواده ای متدين و انقلابی چشم به جهان گشود.
گفتگوی مهر مشرق با محمود جاهدی از جانبازان استان