آخرین اخبار

تاریخ : 12. ارديبهشت 1396 - 10:15   |   کد مطلب: 1758
سفر به صحرای طبس در سالروز شکست آمریکا و گرامیداشت شهید منتظر قائم
درس عبرت طوفان شن
در آن صحرای برهوت که هیچ کس حتی دشمن گمان هم نمی­برد چنین حادثه­ای اتفاق بیفتد. نیروهای آمریکایی به تصور اینکه می توانند به راحتی نیروهای خود را که در سیزده آبان در حادثه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا دستگیر شده بودند را آزاد کنند آسمان ایران را شکافته بودند، اما همه این نقشه ­ها، نقش برآب شد.

به گزارش مهر مشرق ، در سالروز واقعه طبس، به شهری سفر کردیم که شن هایش از طرف خدا مامور به تحقیر و شکست هیمنه آمریکا بودند. ساعت 7:30 صبح پنجم اردیبهشت با جمعی از خبرنگارانی که از قبل آمادگی برای حضور در این مراسم را داشتند به سمت  صحرای طبس حرکت کردیم پس از 1.5 ساعت طی مسیر به آنجا رسیدیم.

 

با ورود به این مکان هر یک از خبرنگاران مشغول کاری بودند، عده ای به دنبال گرفتن عکس خبری، عده ای دیگر به دنبال یافتن فردی که در این صحنه حضور داشته تا از خاطراتش بشنوند و بنویسند. من نیز تا زمان آغاز مراسم، به مرور آنچه از حادثه طبس می دانم می پردازم، البته باید به این مکان سفر کنی تا متوجه عظمت این حادثه ­شوی.

 

در آن صحرای برهوت که هیچ کس حتی دشمن گمان هم نمی­برد چنین حادثه­ای اتفاق بیفتد. نیروهای آمریکایی به تصور اینکه می توانند به راحتی نیروهای خود را که در سیزده آبان در حادثه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا دستگیر شده بودند را آزاد کنند آسمان ایران را شکافته بودند، اما همه این نقشه ­ها، نقش برآب شد. حتی عوامل دست ­اندرکار در این عملیات اعتراف کردند که چندین مرتبه این عملیات باز سازی و همه جوانب آن سنجیده شده بود، اما ناگهان شن­هایی که مأمور خدا بودند به حرکت درآمده و در اندک زمانی تمام تلاش‌های شیطان بزرگ را برملا کردند و از طرف دیگر راننده­ تانکر سوختی که از آن محل در حال حرکت بود با این تفکر که این­ها قاچاقچی هستند با زیرکی توانست از صحنه فرار کند و خود را به سپاه پاسداران یزد برساند و آن­ها را از موضوع آگاه کند. نیروهای سپاه یزد بلافاصله در مکان حاضر شدند و به بررسی منطقه پرداختند.

 

همزمان با ورود این نیروها، به دستور بنی­صدر که خبر شکست نیروهای آمریکایی را توسط رئیس‌جمهور وقت آمریکا شنیده بود هواپیماهایی برای بمباران و از بین­ بردن اسناد به این منطقه فرستاده شد که ناگهان بار دیگر شن­های صحرا مأمور شدند تا این نیروها را از این مکان دور سازند و از شهادت آن‌ها جلوگیری شود، در این حین شهید محمد منتظر قائم فرمانده سپاه یزد در حال خروج از بالگرد دشمن که برای بررسی آن رفته بود هدف بمباران قرار گرفت و جان خود را در راه مبارزه و برملا ساختن جنایت شیطان بزرگ فدا کرد و روح پاکش به سوی پروردگار پر کشید.

 

عقربه ها، ساعت 10 را نشان می دهد که مراسم با حضور مسئولین استان­های خراسان جنوبی و یزد شروع می شود. آرام آرام جمعیت در مسجد شکر جمع می شوند و مجری برای آغاز مراسم شعری در توصیف این حادثه می خواند:

 

این­جا زمین گرم است، آبش فقط سراب است                     اما سراب بنمود آبی عجب به رویش

اردیبهشت ما شد، ابلیس را جهنم                                   می­سوخت روی شیطان، می­برد آبرویش

شیطان که غبغبش را، با آب کبر پر کرد                          یاد طبس همیشه، بغضی است در گلویش

 

*واقعه طبس پیامی به حامیان به مذاکره با آمریکا است

 

با وجود عظمت این حادثه، هنوز برخی از نسل های بعد انقلاب آشنایی زیادی نسبت به آن ندارند به همین علت امام جمعه طبس، به عنوان اولین سخنران این مراسم گفت:« باید نسل­هایی که در آن زمان نبوده­اند و نسل­هایی که در آینده خواهند آمد با جنایت­های آمریکا آشنایی پیدا کنند و این که اگر کسانی در راه خدا جهاد کنند، خداوند آن­ها را وا نمی­گذارد و کم­ترین موجودات خود را برای شکست مستکبرین می­فرستد. مانند ابابیل برای شکست ابرهه و ماسه­های بیابان برای شکست آمریکای جنایتکار.»وی افزود: «باید برای توفیق حضور در بزرگداشت چنین مراسمی که اهمیت و اثرات آن از جریان حادثه­ فیل بزرگ­تر بوده است، خدا را شکر کنید چراکه از این حضور پیام­های زیادی برای آمریکا و آمریکاییان ارسال می­شود و همچنین برای کسانی که احیانا در کشور، پشتیبان مذاکره با آمریکا هستند.»

 

در ادامه، همسر شهید محمدمنتظر قائم، گفت: «حضرت امام (ره) فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است٬ لذا آمریکا دشمن شماره یک بشر و ماست و تا آخر عمر علیه آمریکا مبارزه می­کنیم و زیر پا لهش می­کنیم٬ رابطه ما با آمریکا رابطه ملت مظلوم با جهانخواران و رابطه گرگ با میش است‌‌. همه گرفتاری­های ما از آمریکا است؛ لذا هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید که همین فریاد همگانی مرگ بر آمریکا؛ برای او مرگ می­ آورد‌.‌«صدیقه بیگم مدرسی ثانوی، با بیان اینکه جریان مرفه و اشرافی و غرب گرا به دلیل خوی اشرافی­گری نه تنها توجهی به محرومین و مستضعفین جامعه نداشته و ندارند گفت: « بلکه منتقدین و مردم را به دلیل خوی استکباری، به ترسو، بزدل، عقب مانده، بی­شناسنامه، بی­سواد متهم کرده و درصدد ایجاد زمینه برای سلطه مجدد شیطان بزرگ آمریکا بر ملت ایران اسلامی است.» وی گفت:«مردم، افرادی را که طرفدار اسلام سرمایه­داری، اسلام مستکبرین، اسلام مرفهین بی­درد، اسلام منافقین، اسلام راحت­طلبان، اسلام فرصت­طلبان و در یک کلمه اسلام امریکایی هستند را در انتخابات طرد نموده و توجه داشته باشند که رئیس جمهور از طبقه­ای باشد که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده باشد و در فکر رفاه آنان باشد نه از سرمایه­داران و صدر­نشینان مرفه و غرق در لذات و شهوات باشد که تلخی  محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمی­تواند بفهمد.»

 

 

* مسئولان شعار «نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی» را فراموش نکنند

 

 

در ادامه امیر خلبان محمد کریم عابدی، پیشکسوت دفاع مقدس گفت: «غفلت کرده­اید، که اگر غفلت نمی­شد امروز بحران اقتصادی و دیگر مشکلات را در کشور نداشتیم. ما با شعار «نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی» انقلاب کردیم و تا وقتی زنده­ایم این شعار را خواهیم داشت بنابراین هر مسئولی که نمی­تواند خود را با این شعار تطابق دهد میدان را به دیگری بدهد.»

 

 

مراسم به پایان می رسد و همه جمعیت به سوی آثار باقی مانده از این اتفاق که در قالب موزه ای قرار است تجمیع شود می روند، هرچند فاصله زیادی دارد و اجازه حضور هم نمی دهند اما از دور به آثار باقی مانده از هلیکوپترهای آمریکایی ها نگاه می کنم و نگاهی به رملهای و شنهایی که زیر پایم هست و نگاهی هم به آسمان، و قدرت خداوند را متصور می شوم  که چگونه شنهای خوابیده بر زمین را مامور می کند تا در آنی پیچیده ترین تجهیزات شیطان بزرگ را در هم کوبد به راستی که باید گفت اینجا موزه عبرت است و باید عبرت گرفت...

 

حالا بیش از 30 سال از این حادثه می گذرد حادثه ای که نمونه ای عینی از آیات قرآن است، حادثه ای که آمریکایی ها نمی خواهند شکست مفتزحانه خود را در آن بپذیرند و تلاش دارند حتی نقشه این اتفاق از نقشه های جهانی حذف شود، اما هنوز این حادثه آنگونه که باید شناخته نشده است و مسوولین و رسانه­ ها باید در زمینه آشنایی مردم و به خصوص نسل جوان فعالیتهای بیشتری انجام دهند تا در سال­های آینده شاهد حضور نسل نوجوان و جوان در کنار سایر نسل های انقلاب در محل این حادثه باشیم.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/