تاریخ : 28. ارديبهشت 1396 - 11:04   |   کد مطلب: 1769
آیت الله رئیسی: هر وقت منافع اشرافی گری به خطر افتاد تهمت و افترا را آغاز کردند
جمعه 29 اردیبهشت؛ تغییر به نفع مردم
آیت الله رئیسی با اشاره به دیگر کاندیدا ها گفت:«آقایان می گویند من رقیب دولت هستم. خدا می داند هوی و هوس ریاست جمهوری ندارم و انگیزه ام برای حضور اشک چشم مادری بود که تقاضای شغل برای یک فرزندش می کرد. بارها اعلام کردم که رقیب این دولت عملکرد خود اوست.حرف اصلی بنده این است که ما می توانیم. مشکل فقر مطلق و بیکاری و راه اندازی کارگاه های تولیدی، ایجاد امید در بین کشاورزان با حضور مردم امکان پذیر است و اولین گام تغییر، روز انتخابات است.»

به گزارش مهر مشرق ، در حالی جمعه 29 اردیبهشت انتخابات ریاست جهموری برگزار می شود که آیت الله رئیسی به عنوان کاندیدای مورد حمایت جریان انقلابی و با شعار دولت کار و کرامت وارد عرصه شده است. آیت الله رئیسی در جریان سفرهای تبلیغاتی به استان های مختلف در هفته گذشته، برنامه ها و نظراتش را درباره مسائل کشور با مردم در میان گذاشت، در ادامه این نظرات را می خوانید.

 

*نگاهشان به بیگانه است

آیت الله رئیسی با بیان اینکه هر چه پرده‌ها بیشتر کنار می‌رود، مردم بیشتر به آن پی می‌برند، گفت:« آنچه بیش از هر چیز عینیت دارد نگاه به بیگانه است و اینکه بیگانه را در همه مسایل کشور مؤثر دانستن است، کما اینکه کشورهای بسیاری همچون لیبی در دنیا بوده‌اند که به جهت نگاه به بیرون مرزها، سرنوشت بدی برایشان رقم خورد.»کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه موشک برای جنگیدن نیست، بلکه برای حفظ امنیت کشور است بیان کرد:« داشتن موشک برای این است که کسی نگاه چپ به کشور نداشته باشد و در واقع نشان دادن قدرت دفاعی کشور است که دشمنان بدانند ما قدرتمندیم.»

آیت الله رئیسی ضمن اشاره به وضعیت معیشت و اقتصاد مردم گفت:«اگر سری به شهرستان‌ها بزنیم، متوجه می‌شویم شهری که چنین جایگاهی در انقلاب دارد در شأنش نیست که خانمی بگوید همسرم شغل ندارد، بیش از 17 هزار کارگاه تعطیل شده در کشور وجود دارد، که اگر این مسئله را آقایان می‌فهمند باید کاری بکنند، وقتی از کارگاه‌ها می‌پرسیم که چرا تعطیل کرده‌اید؟ می‌گویند نقدینگی نداریم؛ این در حالی است که نباید وضعیت کشور به این شکل باشد.»

 

هوای ریاست‌جمهوری به سرمان نزده بود

وی با اشاره به اینکه ما شغل داشتیم و  هوای ریاست‌جمهوری هم به سرمان نزده ولی وضعیت مردم را دیدیم و احساس تکلیف کردیم عنوان کرد: «در این 38 سال با کسانی که فساد کرده‌اند با اغماض برخورد نکردیم، اینکه می‌گویید مردم با اتوبوس برای حمایت می‌آیند، اهانت به مردم است؛ زمانی می‌گفتید مردم با ساندیس می‌آیند و از فتنه‌گران برائت می‌جویند، چرا نمی‌خواهید مردم را باور کنید.»کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه ثمره برجام چه بود خاطرنشان کرد:« این همه هیئت خارجی وارد کشور شدند و 500 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در سال گذشته داشتیم، و به جای اینکه به جوانان بها دهیم به بیرون توجه داریم؛ حرف ما این است که چرا شما اتهام‌زنی می‌کنید؟ از چه چیزی عصبانی هستید؟ از کارگران معدن یا کسانی که می‌گویند اگر یک اختلاس کم شود تا مشکل مسکن مردم برطرف ‌شود.»

 

* می خواهند مردم را ناامید کنند

نامزد انتخابات با بیان اینکه درد ما فساد و کم کاری است، اظهار داشت:« می خواهند مردم را ناامید کنند. چرا مردم را دچار سرخوردگی می کنید؟ اقایان توهین و افترا را شروع کرده اند اما بدانند که ما مانند شهید بهشتی این میدان را ترک نمی کنیم و با کمک مردم این وضعیت را تغییر می دهیم.از هیچ سنگ، چوب، نیزه و شمشیری هراس نداریم و برای نجات اقتصاد، فرهنگ و سیاست به عرصه امدیم. مردم در روز انتخابات حتما وضعیت را تغییر می دهند.»

آیت الله رئیسی ادامه داد:« اکنون 11 میلیون جوان آماده ازدواج داریم، در صورتی که شما با افزایش وام مخالفت کردید؛ 500 هزار زوج در نوبت وام هستند و اگر دو نفر از این کسانی که وام غیرقانونی گرفتند آن را برگردانند مشکل ازدواج جوانان حل می‌شود.»وی با اشاره به اینکه معتقدیم که مشکلات حل‌شدنی هستند خاطرنشان کرد:« انتخابات امسال رقم زدن شرایطی است که فراتر از مشکلات اقتصادی است و باید در ریل انقلاب بیفتیم و راه آن هم اتکال به خدا و اعتماد به جوانان است و اینکه به مردم خودمان توجه کنیم.»

 

 

 

*حامی جریان مقاومت هستیم

آیت الله رئیسی با تاکید بر نقش مقاوت ادامه داد:« جریان مقاومت در کشورهایی مانند سوریه، یمن، فلسطین و لبنان، امتداد راهبردی انقلاب اسلامی است. مدافعان حرم به جای سنگر زدن در خیابان های تهران، فرسنگ ها دور از مرز از انقلاب اسلامی ومردم ایران و کشور پاسداری می کنند. حمایت از جریان مقاومت به عنوان مستضعفان و محرومان و مسلمانان تحت ظلم از برنامه های جدی ما است.»

 

وی با اشاره به تحریم ها ادامه داد:« باید تحریم ها را فرصت تلقی کرده و برای توانمند شدن اقتصاد کشور تلاش کنیم. اگر پیامی که غربی ها و دشمنان از سخنان دریافت می کنند پیام ایستادگی، مقاومت ، تبدیل تحریم به فرصت و اقتصاد مقاومتی باشد حتما عقب نشینی خواهد کرد. قطعا دشمنان به یک یا دو گام بسنده نخواهند کرد و تا جایی جلو می آیند که اهداف و منافعشان تامین شود. آن روزی تهدیدات علیه ما کارساز خواهد بود که در مقابل دشمنان اظهار ضعف کنیم. »کاندیدای ریاست جمهوری اظهار داشت: « برخی انقلابی گری را مساوی کار احساسی و سطحی می دانند، درست نیست. انقلابی گری با نگاه به منافع آینده و منافع طولانی مدت کشور رقم می خورد. مدیریت جهادی می تواند ضمن رفع مشکلات و آسیب ها شغل و کارآفرینی ایجاد کند در مقابل هر جا درجا زده ایم به دلیل مدیریت غیر پویا بوده است. »

 

* اولین گام تغییر، روز انتخابات است

آیت الله رئیسی با اشاره به دیگر کاندیدا ها گفت:«آقایان می گویند من رقیب دولت هستم. خدا می داند هوی و هوس ریاست جمهوری ندارم و انگیزه ام برای حضور اشک چشم مادری بود که تقاضای شغل برای یک فرزندش می کرد. بارها اعلام کردم که رقیب این دولت عملکرد خود اوست.حرف اصلی بنده این است که ما می توانیم. مشکل فقر مطلق و بیکاری و راه اندازی کارگاه های تولیدی، ایجاد امید در بین کشاورزان با حضور مردم امکان پذیر است و اولین گام تغییر، روز انتخابات است.»

وی  ادامه داد:« ما مرزهای قومی و قبیله‌ای را به رسمیت نمی‌شناسیم؛ همه شهروند درجه یک هستند.اولین گام در تغییر روز انتخابات ریاست جمهوری است. مردم را دائم می‌ترسانند؛ راهی ندارند جز اینکه بگویند اگر فلانی بیاید می‌خواهد کشور را به قبل برگرداند. ما نه بازگشت به گذشته را می‌خواهیم نه وصع موجود بلکه تعییر به نفع مردم را می‌خواهیم. ما معتقد به کلام امامی هستیم که در برابر دنیا اعلام کرد ما می‌توانیم.»

 

* دیوار بلندی بین چپاولگران با حقوق مردم ایجاد خواهیم کرد

وی گفت:« بنده ذیل حزب و جریان سیاسی خاصی تعریف نمی شوم و برنامه ام استفاده از ظرفیت همه نخبگان و جریان ها است. اصولگرا و اصلاح طلب خط امام برای کشور محترم هستند و از ظرفیت آنها استفاده می شود. مردم از دعواهای سیاسی خسته شده اند و می خواهند مشکلات حل شود. غصه ای که تا امروز دارم این است که آسیب شناسی در کشور انجام شده ولی آسیب زدایی نشده است.ما معتقدیم بر اساس خود باوری که در پرتو خداباوری است ما می توانیم. گشودن قفل ها در این کشور بدست بیگانگان نیست بلکه بدست مردم غیور ایران است.»

نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری افزود:« من بهترین و دلچسب ترین جایگاه خدمت را آستان مقدس امام رضا می دانستم و هوی و هوس ریاست جمهوری ندارم اما آمده ام تا اشکی بر چشمان مادری که به دنبال شغل برای یکی از چهار فرزندش است و تنها با قناعت می خواهد یک فرزندش شاغل شود، جاری نشود.»آیت الله خاطرنشان کرد:« چرا عصبانی می‌شوید و مطالبی می‌گویید که اهانت به مردم است. ما دیوار بلندی بین چپاولگران با حقوق مردم ایجاد خواهیم کرد. ما برای نجات کشور از اشرافیت وارد میدان شده و موفق خواهیم شد. ما برای نجات کشور از جناح‌بازی و قبیله‌گرایی وارد میدان شده‌ایم و با کمک مردم موفق خواهیم شد.»

 

* فصل مبارزه با فساد فرا رسیده است

آیت الله رئیسی خطاب به دیگر کاندیداها گفت:« چرا تبلیغاتی می کنید که بی توجهی به مردم است؟ بنده معتقدم عقل مردم بسیار مهم است. امروز فصل بازگرداندن نشاط واقعی در خانواده ها و افزایش اعتماد میان مردم و دولتمردان و فصل اعتماد به مدیریت جوانان در کشور است. امروز فصل کرامت دختر، پسر و جوانان کشور است. فصل مبارزه با فساد فرا رسیده است.»

وی ادامه داد:« آقایان می گویند نمی شود. به آقایان توصیه می کنیم به جای تهمت و افترا زدن درباره عملکردشان توضیح دهند. فکر نکنند با تهمت و افترا جا می زنیم. هر جا منافع جریان اشرافی در کشور به خطر افتاده تهمت و افترا را شروع کرده اند. چرا عصبانی می شوید و مطالبی می گویید که اهانت به مردم است.»کاندیدای ریاست جمهوری افزود:« آقایان می گویند آرامش در اقتصاد کشور حاکم است! این چه آرامشی است که چرخ اقتصاد کشور در آن حرکت نمی کند؛ آرامش زمانی است که اقتصاد در تحرک باشد.اینکه نیمی از کارخانه های کشور تعطیل شده چطور اقتصاد کشور در حال حرکت است.»

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/