تاریخ : 11. دى 1396 - 9:52   |   کد مطلب: 1991
گزارشی درباره تغییر و تحولات مدیریتی در طبس
فرمانداری که با دست پس می زند و با پا پیش می کشد!
این روزها خبر جابه جایی فرماندار طبس را زیاد شنیده ایم، به خصوص که اعضای شورای اسلامی شهر طبس با نوشتن نامه ای به استاندار خراسان جنوبی و درخواست تمدید ماموریت وی در این شهرستان سبب شدند که این موضوع رسانه ای شود و به گونه ای که استانداری خراسان جنوبی راغب نیست تا طلایی مقدم به ماموریت خود ادامه دهد.

به گزارش مهر مشرق ،  این روزها خبر جابه جایی فرماندار طبس را زیاد شنیده ایم، به خصوص که اعضای شورای اسلامی شهر طبس با نوشتن نامه ای به استاندار خراسان جنوبی و درخواست تمدید ماموریت وی در این شهرستان سبب شدند که این موضوع رسانه ای شود و به گونه ای که استانداری خراسان جنوبی راغب نیست تا طلایی مقدم به ماموریت خود ادامه دهد. درحالی که نوع سخنان طلایی مقدم نشان می دهد خودش هم تمایل به رفتن دارد به خصوص که سمت فرمانداری یزد به او پیشنهاد شده است. 

 عدم رغبت فرماندار برای ماندن
سید مهدی طلائی مقدم در روزهای پایانی آبان سال ۹۵ بعنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس منصوب شد و از استانداری یزد در استان خراسان جنوبی ماموریت یکساله داشت، حال پس از گذشت‌۱۳ ماه از این انتصاب، شنیده‌ها حکایت از عدم موافقت استاندار یزد با ادامه ماموریت طلائی مقدم در خراسان جنوبی دارد، البته نکته مهمتر اینکه فرماندار ویژه طبس نیز تمایلی به ادامه خدمت در این شهرستان ندارد. حدود یک ماهی است که در فضای شبکه های اجتماعی اخباری در خصوص جابه جایی و رفتن فرماندار ویژه طبس منتشر می شود و عده‌ای آن را شایعه جلوه داده و مدعی دخالت نماینده مجلس و امام جمعه شهرستان در عزل و نصب طلائی مقدم شدند. 
در این زمینه محمدرضا امیرحسنخانی، نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی درباره چرایی جابجایی مهندس طلائی مقدم گفت: «ببینید چه شده است که ایشان علیرغم علاقه به وطن خود و انرژی و توان بالای مدیریتی از ادامه کار در طبس منصرف شده است؟»  وی تصریح کرد: «اگر برخی تازه از موضوع مطلع شده و ادعای پیگیری دارند، بنده حدود یک‌ماه است که با جدیت پیگیر تمدید ماموریت خدمتی مهندس طلائی مقدم در یزد، بیرجند و تهران هستم. آقای طلائی لیاقت جایگاه‌های بالای مدیریتی دارد و اکنون هم اگر قرار باشد از طبس برود، با پیگیری نمایندگان استان یزد، در جایگاه شایسته‌تری ادامه فعالیت خواهد داد و به طور یقین وزارت کشور قدردان این تلاش‌ها و تدبیر هست.» 

 

نماینده مردم طبس گفت: «در راستای خواست شهروندان، رایزنی کردم و استانداری خراسان جنوبی نامه درخواست تمدید ماموریت مهندس طلائی مقدم را خطاب به استانداری یزد ارسال کرده و اکنون نیز نظر مردم هرچه بخواهند پیگیری می‌کنم اما مهم نظر شخص آقای فرماندار است.»  امیرحسنخانی از همدلی موجود بین امام‌جمعه، نماینده و فرماندار به نیکی یاد کرد و گفت: «طبس مشکلات فراوانی دارد و هر مدیری سکان معاونت استانداری و فرمانداری ویژه این شهرستان را عهده‌دار شود، باید با تمام توان وقت بگذارد، پیگیری کرده و بتواند ارتباط قوی با مدیران کشوری و استانی برقرار کند که مهندس طلائی به طور یقین این خصوصیات را دارد.»

 

نماینده مردم در مجلس با اشاره به نظر شخصی و مخالفت مهندس طلائی برای ادامه کار در طبس، تاکید کرد: «بخاطر درخواست و پیگیری اعضای شورای اسلامی شهر طبس تمام تلاش خود را برای ابقای ایشان در معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس براساس خواسته مردمی بکار گرفته‌ام اما نهایت همه تصمیم‌گیری‌ها به رضایت شخصی آقای طلائی مقدم برمی‌گردد و هرکس مدعی همراهی و همدلی است، باید ایشان را راضی کند. از تصمیم مهندس طلائی مقدم مبنی بر قبول مسئولیت جدید گلایه دارم، تلاش می‌کنم اقای طلائی در طبس بماند اما اگر قرار باشد جابجایی صورت گیرد، به عقب برنمی‌گردیم و اجازه انتصاب ضعیف در معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس نمیدهیم.»

 

امینی، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر طبس هم با اعلام حمایت قاطع از سید مهدی طلائی مقدم بعنوان مدیری جوان، پرانرژی، عدالت محور، پیگیر در نامه‌ای خطاب به دکتر مروج‌الشریعه استاندار خراسان جنوبی و مهندس زمانی قمی استاندار یزد، خواستار تامین نظر شهروندان طبسی در ابقای معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شد.

 

 به حاشیه ها کاری ندارم
طلایی مقدم نیز در جمع مردمی معترض به انتقالش در ساختمان شورای اسلامی شهر گفت: «در دوره مدیریت خود، همگان از جمله امام جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، استاندار خراسان جنوبی و دولتمردان، توسعه طبس را همراهی کردند و از آنها سپاسگزارم.»

طلائی مقدم که از برخی کم‌توجهی‌های مدیران کل خراسان جنوبی گلایه داشت، افزود: «همصدایی و همدلی محور حرکتم در طبس بوده و بخش‌های مرکزی، دستگردان و دیهوک را در کنار هم و عادلانه دیدم اما خواسته‌هایی برای توسعه منطقه داشتم که متاسفانه تاکنون محقق نشده و البته برخی مسائل هم که نمی‌توانم بگویم، آزار دهنده است و برای آنها خون دل خوردم.»

وی درخصوص ادعای برخی اشخاص در فضای مجازی برای رایزنی با حسینی معاون سیاسی استانداری خراسان جنوبی برای ابقایش گفت: « از استانداری خراسان جنوبی با بنده صحبتی نشده و علیرغم تماس‌های مکررم، تاکنون موفق به مذاکره با معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی نشده‌ام.»

با آنکه که طلائی وانمود می کند که از طرف استانداری خراسان جنوبی با وی صحبتی نشده است اما سخنان امیرحسنخانی نشان می دهد که خود طلائی تمایلی برای ماندن در استان خراسان جنوبی را ندارد و رفتن به یزد را به ماندن در طبس ترجیح می دهد . اما به مردم طبس آدرس غلط عدم تمایل خراسان جنوبی را می دهد چون از یک طرف ترک محل تولد خودش برای رفتن به یزد که گویا فرمانداری یزد انتظارش را میکشد شاید برای مردم طبسی زیاد خوشایند باشد . بنابراین بهترین روش همین آدرس غلط دادن است.

 

از طرفی آنچه که مشخص است اصلاح طلبان و شورای اصلاح طلب شهرستان بیشترین تمایل را برای ماندن وی دارند. اقدامات فرماندار در قدرت گرفتن اصلاح طلبان در این یک سال اخیر بر کسی پوشیده نیست بنابراین تشکیل جلسه شورا با فرماندار تجمع جلوی فرمانداری و حتی نامه نگاری با استانداری خراسان جنوبی از طرف شورای اصلاح طلب شهرستان طبس برای ماندن طلائی در طبس بخشی از اقدامات آنهاست . اما در این بین بیشترین بهره را از این شوی رسانه ای طلائی می برد چون پز محبوبیت تراشی برای استان خراسان جنوبی و استان یزد قدرت چانه زنی او را برای ماندن در قدرت در این استان یا استان دیگر بالا می برد. 

 

مسئولی که مردم شهرستانی که در آن خدمت کرده برای نرفتنش مثلا به در و دیوار زده اند برای گرفتن مسئولیت بعدی امتیازگیری قبل از موعد کرده است و این شوی رسانه ای به نفع وی خواهد بود.

 

انتهای پیام/ 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/