http://ommatevahed.com/

آخرین شماره نشریه

در شماره 199روزنامه مهر مشرق می خوانید:

کانال سروش

آخرین اخبار

پربیننده ها

  • استاندار عنوان کرد:
    استاندار خراسان جنوبی گفت: با پیگیری انجام شده مقرر شد از طریق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس در سال جاری و سال آینده بیش از ۴۵ میلیارد تومان هزینه حذف تمام بخاری های نفتی تامین و این اقدام به شکل فوری انجام پذیرد.
  • گزارش اختصاصی مهر مشرق از برگزاری شب فرهنگی خراسان جنوبی در جشنواره ملی چارسوق در تهران
    جشنواره ملی چارسوق ویژه شب فرهنگی استان های مختلف کشورکه به میزبانی برج میلاد تهران برگزار می شود، چهارشنبه شب میزبان خراسان جنوبی بود تا جاذبه های گردشگری و تاریخی استان در معرض نمایش عموم گذاشته شود.
  • گزارشي از نقاشي تصاوير شهدا بر روي ديوارهاي شهر بيرجند به بهانه برگزاري کنگره شهدا
    اين طراحي ها که چند سالي است رونق يافته به آن ديوار نگاري مي گويند. آثار ديوار نگاري را همه مردم شهر مي بينند، و برخلاف آثاري که يک هنرمند در آتليه اش و براي دل خودش کار مي کند و کاري به نظر ديگران ندارد

مطالب اجتماعی

همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس؛
بیرجند- همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس رژه مشترک نیروهای مسلح در بیرجند برگزار شد.
عبادی : پروژه های اقتصاد مقاومتی به انحراف رفته است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
آیت ا…عبادی گفت:آنچه دشمنان را خلع صلاح کرد، این بود که نیروهای مسلح توانستید با مقاومت خود ماسک ها را از چهره های وحشی، آدم کش و ستمگر غرب بردارید و آنان را به جهانیان بشناسانید، لذا با این کار خود یک غرب بی اعتبار در دنیا ساخته اید.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
واقعی با بیان اینکه هیچ کلاسی اول مهر بدون معلم نخواهد بود، گفت: بخشی از نیروهای مورد نیاز از طریق بخش خصوصی و نیروی خرید خدمات برای مدارس دوردست و بخشی از طریق بازنشسته ها پوشش داده خواهد شد.
گلایه‌های کارآفرین فردوسی از عدم حمایت مسئولان
کارآفرین است و سه ثبت اختراع دارد، از سال 92 به تاسیس کارخانه کاوش فرادیس شرق در حوزه فناوری مواد معدنی و تولید کود معدنی پرداخته و در حال حاضر دو خط تولید فعال دارد به طوری که در حوزه کاری خود جزو چهار کارخانه برتر کشور است که مجوز تولید بنتونیت ویژه خوراک دام به عنوان مکمل دارویی را کسب کرده است.
نهادهای نظارتی برای مقابله با عرضه قلیان ورود کنند
اواخر سال گذشته بود که خبر تفاهم نامه سه جانبه ساخت « 10هزار واحد مسکن محرومین» بين كميته امداد، بنياد مسكن و سازمان برنامه و بودجه كشور مبنی بر احداث 10هزار واحد مسکن محرومین در خراسان جنوبی به امضاء رسيد. رئیس وقت کمیته امداد با اشاره به جزئیات تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی مددجویان در خراسان جنوبی اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه ۲۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. به یک ساختار واحد با سازمان برنامه و بودجه رسیده‌ایم و نیمی از اعتبارات پیش‌بینی شده را کمیته امداد تقبل کرده است و نیم دیگر را سازمان برنامه و بودجه پذیرفته است.
وزیر ورزش و جوانان؛
سلطانی گفت: تا پایان دولت دوازدهم، بخشی از عقب ماندگی های خراسان جنوبی در حوزه ورزش و دیگر حوزه ها، با افتتاح پروژه های نیمه تمام جبران می شود.
امشب برگزار می شود؛
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی از برگزاری تجمع بزرگ بسیجیان همزمان با هفته دفاع مقدس در بیرجند خبر داد و گفت: در این اجتماع بیش از ۲ هزار بسیجی شرکت می کنند.
گفتگوی با دارنده رتبه ۲۱۹ کنکور سراسری؛
کانون امام هادی علیه السلام بیرجند که طی سال های اخیر نخبگان زیادی تحویل جامعه داده است حالا با کسب رتبه ۲۱۹ منطقه ای توسط «امیرمرتضی میرزایی» در کنکور سراسری امسال به عنوان یک «کانونِ موفقیت» از آن یاد می شود.
بازگشایی نمایشگاه بوی ماه مهر در خراسان جنوبی، ‌آن هم درست در دقیقه ۹۰ یعنی ۳۱ شهریور به نوعی نوش دارو بعد از مرگ سهراب است که گلایه و نارضایتی اولیای دانش آموزان را برانگیخته است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی خبر داد:
بیرجند- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۱۱ هزار بسته تحصیلی برای دانش آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد استان تهیه شده است.
دقایقی پیش؛
«مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان به عنوان جانشین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی در استان خراسان جنوبی برای سفری یک‌ روزه وارد بیرجند شد.
معاون هماهنگ كننده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی:
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی گفت: 39 سرفصل در برنامه‌های ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سپاه با بیش از 2800 برنامه در رده‌های مختلف سپاه در طول هفته دفاع مقدس اجرایی می‌شود.
گذری بر پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان
انتقال آب به استان خراسان جنوبی سالیان سال است که قصه بر غصه استان بوده و یکی از زیرساخت های توسعه استان به حساب می آید. اما این روزها که بیش 450 روستای استان با تانکر آبرسانی می شود قنوات و چشمه های استان خشکیده و چاه‌ها با کمبود آب روبرو شده و صنعت و معدن استان نیازمنده آب می باشند این مایه حیات بیش از پیش احساس نیاز می شود. در این میان به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی سالانه ۷۰۰ میلیون متر مکعب روان آب از طریق ورود به کویر و یا از طریق مرزها، از این استان خارج می‌شود.

صفحه‌ها

طنز

برخي اقدامات جوان پسند دستگاه ها
تنی چند از عوامل مهم طلاق
الگوی مناسب جهت ساخت سریال مناسبتی ماه رمضان