تاریخ : 12. مهر 1394 - 11:45   |   کد مطلب: 1188
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به تجهیز 190 خانه ورزش روستایی استان گفت: به دلیل عدم کارشناسی لازم در احداث اماکن ورزش روستایی بیش از 90 درصد این اماکن بلا‌استفاده‌اند.
90 درصد اماکن ورزش روستایی خراسان جنوبی بلا‌استفاده‌اند‌

به گزارش مهرمشرق به نقل از فارس ، بهرام عزیززاده‌مقدم در نخستین جلسه شورای‌عالی ورزش خراسان جنوبی اظهار داشت: شورای‌عالی ورزش استان‌ها در راستای برنامه‌ریزی و پیگیری توسعه منابع فیزیکی و اماکن ورزشی، تقویت ورزش‌‌های قهرمانی، همگانی، کارمندان، محلات و روستایی و با حضور مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های دولتی فعال شده است.

وی افزود: این شورا در صورتی موفق و کارآمد خواهد بود که هماهنگی و تعاملات سازنده‌ بین دستگاهی وجود داشته باشد و از ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سازمان‌ها به طور شایسته‌ای بهره‌برداری شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تصریح کرد: 70 دستگاه اجرایی شامل ماده 53 قانون مجاز هزینه کرد یک درصد از اعتبارات در حوزه ورزش و امور جوانان هستند که چنانچه به این دستورالعمل توجه کنند شاهد توسعه همه‌جانبه ورزش در استان و مراکز شهرستان‌ها خواهیم بود.

عزیززاده‌مقدم از 96 طرح نیمه‌تمام ورزشی در استان خبر داد و گفت: برای تکمیل این پروژه‌های بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی حدود 54 میلیارد تومان اعتبار لازم است.

*دریغ از یک سالن و خوابگاه استاندارد ورزشی در خراسان جنوبی

وی یادآور شد: کمبود فضاهای ورزشی و سالن‌های ویژه بخش دانش‌آموزی و بانوان سبب کاهش جذب ورزشکاران در حوزه شور و نشاط اجتماعی شده است.

مدیرکل ورزش و امور جوانان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی برغم وجود اماکن ورزشی متعدد تاکنون حتی یک سالن ورزشی استاندارد احداث نشده است حتی از وجود خوابگاه ورزشکاران نیز محروم هستیم که این امر سبب عدم میزبانی مسابقات ورزش‌های قهرمانی و ملی در استان می‌شود.

عزیززاده‌مقدم با اشاره به ساخت و سازهای غیر‌ضروری و بدون کارشناسی اماکن ورزشی در نقاط روستایی متذکر شد: بیش از 90 درصد سالن‌های ورزش روستایی بدون استفاده مانده‌ و در تامین هزینه آب و برق آن دچار مشکل هستیم.

وی به 190 خانه ورزش روستایی در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: در سال جاری با مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نسبت به 25 خانه ورزش روستایی در چهار شهرستان مرزی نهبندان، سربیشه، زیرکوه و درمیان اقدام شده است.

انتهای پیام/ک

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/