تاریخ : 12. مهر 1394 - 11:49   |   کد مطلب: 1189
استاندار خراسان جنوبی خواستار شناسایی اماکن ورزشی بدون استفاده شد و گفت: حضور مدیران ارشد وزارت ورزش و جوانان در خراسان جنوبی کمرنگ و مورد نقد است.
حضور ضعیف مدیران ارشد وزارت ورزش و جوانان در خراسان جنوبی/شناسایی اماکن ورزشی بدون استفاده

به گزارش مهر مشرق به نقل از خبرگزاری فارس، وجه‌الله خدمتگزار در نخستین جلسه شورای‌عالی ورزش خراسان جنوبی اظهار داشت: در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی، توسعه سلامت و تحرکات بدنی باید تمامی دستگاه‌های اجرایی مددکار اداره کل ورزش و جوانان باشند.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده(53) قانون مدیریت خدمات کشوری مجاز هستند به منظور توسعه ورزش همگانی و قهرمانی، توسعه زیرساخت‌های ورزش و امور جوانان در قالب قوانین بودجه سنواتی یک درصد از بودجه خود را هزینه کنند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به عدم اعتبار کافی دستگاه‌های اجرایی و در حد مجاز بودن این ماده قانونی تصریح کرد: ماده 53 نمی‌تواند دستگاه‌های دولتی را مکلف به هزینه ورزشی کند و نقض اجرایی دارد بنابراین باید به عنوان لایحه به مجلس ارائه و مصوب شود.

خدمتگزار با بیان اینکه حضور مدیران ارشد وزارت ورزش و امور جوانان در خراسان جنوبی کم‌رنگ و مورد نقد است، یادآور شد: وقتی متولی حوزه ورزش و جوانان برای زیر مجموعه‌اش چتر حمایتی مناسبی ندارد نباید انتظار چندانی از سایر دستگاه‌ها در ارتقاء و توسعه ورزش در استان را داشت.

اجرای طرح تجهیز مساجد و اماکن مذهبی در خراسان جنوبی

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های دولتی دارای اماکن ورزشی هستند که می‌توانند با هماهنگی و همکاری متولیان و اداره کل ورزش و جوانان در اختیار عموم و اقشار جامعه قرار گیرند.

استاندار خراسان جنوبی خواستار شناسایی اماکن ورزشی فاقد استفاده شد و گفت: باید بررسی شود به چه دلیل سالن‌های ورزشی که برای احداث آن میلیاردها تومان از بیت‌المال هزینه شده است متولیان آن در جذب زیرمجموعه اداری و اقشار مردم به سمت ورزش ناموفق بوده‌اند.

خدمتگزار با اشاره به عدم وجود بخش‌های خصوصی فعال در حوزه ورزش خراسان جنوبی ادامه داد: بخش‌های خصوصی و صنعتی استان در حوزه اشتغال و درآمد دچار مشکل مالی و بعضی‌ها نیز در شرف تعطیلی هستند و از این رهگذر میان ورزش خراسان جنوبی با عدم اسپانسر مواجه شده است.

وی طرح تجهیز مساجد و اماکن مذهبی به پایگاه‌های ورزشی را مورد تاکید قرار داد و افزود: سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل ورزش و جوانان، کار و امور اجتماعی و شهرداری می‌توانند در این راستا همکاری و مساعدت‌های لازم را در تجهیز اماکن به وسایل ورزشی و جذب اقشار به سمت ایجاد شور و نشاط اجتماعی داشته باشند.

انتهای پیام/ک

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/