تاریخ : 18. مهر 1394 - 10:21   |   کد مطلب: 1214
مهم ترین مشکلات سالن های ورزشی نهبندان استاندارد نبودن ابعاد زمین، فاصله ی نزدیک خطوط میدان به دیوارها و نبود رختکن برای ورزشکاران است.

به گزارش مهر مشرق به نقل از  نهبندان خبر،با توسعه زندگی شهرنشینی و رشد جمعیت در شهرها موضوع سلامت، نشاط و تندرسی افراد جامعه موضوعی است که همگان باید به آن توجه داشته باشند؛ توسعه و تغییر سبک زندگی باعث شده افراد برای ورزش بیشتر به سالن ها و اماکن ورزشی روی بیاورند و ساعت مشخصی از وقت خود را به این مهم اختصاص بدهند.

 

وجود سالن ها و مجموعه های ورزشی استاندارد در هر شهر کمک می کند تا جوانان، ورزشکاران بیشتر به سمت این مجموعه ها کشیده بشوند که این موضوع خود در کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی نیز موثر است.

 

در شهر نهبندان بیش از 5 سالن ورزشی وجود دارد که اکثر آنها چند منظوره است یعنی با خط کشی های که در سالن انجام شده است می توان چندین رشته ورزشی را انجام داد؛ وجود این تعداد سالن ورزشی در نهبندان قابل قبول است و سرانه فضاهای ورزشی در نهبندان را بالا نشان می دهد اما نکته مهمی که شاید به آن توجه نشده است موضوع استاندارد بودن این سالن های ورزشی است.

محمدی یکی از جوانان ورزشکار نهبندانی می گوید: به طور میانگین در بیشتر نقاط شهر سالن ورزشی وجود دارد که این جای قدردانی از مسئولان دارد اما اکثر این سالن ها استاندارد نیستند.

 

وی افزود: به عنوان مثال سالن ورزشی امامت که طی چند سال گذشته به بهره برداری رسیده است در نحوه قرار گیری و جایگاه تماشاگران دچار مشکل است، مشکل بعدی این سالن وجود ستون هایی است که از دیوارها بیرون زده است که این نیز خود خطرساز است.

 

این ورزشکار نهبندانی خاطر نشان کرد: مسئولان باید در هنگام ساخت سالن های ورزشی تمام موارد را در نظر بگیرند.

 

حیدری یکی دیگر از ورزشکاران نهبندان نیز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: بیشتر سالن های ورزشی نهبندان به لحاظ ابعاد استاندارد نیستند و با هم متفاوت هستند.

 

وی افزود: روشنایی برخی سالن ها هم مشکل دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

گزارشات میدانی خبرنگار نهبندان خبر نشان می دهد مهم ترین مشکلات سالن های ورزشی نهبندان استاندارد نبودن ابعاد زمین، فاصله ی نزدیک خطوط میدان به دیوارها و نبود رختکن برای ورزشکاران است.

 

حال باید دید مسئولان متولی برای رفع این مشکلات چه برنامه ای دارند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/