آخرین اخبار

تاریخ : 6. بهمن 1394 - 12:57   |   کد مطلب: 1402
آیت‌الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبر اظهارداشت: از این‌که بنیاد برکت به صورت چراغ خاموش و بدون هیاهو در حال خدمت‌رسانی به محرومین و مستضعفین در سراسر کشور است خوش‌حالم.

به گزارش مهر مشرق ،  به نقل از اقتصاد-رجانیوز: با گذشت بیش از دو سال از روی‌کار آمدن دولت یازدهم مشخص شد که مهم‌ترین رویکرد اقتصادی دولت‌مردان توجه به خارج از کشور از برای ورود سرمایه‌های خارجی جهت بهبود اوضاع اقتصاد داخلی است؛ امری که با گره خوردن به مذاکرات هسته‌ای و برداشته شدن تحریم‌ها خود را بیش‌تر نشان داد. این رویکرد که دقیقاً خلاف منویات مقام معظم رهبری بوده است بارها با تذکر ایشان همراه شد. به طوری که ایشان در سخنان ابتدای سال خود در حرم رضوی در این رابطه گفتند:

« نگاه دوّم به اقتصاد کشور نگاه به پیشرفت اقتصاد با استفاده از کمک بیرون از مرزها است؛ میگوید سیاست خارجی‌مان را تغییر بدهیم تا اقتصاد ما درست بشود، با فلان مستکبر کنار بیاییم تا اقتصاد رونق پیدا کند، تحمیل قدرتهای مستکبر را در بخشهای گوناگون و مسائل گوناگون بپذیریم تا اقتصادمان رونق پیدا کند؛ این هم نگاه دوّم است. امروز شرایط کشور به ما نشان داده است که این نگاه دوّم یک نگاه کاملاً غلط و عقیم و بی‌فایده است.»

اما با وجود حاکم بودن این نگاه در قوه مجریه، می‌توان در کشور تشکیلاتی را پیدا کرد که با استفاده از ظرفیت‌های درونی و بدون چشم‌داشت به سرمایه خارجی و با فعالیت‌ جهادی مشغول به خدمت به هم‌وطنان خود در سراسر کشور هستند. بنیاد برکت از جمله این تشکیلات است. این بنیاد در راستای اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی»، در ۲۰ آذر ماه سال ۱۳۸۶ توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأسیس شد تا به عنوان یک مجموعه‌ی توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و عام‌المنفعه در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته فعالیت نماید. از جمله فعالیت‌های این بنیاد می‌توان به اجراي طرح‌هاي توانمندسازي اقتصادي، در زمينه‌ي توسعه‌ و انجام طرح‌هاي زيربنايي، فرهنگي و آموزشي در مناطق محروم و كم‌تر توسعه‌يافته‌ي كشور،مانند طرح‌هاي راه‌سازي، پل‌سازي، آبرساني، برق‌رساني، احداث مراكز ICT و مخابراتي، احداث خانه‌ي بهداشت، پاسگاه و حوزه‌ي انتظامي، احداث مسكن محرومين، ساخت و تكميل بيمارستان، اجراي پروژه‌هاي آبخيزداري و زيرساخت باغباني، ساخت مدارس، مساجد، حوزه‌هاي علميه، دارالقرآن و خانه‌هاي عالم اشاره کرد .

اقدامات مذکور آن‌قدر موثر واقع شده که آیت‌الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری  با حضور در این بنیاد به تقدیر از عملکرد مطلوب آن پرداختند.

آیت‌الله محمدی گلپایگانی در این مراسم به اقداماتی که بنیاد برکت در توانمندسازی مناطق محروم انجام داده است اشاره کرده و گفتند: «از این‌که بنیاد برکت به صورت چراغ خاموش و بدون هیاهو در حال خدمت‌رسانی به محرومین و مستضعفین در سراسر کشور است خوش‌حالم و به مسئولان بنیاد بابت این همه خدمات تبریک عرض می‌کنم.»

با تفاسیر موجود می‌توان این بنیاد را جزء الگوهای موفق دانست که مشغول انجام خدمت در کشور است؛ همان الگویی که  به دنبال دستیابی به پیشرفت اقتصادی از طریق ظرفیت‌های داخلی کشور و مردم است.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/