تاریخ : 12. خرداد 1395 - 13:01   |   کد مطلب: 1464
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی در گفتگو با مهر مشرق :
تخفیف ، تحریف و تضعیف سه راه دشمنی با تفکر امام خمینی (ره)
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) گفت: دشمنان سعی در شکست و تخطئه راه و روش امام راحل (ره) دارند و برای این , سه ابزار تخفیف , تحریف و تضعیف را همزمان به کار گرفته اند که نمونه های عینی چنین پروژه ای که کاملا این روزها مشاهده می کنیم .

به گزارش مهر مشرق ،  سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه انصارالرضا (علیه السلام ) خراسان جنوبی به سؤالات مهر مشرق در خصوص لزوم بازخوانی راه امام خمینی (ره) در جامعه امروزی پاسخ داد.

 

 

فرمانده سپاه استان خراسان جنوبی در این خصوص گفت : در جامعه امروزی امروز با گذشت بیش از 37 سال از انقلاب اسلامی باید واقعیت ها و اتفاقات صدر انقلاب را مرور کنیم . مخصوصا برای جوانان و نوجوانان عزیز که آن روزها را ندیده اند اهمیت این بازخوانی و مرور چند برابر می شود تا بتوانند میان حکومت طاغوت شاه و حکومت اسلامی مقایسه ای دقیق و عالمانه داشته باشند . البته دشمنان و سلطنت طلب ها نیز گاها از ناآگاهی جوانان ما نسبت به وقایع عبرت آموز ابتدای پیروزی انقلاب سوء استفاده کرده اند و دقیقا می خواهند از همین شکاف استفاده کنند .
وی در ادامه افزود : اما با بازخوانی وقایع انقلاب اسلامی کاملا نشان می دهد حجم انبوهی از اراده های متراکم توده های مردمی که از عملکرد و وابستگی و فساد دوران حکومت پهلوی به ستوه آمده بودند تحت رهبری و زعامت فقیهی عادل و شجاع قیام کردند و خود را از زیر یوغ دشمن و استکبار جهانی رهانیدند.

 

سردار غیاثی اظهار داشت : در همه انقلاب ها و قیام های مردمی که به نتیجه رسیده عنصر رهبری نقشی تعیین کننده است تا آنجا که بدون رهبری ؛ شاید انقلابی صورت گرفته باشد اما بعدها به انحراف رفته است و البته از همین جهت بود که انقلاب مردم مصر که همین چند سال گذشته اتفاق افتاد به دلیل اینکه رهبری واحد و موجهی نداشتند به نتیجه نرسید . اما فقه متعالی شیعه ، نقش رهبری را در جامعه اسلامی به درستی تشخیص داده و پس از معصومین آن را به نزدیکترین اشخاص به آنان یعنی فقیه عادل جامع الشرایط سپرده است.

 

فرمانده سپاه استان در ادامه گفتگوی خود با خبرنگار مهر مشرق افزود : به هر حال شخصیت والای امام راحل به عنوان رهبر کبیر انقلاب اسلامی نقش اساسی در راهبری این انگیزه های متراکم مردمی و پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین تعیین خطوط اصلی نظام جمهوری اسلامی و گذراندن کشور از تنگناها و بحران های ابتدای انقلاب داشتند و البته مقبولیت و محبوبیت امام راحل و بزرگوار که ناشی از اعتقاد راسخ مردم به اسلام و انقلاب بود نیز باعث همراهی امت با اهداف امام (ره ) شد . آنچنان که همین محبوبیت و مقبولیت باعث شد که امت تحت لوای امام بتوانند انقلاب را پیروز کنند آن را حفظ کنند و هر روز بر گستره معنوی و مادی آن بیفزایند.

 

 

سردار غیاثی در بخش دیگری از صحبت های خود به اهمیت خط فکری امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود : خط فکری , منش عقیدتی و مسلک حکومتی امام راحل (ره ) به عنوان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به عنوان تنها راه متصور و پیش رو برای حرکت و پیشرفت انقلاب است که همین خط فکری باعث پیروزی این انقلاب و تحقق شعار های اصلی آن یعنی استقلال , عدم وابستگی به استکبار و اسلام خواهی گردید و در عین تلاش استکبار با راه اندازی غائله های مختلف امنیتی و تحمیل جنگ 8 ساله اما پیکره شجره طیبه انقلاب همچنان حفظ و بلکه پبشرفت کرد و بلکه شاخ وبرگ و ثمره شجره نظام جمهوری اسلامی پربارتر گردید .

 

 

فرمانده سپاه استان در ادامه با تاکید بر اینکه خط فکری امام راحل (ره) از همان ابتدا دشمنانی داشت و دارد که در رأس آن دشمنان آمریکا و اسرائیل بودند و هستند و خواهند بود اظهار داشت : این دشمنی دلیلی بزرگ دارد . چون ماهیت فکری امام راحل (ره) در نفی و نیستی باطل و تثبیت حق است و چون آرمان امام خمینی (ره ) سفوط حکومت های استکباری و فتح سنگرهای کلیدی جهان و طنین انداز شدن آواز خوش اسلام ناب محمدی در سراسر دنیا بود بنابراین واضح بود که استکبار جهانی به نابودی این تفکر انقلابی بیاندیشد .

 

سردار غیاثی در ادامه مصاحبه خود با خبرنگار مهر مشرق افزود : اما دشمنان برای مقابله با نظامی که در رأس آن فردی چون امام راحل (ره) قرار داشت و در بدنه موجی از مردم عاشق و دلباخته امام و انقلاب که حاضر بودند در راه شعار های آن جان خود را فدا کنند چه تدبیری اندیشید ؟

 

وی ادامه داد : شکست نظام جمهوری اسلامی و فروپاشی آن اولین و آخرین هدف استکبار در برخورد با جمهوری اسلامی ایران است . اما روشها و شیوه های رسیدن به هدف متفاوت است . ابتدا خواست پرهزینه ترین و کوتاه ترین راه ها را انتخاب کند که غائله های امنیتی , ترورها شخصیت های انقلابی و راه اندازی جنگ تحمیلی 8 ساله از آن جمله است.

 

 

فرمانده سپاه استان خراسان جنوبی ادامه داد : اما نتوانست به مقصود اصلی خود برسد . آسیب شناسی کرد و به این نکته رسید که تنها راه شکست نظام استحاله نظام جمهوری اسلامی از درون و انحراف جامعه از خطوط اصلی تبیین شده امام راحل (ره ) است . بنابراین به ناچار وارد مسیری دیگر و پروژه ای خطرناکتر شد . پروژه ای که پازل های آن یکی یکی کنار هم چیده می شوند . تهاجم فرهنگی و فشارهای سیاسی ، تحمیل تحریم های اقتصادی و ... همه و همه برای ناامید کردن مردم از راه نورانی امام راحل (ره) و زیر سوال بردن کارآمدی نظام و خط فکری امام بزرگوار بوده است .

 

 

سردار غیاثی افزود : اما همه این توطئه ها با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری که جانشین خلف امام بزرگوار هستند به شکست انجامیده ولی دشمنان آرام ننشسته اند . چون بر خلاف تصور عده ای , آنها می دانند که بقا و پیشرفت نظام مساوی است با نفی و شکست آنها . بنابراین آنها برای بقا می جنگند و تنها هدف آن ها نفی و نیستی نظام جمهوری اسلامی ایران است . البته آنها نهایتا پس از شکست های مکرر به این هم راضی شده اند که نام جمهوری اسلامی بماند ولی رفتار و عملکرد و فکر راهبردی مجموعه حکومتی نظام آمریکائی , استکباری و وابستگی باشد . به همین دلیل است که امام خامنه ای (ره) مکرر در خصوص نفوذ تذکر می دهند و نقشه دشمن را در این زمینه برملا کرده اند .

 

فرمانده سپاه استان تاکید کرد : دشمنان سعی در شکست و تخطئه راه و روش امام راحل (ره) دارند و برای این , سه ابزار تخفیف , تحریف و تضعیف را همزمان به کار گرفته اند که نمونه های عینی چنین پروژه ای که کاملا این روزها مشاهده می کنیم . آنها در ابزار تضعیف سعی دارند تا انقلابیون و کسانی که دلبسته و معتقد به راه امام خمینی (ره) هستند به مراکز قدرت دست پیدا نکنند و آنها را ضعیف نگه دارند . در عین حال کسانی که فکری غرب زده و وابسته دارند بیشتر به مناصب تصمیم گیرو مدیریتی نظام برسند . بنابراین در انتخابات ها به شدت فعال می شوند وسعی می کنند آشکار و نهان از جناح و جریان وابسته به شدت حمایت کنند . البته در این زمینه گاهی موفقیت های کوچکی به دست آورده اند اما همچنان ناکام مانده اند.

 

 

سردار غیاثی ادامه داد : دشمنان در ابزار تخفیف سعی در کوچک شمردن و کم اثر نمودن تفکرات انقلابی و شعار های اصلی انقلاب دارند . بنابراین با مغلطه های گوناگون و با رسانه های ریز و درشت تلاش می کنند به مردم القا کنند که دیگر تفکرات امام راحل راهگشای پیشرفت و توسعه کشور نیست و تنها راه توسعه از مسیر رابطه با آمریکا و تغییر رفتار ایران می گذرد . در این پروژه برخی از مسئولان اجرائی با سخنرانی های خود نقش بازیگری برای این نقشه دشمن را ایفا کرده اند که نشان از تغییر محاسبات این مسئولان در این زمینه و کوتاه آمدن آنها از شعارهای انقلابی دارد که امام خامنه ای نیز به آن تذکر داده اند .

 

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی در ادامه با توضیح ابزار تحریف گفت : البته در بخش تحریف به دنبال انعکاس وارونه از نظریات و محکمات و بینات فرمایشات امام راحل (ره) هستند . دشمنان برای اجرائی شدن این عملیات باید از نزدیکان و یاران انقلاب شروع میکردند . چون انعکاس نادرست از فرمایشات امام راحل (ره) از کسانی که به امام قرابتی نداشتند قطعا برای هیچ کس پذیرفته نیست . بنابراین دشمنان از سالیان قبل سعی در یارگیری از نزدیکان امام راحل (ره) , بیت شریف ایشان و ... داشتند و گاها برخی خاطره سازی اخیر و نقل قول هایی که از امام (ره) در این ایام شنیده میشد که با بینیات و روحیات قطعی ایشان از زمین تا آسمان فرق می کرد برای تحریف راه امام راحل (ره ) بود که با بصیرت مردم انقلابی تاکنون این روش هم موفق نبوده است . و به همین دلیل مقام معظم رهبری بر تبیین محکمات و بینات و اصول راه امام بزرگوار تاکید کرده و می کنند .

 

 

سردار غیاثی به وظیفه نیروهای انقلابی برای مقابله با راه امام راحل (ره) اشاره کرد و اظهار داشت : : باید راه اصیل انقلاب و نظام فکری امام راحل (ره) دوباره تبیین و روشنگری شود که این جزء وظایفی بود که مقام معظم رهبری در دیدار با دانش آموختگان دانشگاه امام حسین (ع) آن را بر دوش نهادهای انقلابی گذاشتند .

 

 

فرمانده سپاه استان در بخش پایانی صحبت های خود گفت : قطعا روشنگری در خصوص شعارهای اصلی انقلاب اسلامی , اصول امام خمینی (ره) و اینکه تنها راه پیشرفت در برابر استکبار خونخوار جهانی پایداری و ایستادگی در همین راه است وظیفه همگان است و البته نهادهای انقلابی و مسئولین مختلف مسئولیتی دوچندان دارند . نظرات صریح امام خمینی (ره) در خصوص استکبار ستیزی ، ولایت فقیه ، اسلام ناب محمدی ، اعتماد به وعده های الهی ؛ حمایت از محرومان و مستضعفین ، استقلال طلبی ، توجه به وحدت ملی و پیشرفت و گسترش انقلاب اسلامی جزء بینات و واضحات راه امام راحل (ره) است که باید مورد بازخوانی و توجه بیشتر مردم و نخبگان قرار گیرد و انشالله با اطمینان به وعده الهی ، ادامه راه نورانی امام خمینی (ره) قطعا به پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی مستکبران باطل جهانی خواهد انجامید.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/