آخرین اخبار

تاریخ : 4. اسفند 1395 - 17:08   |   کد مطلب: 1710
فراموش نکنید که ما می توانیم خیالتان هم راحت؛ پولش جای دوری نمی رود و فقط از این جیب به آن جیب می شود، چون مال صنعت خودمان است.»با این تفاسیر بهتر است چایی تان را بنوشید تا قیمت چایی هم بالا نرفته و من مجبور نشوم شب عیدی گران تر با شما حساب کنم.

به گزارش مهر مشرق ، سلام دوستان حالتان چطور است؟ این روزها شما هم حتما با اهل و عیال منزل درگیر خرید شب عید هستید و حتما از اینکه آخر سالی قیمت ها بالاتر می رود، گله دارید، حق هم دارید با این حقوق ها و این اجناس گران، آنچه به جایی نرسد فریاد است، البته این فصل برای دولت و غیره  بهترین فصل گرانی شب عید و ایام بعد از عید است. اما گران کردن اجناس هم مثل ویالون زدن، قلق مخصوص به خودش را دارد که در صورت عدم رعایت آن، هم باعث درد می شود و هم سبب سوزش و خونریزی! لذا جهت تنویر افکار عمومی اصول آنرا به شرح ذیل تقدیم می کنیم. گران کردن اجناس دولتی مانند: بنزین ، آب ، برق ، گاز و.... .5 مرحله دارد، در مرحله اول که زمینه سازی است، سخنگوی دولت می گوید:«برنامه ای برای گران کردن اجناس نداریم.» مرحله دوم مرحله ایجاد محک زدن مردم است و سخنگوی دولت عنوان می کند:«هر گونه گرانی را تکذیب می کنیم.» در مرحله سوم که اجرای آرام گرانی است،سخنگوی دولت می گوید: «20 درصد گران می کنیم! اما یارانه اش را می دهیم تا خودتان مدیریت کنید.» در مرحله چهارم سخنگو می گوید:««یادمان نبود خیلی از یارانه ها را قطع کردیم! بنابراین، در عوض گران شدن اجناس، کیفیت آنها را افزایش می دهیم. بعنوان مثال، مدارس دولتی را «هیئت امنایی» می کنیم که هم خیلی با حال است و هم با کیفیت!» در مرحله پنجم که اجرای سخت است، سخنگوی دولت دوباره اعلام می کند:««با توجه به اینکه هنوز برخی از تحریم ها باقی مانده اند- امان از دست این ترامپ لعنتی و کنگره و سنایش- متاسفانه نتوانستیم کیفیت اجناس را افزایش دهیم پس برای رفاه حال عموم، اجناس گران شده را به همان حالت قبل برمی گردانیم و آنها را 20/0درصد (!) ارزان می کنیم!»

گران کردن اجناس غیر دولتی مانند: لبنیات ، خودرو ، نان و ...هم 5 مرحله دارد، در مرحله زمینه سازی سخنگوی اتحادیه صنوف می گوید: «تمامی نرخ ها طی جلساتی مستمر، مصوب شده و در صورت عدم رعایت کسبه، به شدت با آنها برخورد خواهد شد.»مرحله دوم تلقین کردن است و سخنگوی اتحادیه صنوف می گوید:« گران شدن تعدادی از کالاها کاملا طبیعی و مقطعی است چون مربوط به فصل و نزولات جوی مخصوص این فصل است که در پایان آن، مرتفع خواهند شد.»در مرحله سوم سخنگوی اتحادیه صنوف برای افزایش قیمت منت هم سر خریدار می گذارد:«کسبه می توانند برای رفاه حال عموم با گذاشتن آپشن بر روی کالاهای خود نرخ ها را رقابتی کنند. (توضیح: نرخ های مصوب مربوط به اجناس بدون آپشن هستند) بعنوان مثال نان سنگک می تواند همچون یک خودروی ملی با چندین آپشن مختلف، در این اشکال عرضه شود: خشخاشی، دو رو خشخاشی،  کنجدی، دو رو کنجدی، کنجدی با خشخاشی یک رو و دو رو، همراه با سبزیجات معطر و غیر معطر و همه موارد فوق در اندازه های مختلف.»

در مرحله  چهارم سخنگوی اتحادیه صنوف، به صورت ظاهری در مقام دفاع از خریدار بر می آید و از کسبه ها انتقاد می کند:«کسبه محترم؛ منظورمان از «آپشن» یعنی ارتقا کیفیت، نه کم کردن و یا کوچک کردن محصول و منظورمان هم از «نرخ رقابتی» صرفا گران کردن نبود!»در مرحله آخر هم که کار از کار گذشته سخنگوی اتحادیه صنوف می گوید:«درست است کالاها کمی گران شده و کیفیت لازمه و در شان یک ایرانی را ندارند اما در عین حال شما هموطنان عزیز هم باید صبور باشید و تا می توانید از تولیدات ملی و داخلی حمایت کنید. فراموش نکنید که ما می توانیم  خیالتان هم راحت؛ پولش جای دوری نمی رود و فقط از این جیب به آن جیب می شود، چون مال صنعت خودمان است.»با این تفاسیر بهتر است چایی تان را بنوشید تا قیمت چایی هم بالا نرفته و من مجبور نشوم شب عیدی گران تر با شما حساب کنم.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/