تاریخ : 7. آبان 1396 - 10:02   |   کد مطلب: 1953
هرچه به عقب بر می گردیم خصوصا روزهای ابتدایی جنگ، نسل امروز راغب تر است تا آموزه‌های گذشته را با حال و آینده تلفیق کند.

به گزارش مهر مشرق، هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی بر تارک تاریخ ایران اسلامی است که بعد از گذشت سه دهه این عظمت که برگرفته از فرهنگ ناب محمدی(ص) و عاشورای حسینی است هر روز نسبت به گذشته نمایان تر می شود و الگویی برای کشورهای اسلامی و سایر ملتهای مظلوم جهان در برابر استکبار جهانی شده است.از سن ۱۵سالگی، گام هایم به منطقه عملیاتی باز شده و تا آخرین روزهای جنگ در منطقه حضوری فعال داشتم که بطور مستقیم 9 مرتبه در جنگهای نامنظم و چریکی و در عملیاتهای کربلای ٥، والفجرمقدماتی، کربلای ۱۰، فجر و ظفر، والفجر ۸ افتخار حضور در جمع رزمندگان را داشته ام.

 

امروزه مهمترین وظیفه ما گسترش فرهنگ دفاع مقدس است، که این فرهنگ در نوشتن، مصاحبه، حضور در جمع زائران راهیان نور و انتقال آن مفاهیم به نسل جدید، بعد از دفاع مقدس است. متأسفانه تعداد بیشماری از همرزمان در این زمینه کم کاری کرده و یا حاضر به بیان خاطرات و حضور در راهیان نور نیستند! درحالی که این تجربه شخصی خودم است؛ وقتی در جمعی حاضر شده و به بیان خاطرات عملیات های هشت سال جنگ تحمیلی می پردازم برای نسل جدید بسیار تاثیرگذار بوده و به همین علت همرزمان خود را دعوت می کنم تا به بیان خاطرات خود برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جدید روی آورند. در همین نسل جدید شهدایی داریم که مرزبان و حافظین کشور هستند، شهدای مدافع حرم هم از همین نسل هستند.

 

 

هرچه به عقب بر می گردیم خصوصا روزهای ابتدایی جنگ، نسل امروز راغب تر است تا آموزه‌های گذشته را با حال و آینده تلفیق کند. بنابرین وظیفه ما انتشار و بیان دانسته هایی است که نیاز نسل امروز و آینده است.دفاع مقدس در عرصه هدف و نیل به آرمانها، توانست معلوم و مجهول را به جامعه بشناساند. هنگامی که شیپور جنگ نواخته می شود مرد از نامرد مشخص می شود، اگر نبود هجمه نظامی نه فقط عراق بلکه استکبار، امروز همه داعیه دفاع از انقلاب و اسلام را داد میزدند که مشابه جنگ، مبارزین و مجاهدین قبل از انقلاب هستند. باید سؤالی ازخود بپرسیم که آیا هدف اسلامی کردن حکومت بود یا گرفتن مسئولیت؟ اگر اسلام بود چرا عده‌ای مخالفت کردند و دنبال سهم خواهی برآمدند؟

 

 

امروز هم اگر هر یک از فرماندهان و مسئولین و خبرگانی که در مناطق عملیاتی حضور داشتند، یک صفحه از واقعیتها را به قلم تحریر کنند، دیگر دستخوش تحریف تاریخ زمان خود نمی شویم و جای بسی تامل است که سرداران هشت سال دفاع مقدس در حاشیه باشند! 

 

انتهای پیام/ 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/