تاریخ : 15. بهمن 1393 - 9:38   |   کد مطلب: 201
محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در گفتگو با مهر مشرق
استعدادهای والیبال را در تمام استان ها شناسایی می کنیم
برای ما همه استعدادهای والیبال در کل کشور یکسان هستند و این فرصت را دارند تا خودشان را نشان بدهند و در زمره بهترین های ملی قرار بگیرند و حتی بهترین های دنیا باشند.
محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال

به گزارش مهر مشرق ،والیبال ایران چهار سالی می شود که رویایی نتیجه می گیرد و حالا یکی از غول های والیبال دنیاست، تیمی که تا همین چند سال پیش آرزوی گرفتن یک ست از ژاپن و کره را داشت اما حالا بلندقامتان کشورمان چشم به سکوی المپیک دارند.نگاهی به ترکیب تیم ملی والیبال ایران نشان می دهد که این تیم از همه جای ایران بازیکن دارد و آن طور که محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در گفتگو با «مهر مشرق» می گوید برنامه های فدراسیون برای استعدادیابی متوجه تمام ایران حتی روستاهای کوچک و هر جا استعدادی باشد، همین سبب شده تا علاقمندان والیبال در خراسان جنوبی هم امیدوار شوند که اگر استعدادش را داشته باشند می تواند روزی یک محمد موسوی یا سعید معروف برای والیبال ایران شوند.  داورزنی می گوید:«به تیم ملی والیبال اگر نگاه کنید می بینید که ملی پوشان ما از استان ها و شهرستان های مختلفی هستند و محدود به تهران نیستند. نه تنها تیم بزرگسالان بلکه تیم نوجوانان، جوانان و امید را هم در نظر بگیرید. ما در این تیم ها حتی از روستاها هم بازیکن داریم. این به ما می گوید که نگاه فدراسیون به استعدادها فراگیر است و همه جا را می بیند. ما در برنامه استعدادیابی به روستاها و شهرستان ها هم توجه داریم. می خواهم اینطور بگویم که هر استعدادی در حوزه جغرافیایی استان حضور داشته باشد یک ایرانی است  و این شایستگی را دارد در صورتی که استعداد داشته باشد در تیم ملی حضور داشته باشد. برای ما همه استعدادهای والیبال در کل کشور یکسان هستند و این فرصت را دارند تا خودشان را نشان بدهند و در زمره بهترین های ملی قرار بگیرند و حتی بهترین های دنیا باشند. »

رئیس فدراسیون والیبال از طرح سراسری برای استعدادیابی در سراسر کشور خبر می دهد:« درطرح استعدادیابی سال گذشته بیش از هشت هزار نفر مورد تست قرار گرفتند و از بین آنها تیم نوجوانان انتخاب شده و این هرساله تکرار می شود . مانند معدنی می ماند که هر سال طلای ناب می دهد. چند وقتی پیش رسانه ها نوشتند بازیکنان طلایی تیم ملی والیبال، اشاره کرده بودند که با بازنشستگی این بازیکنان دوره اوج والیبال ایران هم تمام می شود اما من گفتم که نگران نباشید، معدن والیبال ایران طلای ناب تر از این هم می دهد و ما نگران آینده تیم ملی والیبال نیستیم. اگر این بچه ها طلای نابی هستند، بچه های بعدی اگر بیشتر از این ها نباشند، کمتر نخواهند بود. این هم به خاطرمعدن استعدادی است که در ایران داریم و تنها یک سیستم درست می خواهیم که این بازیکنان را شناسایی کند و برای آینده پرورش بدهد.»

البته اوج گیری والیبال ایران انگار برای دشمنان کشورمان گران آمده که به بهانه های مختلف می خواهند برای والیبال ایران حاشیه درست کنند. داورزنی در این باره می گوید:« وقتی بچه های والیبالیست در خاک ایتالیا، ایتالیا را شکست می دادند، وقتی آمریکا و برزیل را مغلوب کردند و قدرتشان را نشان دادند، ثابت کردند که ایران آن چیزی نیست که غرب نشان می دهد و این سیاه نمایی ها درست نیست. این هم به خودباوری فرزندان ایران بر می گردد که فعل خواستن را در والیبال صرف کردند تا به دنیا نشان بدهند که ایرانی همیشه سربلند است و مشکلات تحریم و توطئه هایی که علیه مردم کشورمان می شود نتوانسته کمر آنها را خم کند.»

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/