آخرین اخبار

تاریخ : 19. خرداد 1397 - 9:09   |   کد مطلب: 2054
الگوی مناسب جهت ساخت سریال مناسبتی ماه رمضان
بدون تارخ هرگز!
امین تارخ جهت ایفای نقش یک پیرمرد مؤمن که سایه اش مانند پدری مهربان بالای سر ده - دوازده تا خواهر و برادر بدبخت و مفلوکش مستدام باشد.

به گزارش مهر مشرق ، الگوی ساخت یک سریال مناسبتی در ماه رمضان به شرح زیر است:

- یک داستان تلخ در حد زهر مار جهت پوکیدن دل مخاطبین گرامی و ایجاد حال معنوی دو چندان در ایشان. برنامه سازان عزیز در این زمینه میتوانند ماه عسل را الگوی خود قرار دهند.

 

- بیمارستانی مجهز جهت این که یکی از شخصیت های سریال زیر لاستیک های تریلی هجده چرخ کتلت شده و در بیمارستان بستری شده و فک و فامیلش پشت آی سی یو مشغول راز و نیاز شوند. لازم به ذکر است شخصیت کتلت شده تا شب های قدر حق مرخص شدن از بیمارستان را ندارد.

 

- امین تارخ جهت ایفای نقش یک پیرمرد مؤمن که سایه اش مانند پدری مهربان بالای سر ده - دوازده تا خواهر و برادر بدبخت و مفلوکش مستدام باشد.

 

- یک جوان جویای نام سرکش چشم سفید که از روی خامی با پدرش مشکلات اساسی دارد و البته لازم است در آخر سریال سرش به سنگ خورده و متوجه اشتباهاتش شود و دست پدرش را ماچ کند و عاقبت به خیر شود.

 

- یک جوان مذهبی بچه مثبت که پدرش را آقاجون صدا بزند و همیشه در مسجد بوده و ته خلافش عاشق شدن باشد که البته آن هم بدون اجازه ی آقاجونش پا پیش نگذارد.

 

- یک شخصیت منفی که در حد "شیطوری؟ ایرانی؟" ترسناک باشد و چهل سال هم سابقه ی زندان داشته باشد. لازم به ذکر است این هیولا باید در آخر سریال به سزای اعمال ننگینش برسد.

 

- یک فروند سیلی که در قسمت های آخر سریال توسط نقش مثبت فیلم بر صورت شخصیت یاغی و سرکش فیلم بخورد، طوری که هم برق از کله ی جوان سرکش بپرد و هم درس عبرتی باشد برای باقی جوانان یاغی.

 

- یک مسجد در بافت سنتی شهر که وسط حیاتش حوض داشته باشد تا موقع اذان کل اهالی محله با آب حوض وضو بگیرند و حال معنوی پمپاژ شود به خانه های مردم.

 

- یک پیرمرد ریش سفید با صفا که اول اسمش یا مشتی باشد یا کبلایی و در مواقع بحرانی همه به او رجوع کنند تا مشکلشان حل شود. 

 

در پایان ذکر این نکته لازم است که در قسمت آخر سریال تمام مشکلات شصت، هفتاد ساله ی شخصیت های داستان باید حل شود و شخصیت ها تا آخر عمر بدون هیچ دغدغه و مشکلی در کنار هم زندگی کنند.

امید است با استفاده از این الگوی بکر و ناب گامی در جهت افزایش حال معنوی مخاطبین برداریم.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/