آخرین اخبار

تاریخ : 2. تير 1397 - 15:34   |   کد مطلب: 2080
تنی چند از عوامل مهم طلاق
همه اش زیر سر اردوغان است...
مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی از ثبت 277 فقره طلاق در دو ماه ابتدایی امسال خبر داد و گفت: 140 فقره طلاق در دو ماه ابتدایی سال 96 ثبت شده که متأسفانه امسال 97 درصد رشد داشته است.

به گزارش مهر مشرق ، مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی از ثبت 277 فقره طلاق در دو ماه ابتدایی امسال خبر داد و گفت: 140 فقره طلاق در دو ماه ابتدایی سال 96 ثبت شده که متأسفانه امسال 97 درصد رشد داشته است.

حتما شما هم با خواندن این خبر سرتان را به نشانه ی تأسف تکان داده و نچ نچ کنان گفته اید: «ما داریم به کجا میریم؟»

ولی امروز ما چند تا از دلایل افزایش آمار طلاق را نام می بریم که ببینید این طلاق ها اصلا هم الکی نیست و پای مرگ و زندگی زوجین درمیان است.

- عامل اقتصادی: در بسیاری از موارد خانم خانه از همسرش توقع خرید یک هدیه ی کوچک مثل یک خودروی لندکروز را دارد ولی شوهر بی احساسش کلا یک میلیون و دویست حقوق می گیرد و با بی مهری تمام لندکروز نمی خرد. خب زن که نمی تواند تا آخر عمر پای شوهری که یک لندکروز ناچیز هم نمی تواند بخرد، بایستد. اصلا مگر در این دوره و زمانه بدون لندکروز می شود زندگی کرد؟

- عامل رسانه ای: فرض کنید مرد خانه می خواهد بازی حساس رئال و بارسا را ببیند ولی درست در همان لحظه شبکه ی نسیم خندوانه دارد و خانم خانه می خواهد جناب خان ببیند. سر این دو راهی تاریخی راهی به جز طلاق می ماند؟ اصلا من خودم یک دوستی داشتم که یک بار بازی رئال و بارسا را ندید و فردایش سرطان گرفت.

عامل سلیقه ای: این عامل یکی از مهمترین عوامل طلاق است. فرض کنید آقا یک مبل زرد را برای خرید انتخاب کند و خانم یک مبل سبز را. این دو راهی از دو راهی فوتبال و خندوانه هم تاریخی تر است. چون مثلا اگر مبل زرد خریده شود آن وقت خانم خانه باید تا آخر عمر مثل آینه ی دق این مبل را تحمل کند یا برعکس. در صورتی که با یک طلاق ساده می شود از همه ی این تبعات جلوگیری کرد.

عامل ترکیه ای: اصولا خدا خیر دهد ترکیه را با آن سریال هایش. یعنی در یک آپارتمان چهار واحدی چنان همه ساکنان را خیانتکار جلوه می دهد که چشم مخاطبین را رو به واقعیت های جهان باز می کند. هر زن و مردی که مخاطب این سریال ها باشد در میابد که در این دنیا به هیچ مرد و زنی نمیشود اعتماد کرد و همان بهتر که تا آخر عمر تنها زندگی کرد و مرد.

امید است با ذکر این دلایل دیگر بعد از شنیدن آمار طلاق نچ نچ نکنید.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/