آخرین اخبار

تاریخ : 12. خرداد 1398 - 17:44   |   کد مطلب: 2147
همزمان با ‌آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، شعار «مرگ بر ‌آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در آسمان خراسان جنوبی طنین انداز شد.

به گزارش مهر مشرق ،راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با سراسر کشور در بیش از ۳۰ نقطه از استان خراسان جنوبی برگزار شد که این مراسم در مرکز استان  از میدان شهدا به سمت میدان قدس ادامه  پیدا کرد.

راهپیمایان روز قدس در خراسان جنوبی، همصدا با دیگر مسلمانان سراسر جهان، ندای آ‌زادی قدس شریف را سر داده و باری دیگر با طنین انداز کردن شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از مستکبران و ظالمان اعلام کرده و از آنها برائت جستند.

مردم سومین استان پهناور کشور، در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب به نام روز قدس نامگذاری شده است، ساعت ها زودتر از زمان اعلام شده از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی به کوچه و خیابان ها آمده اند تا باری دیگر با آرمان های امام خمینی (ره) تجدید میثاق کردند.

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در مرکز استان با حضورایت ا... رئیسی ، قوه رئیس قضاییه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگاران رهبری ، آیت ا... عبادی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و مدیران استانی و فرماندهان نظامی و اتنظامی، خانواده های شاهد و ایثارگران و عموم مردم اعم از شیعه و اهل سنت، پیر و جوان، مرد و زن، کوچک و بزرگ، کارمند و کسبه و دانش آموز و دانشجو، جلوه ای خاص به راهپیمایی قدس امسال در این استان داده است.

روزه دارانی که آمده اند تا فریاد مظلومیت خواهی را در دفاع از مظلومان فلسطین سر دهند و بار دیگر به اسرائیل غاصب بفهمانند فلسطین تنها نیست.

رئیس قوه قضاییه در جمع راهپیمایان بیرجند با بیان اینکه می خواهند با معامله قرن به مردم آواره فلسطین؛ تابعیت کشورهای دیگر بدهند و با این امر موضوع فلسطین را تمام کنند، گفت: اما دشمن بداند که امروز ابتکار عمل در دستان ساکنان غزه و مقاومت است.

ابتکار عمل در دستان جریان مقاومت است نه پای میز مذاکره

آیت ا...رئیسی گفت: محور ماه رمضان کسب تقوای الهی است، در ماه رمضان تاکید شده به همه فقرا و بندگان خدا توجه شود و دغدغه مسلمانان همه عالم اسلام باشد.

وی با تاکید بر اینکه امت پیامبر در شب قدر می تواند ره یک عمر را طی کند، افزود: ماه رمضان با پرداخت زکات فطره تمام می شود و جلوه دگرخواهی در پرتو آن خداخواهی است.

وی بیان کرد: امروز در ایران اسلامی و تمام جهان همه فریاد آزادی قدس شریف را سردادند و مردم با زبان روزه به میدان آمدند و فریادی آزادی قدس را به عنوان موضوع نخست اسلام سردادند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه فلسطین مسئله نخست اسلام است، گفت: حکومت غاصب اسرائیل 70 سال متجاوزانه تسلط پیدا کرده است و استکبار تلاش می کنند حکومت غاصب اسرائیل را قانونی جلوه دهند اما نتوانستند.

آیت ا... رئیسی با اشاره به اینکه مبارزه در فلسطین هرگز کمرنگ نشده، ادامه داد: اما جریان مبارزه بعد انقلاب اسلامی تغییر کرد و با راهبرد جدید وارد میدان شدند بگونه ای که افرادی که تا قبل از آن نگاهشان به مذاکره و قرادادها بود اما بعد از انقلاب، راهبرد ایستادگی و مقاومت را از ایران اسلامی آموختند.

وی با اشاره به اینکه اتکال به خدا و اعتماد به نفس دو اصل اساسی برای پیروزی نهایی است، گفت:امروز روحیه مقاومت و ایستادگی را فلسطینی ها پیدا کردند و دیگر نگاهشان به مذاکره و سازمان آزادی بخش نیست، ابتکار عمل در دستان ساکنان غزه و مقاومت است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید تاریخ فلسطین و عبرت های تاریخی برای نوجوانان و نوجوانان بازگو شود، افزود: همراه با پیروزی انقلاب انورسادات را پای میز مذاکره نشاندند و اولین قرارداد ننگین را به حساب اینکه قرار است مستکبران حقوق مسلمین را به رسمیت بشناسند امضا کرد اما در این قرارداد؛ فلسطین به تعهدات خود عمل کرد ولی مجاهدان را زندانی کردند و تعهدات اسرائیل در قرارداد انجام نشد و نتانیاهو قرارداد اسلو را پاره کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل هرگز به قراردادها پایبند نیستند، گفت: رهبری حکیم انقلاب بسیار فرمودند به دشمن اعتماد ندارند و با اینکه ایران به تعهدات برجام عمل کرد اما امریکا پایبند نبود و همچنان تحریم ها ادامه دارد و این ها همه درس عبرت است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به طرح معامله قرن، ادامه داد: با این معامله قرن می خواهند مسئله ای به نام ایستادگی و مقاومت برای همیشه از سر اسرائیل برداشته شود.

آیت ا...رئیسی با بیان اینکه می خواهند با معامله قرن به مردم آواره فلسطین تابعیت کشورهای دیگر بدهند و با این امر موضوع فلسطین را تمام کنند، افزود: اما اکنون که مردم فلسطین هر هفته تظاهرات و شهید می دهند تا معامله قرن به مقاومت قرن تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه در معامله قرن آمریکا می خواست در منطقه جنگ داخلی به راه اندازد و پایتخت اسرائیل را به قدس منتقل کند، بیان کرد: اسرائیل و امریکا اعتراف کردند القاعده و داعش ساخته دست آنان است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه آمریکا جریان های فکری وحدت شکن در بین مسلمانان تاسیس کردند، گفت: در جنگ رسانه ای و اقتصادی تلاش کردند تا ایران درگیر مسائل داخلی شوند اما امروز بهترین تعبیر را مقام معظم رهبری کردند «استکبار خواست و نتوانست اما ما خواستیم و توانستیم».

وی خطاب به ملت ایران و مردم استان خراسان جنوبی گفت: به برکت انقلاب اسلامی همه ملت های عالم هوشیار شدند و نیت مستکبران را می دانند و امروز اگر آزادی قدس را فریاد می زنیم چون هرگز تردید نداریم این یک شعار نیست بلکه یک آرمان است که طبق قرآن و روایات قطعی است.

وی با تاکید بر اینکه در قرآن آمده که آینده برای صالحان است، گفت: اسرائیل مدعی گنبد آهنین بودند اما چنان موشک برسرشان فرود آمد که امروز مستاصل شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز وظیفه ما نه تسلیم و مذاکره و نه عقبگرد است بلکه وظیفه ما پیشروی به سوی اهداف بلند با مقاومت است، ادامه داد: باید در عرصه جنگ اقتصادی برای رونق تولید در جهت قطع وابستگی به خارج تلاش شود و باید فعالان اقتصادی فعالیت خود را مضاعف کنند و دولتمردان ایحاد امید کنند و این امید در عرصه عمل و اجراست.

رئیس قوه قضاییه  با بیان اینکه باید با فساد مبارزه کرد، گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد فساد در نظام و کشور لانه کند.

وی با تاکید بر اینکه باید دولتمردان بسترها و منافذ فسادزا را از بین ببرند، گفت: دشمن می خواهد مردم را ناامید کند اما باید بگوییم ما در تمام عرصه ها می توانیم و این نیازمند جهاد و تلاش مضاعف است.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/