آخرین اخبار

تاریخ : 14. خرداد 1398 - 11:05   |   کد مطلب: 2150
مدیر موسسه روایت سیره شهداء با بیان اینکه دشمن به دنبال تحریف فکر و راه امام است گفت: امام اهل مذاکره با آمریکا نبود بلکه طاغوت گریز بود و مدیران و مسئولان بدانند اگر با ولایت نباشند در بین مردم هیچ ارزش و جایگاهی ندارند.

به گزارش مهر مشرق ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری  شامگاه دوشنبه در  مراسم گرامیداشت رحلت  امام خمینی (ره) که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد اظهار داشت:‌ امام را باید از سه منظر از جمله شناخت شخصیت، بعد فکری و اینکه دشمن چرا به دنبال تحریف او‌ست باید مدنظر قرار دهیم.

وی با بیان اینکه که باید بررسی کنیم که این  شخصیت چه درسی برای ما دارد؟  امام چگونه شخصیتی بود که  دشمن هر روز به دنبال تحریف اوست، افزود: و اینکه  ما قرار است چگونه راه امام را ادامه دهیم از دیگر مواردی است که باید با دقت به آن بپردازیم  او نه  تنها خود به  مقامی والا  رسید بلکه  236 هزار نفر که به ندایش لبیک گفتند و آسمانی شدند  را به این جایگاه رساند.

مدیر موسسه روایت سیره شهداء با بیان اینکه با نگاهی به زندگی انبیاء درمی یابیم که محصول هدایت انبیاء تعداد انگشت شمار است گفت: به عنوان مثال  وجود حضرت محمد(ص) در 13 سالی که در مکه بودند 200 نفر هدایت کردند.

توسعه دانشگاه‌ها، سدها، فرودگاه، راه آهن  تنها بخشی از خدمات نظام است

وی ادامه داد: اما امام خمینی(ره) با انقلاب اسلامی کاری کرد که جوانان اوج بگیرند و برخی در اوج به شهادت رسیدند و این هدایت جوانان تربیت امام بود که جای افتخار دارد و  با نگاهی به انقلاب اسلامی پیشرفت هایی که در این سال‌ها در بخش های مختلف از جمله ساخت سدها، سلول‌های بنیادین، پرتاب ماهواره داشته قابل مقایسه با قبل نیست و اینها  همه خدمات نظام است که  مابقی کشورها هم دارند در حالی که در حکومت قاجاری نصف این خدمات را نداشتیم.

ماندگاری با اشاره به اینکه توسعه دانشگاه‌ها، سدها، فرودگاه، راه آهن  تنها بخشی از خدمات نظام است بیان کرد: امام توانست جوانان را تربیت کند که این جوانان  شهدا بودند و  امروز هم امام راه را برای ما نبسته است زیرا رزمندگان  تا نزدیکی مرزها رفتند امام آمد و کار  پیغمبری کرد  اما برخی از مردم حرفهای امام را به طور ناقص درک کردند.

وی با بیان اینکه 40  سال از جمهوری اسلامی گذشته است اما  برخی  از مدیران، معاون خود را گم کرده اند و امام به ما آموخته در هر جا هستید با شیطان درون مبارزه کنید ادامه داد: هرکس می خواهد به سیم خاردار دشمن گیر نکند باید از سیم خاردار درون عبور کند به عنوان مثال روحانی که بر روی منبر نشسته تنها می خواهد نظر مردم را به خود جلب کند، فردی که در انتخابات شرکت می کند تنها  می خواهد در انتخابات حزب خود را رونق دهد در حالی که  امام به ما آموخت  هرکس با شیطان درون و  بیرون مبارزه کند خدا او را بالا می برد.

مدیر موسسه روایت سیره شهداءگفت:  36 هزار تربیت شده امام دانش آموز بودند که از این تعداد  5 هزار نفر زیر 13 سال داشتند امابا وجود کمی سن آنقدر مجذوب امام و تربیت شدند  که پرواز کردند  ومبارزه با نفس تنها برای  جبهه نظامی نیست.

برخی ها بر سرسفره جمهوری اند اما از راه آدم شدن استفاده نمی کنند

ماندگاری افزود:  امام راه بندگی خدا را باز کرد و در زمان شاهنشاهی که ایران اسلامی  بهترین بستر برای عیاشی نوکران  آمریکا بود و  هر رقم عیاشی را به راه می‌انداختند  اما امام باند پرواز به سمت خدا باز و  برخی پرواز کردند برخی آماده پرواز‌ند.

وی با بیان اینکه امام  در مسیر انبیاء اولین راه آدم شدن را به همه نشان داد زیرا  برخی ها بر سرسفره جمهوری اند اما از راه آدم شدن استفاده نمی کنند این در حالی است که  برخی در اروپا آفریقا اند اما پیام امام را می گیرند و نیرو تربیت می کنند .

مدیر موسسه روایت سیره شهداء ادامه داد: در  کجای دنیا سیل که می شود جوانان کشور در بهترین روزها  اعم از ارتشی، سپاهی، هلال احمر، بسیجی، پاسدار، جوان خود جوش تعطیلات را  رها کرده و  کمک مسلمانان می کنند.

وی با بیان اینکه در کجای دنیا  روحانی شیعه روحانی اهل سنت را بر روی دوش می کند تا از سیل نجات دهد؟  اینها همه تربیت  شده مکتب امام و انقلاب اند بیان داشت:  اگر ما امت قدر امام را ندانیم دشمن بیشتر به سمت تحریف امام گام برمیدارد، اما خدا را شاکریم بعد از فوت امام  30سال است که  مردم در خدمت جانشین روح الله هستند.

ماندگاری با اشاره به اینکه  با وجود 30 سال از رحلت امام اما دشمن می خواند این شخصیت الهی را تحریف کند، بیان داشت: امام آمد تا بگوید باید بنده خدا باشید، طاغوت گریز باشید و  امام اهل مذاکره با آمریکا نبود امام شخصیتش یکی بود و ظاهر و پنهان نداشت همه وجودش  بندگی خدا  بود او معجزه قرن بود زیرا دشمن اعتراف می کند که  باید  سالها بگذرد تا امام  شناخته شود.

وی بیان داشت: امروز نه تنها در ایران بسیج داریم بلکه در عراق، لبنان، فلسطین، بحرین، یمن، در حجاز هم بسیجی  داریم و به امید خدا  انقلاب اسلامی را در حجاز  به زودی شاهد و به درک واصل بودن آل سعود را نظاره خواهیم کرد زیرا  امام حزب اللهی را در عالم پرورش داده که  به زودی اسرائیل نابود می شود اما اگر  کوتاهی کنیم دشمن  این افکار امام را نابود می کند.

 پیرو ولایت فقیه  ترس غیر از خدا نداشته باشد

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه هر کس می خواهد خط امام را ادامه دهد باید پیرو ولایت فقیه و ترس غیر از خدا نداشته باشد، گفت: امام یکی از شاخصه هایش این بود از غیرخدا نترسید زیرا  ویژگی شیطان ترساندن است اما خدا می گوید مراقب باشید شیاطین می خواهند شما را بترساند و امروز هرمدیری هر احدی که از دشمن، از  سختی مشکلات و کمی عدد بترسد در خط امام نیست.  

ماندگاری افزود: مدیران  نترسید آمریکا و اسرائیل توخالی‌اند دیروز صدام نماینده اسرائیل بود خرمشهر را گرفت، گفتند آمدیم بمانیم اما ما جنگیدیم پیروز شدیم و امروز مالک  اشترهای ما پشت سنگر اسرائیل قرار گرفته‌اند پس از دشمنان نترسید دیگر کلک دشمن  کنده است و همیشه در فکر امام ترس وجود نداشت و  هرکس از دشمن  بترسد فکر امام را ندارد زیرا  فکر امام نترسیدن از دشمن است.

وی بیان داشت: از سخت‌ترین تحریم و باران مشکلات  نمی‌ترسیم  و دست نشانده های داخلی هم هر چه می خواهید  بر مردم سخت بگیرید، گرانی ها ومشکلات سوء مدیریت کنید، اما  این مردم میدان را خالی نمی کنند گرچه مشکلات اقتصادی دارند اما در 22  بهمن ، روز قدس ارتحال امام، کمک به سیل زدگان همه می آیند زیرا خدا شکل مردم را انتخاب کرده  و فضل خدا شاهد حال امت شده است و بهترین امت در یاری خدا امت ایران است زیرا در عصر هیچ پیغمبری این گونه  امت اسلامی یاری نشد.

مدیر موسسه روایت سیره شهداء دیگر ویژگی امام را فکر او دانست زیرا  روزی که روح خدا رفت  امیدوار بود گفت: امام همیشه امیدوار بود امام مجاهد بود، تنبلی در فکر امام نبود و می دانست اگر مدیران کشور  اشرافی شوند دیگر کار از کار می گذرد هر چند در حال حاضر  تعداد کمی از مدیران  اشرافی شدند که باید این ویروس ریشه کن شود .

ماندگاری افرود: امام به همه درس مجاهدت، نترسیدن جز خدا، امیدوار بودن داد و سه یادگاری از خود به جای گذاشت اما حواسمان باشد بلایی که سر یادگار پیغمبر ردیم بر سر یادگارها امام نیاوریم.

ولایت فقیه استمرار ولایت انبیاء است

وی تاکید کرد: یادگارهای امام یکی ولایت فقیه است این مملکت ولایت دارد و دشمن نم یتواند آسیبی به  آن برسد خیلی ها قدر آن را نمی دانند نگذاریم کسی ولایت فقیه را تضعیف کند جلوی او را بگیریم، خیلی ها در این سالها مسئولیت در کشور داشتند اما می گویم اگر منهای ولایت باشید هیچ ارزشی نزد مردم  ندارید اما اگر با ولایت باشید تاج سر مردم هستید و  مسئولان امروز هم بدانید بدون ولایت ارزشی ندارید و  محور ارزش مداری ولایت است.

ماندگاری با بیان اینکه ولایت فقیه استمرار ولایت انبیاء است و  هزاران سال است می خواهند آنرا  تضعیف کنند افرود:  مراقب باشید دیروز انقلابی بودید اما اگر  امروز انقلابی نباشید ارزشی ندارد زیرا  خط کش انقلاب ما این است هر کس از ولایت جدا شود از شمر بدتر است.

مدیر موسسه روایت سیره شهداء ادامه داد: یادگار امام تفکر بسیجی است امروز بسیجیان و پاسداران تفکر بسیجی دارند نهادهایی که تفکر بسیجی دارد باید احیا شوند هر جا تفکر بسیجی دارد کار جلو می رود همه باهم پیرو رهبر در مسیر خدا گام برداریم این تفکر بسیجی است.تسنیم

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/