آخرین اخبار

تاریخ : 14. خرداد 1398 - 11:08   |   کد مطلب: 2151
پیشکسوت دفاع مقدس:
جنگ امروز نبرد اراده ها است
فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: براساس بیانات مقام معظم رهبری جنگ نظامی رخ نخواهد داد و جنگ امروز، نبرد اراده ها است.

به گزارش مهر مشرق ، سردار غلامرضا احمدی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر اسدیه افزود: امروز جنگ ها جایی است که ما وظیفه داریم به جای شلیک گلوله های آتشین به سمت تانک آمریکایی، از زبان و اندیشه خود خرج کنیم و از اسلام، باورهای دینی مردم، اندیشه امام راحل، رهبری، شهدا و عظمت کشورمان دفاع کنیم.

وی عنوان کرد: آمریکایی ها از زمان پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی خود را آغاز کردند و در چند سال اخیر هم داعش را راه اندازی کردند و دروغ می گویند که می خواهیم جبهه متحد برخورد با داعش را راه اندازی کنیم، در ده ها صحنه مبارزه که داعشی ها محاصره شدند از طریق بالگرد به آنان آذوقه و تجهیزات نظامی رسانند.

وی با اشاره به اینکه براساس بیانات مقام معظم رهبری جنگی نخواهد شد و مذاکره با آمریکا مثل سم برای ما مضر است گفت: در ۳۰ سال گذشته و زمانی که قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت را قبول کردیم با آمریکا در داخل مرزها و خارج از مرزهای کشور درگیر بودیم ولی امروز تا بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر در داخل مرزهای منافع آمریکایی ها پیشروی کرده ایم.

فرمانده سابق سپاه علی بن ابیطالب (ع) قم اظهار داشت: به لطف خداوند متعال و به احمقی دشمنان ما، جبهه مقاومت اسلامی شکل گرفته است و امروز خون شهدای جبهه مقاومت از کشورهای مختلف از جمله لبنان، یمن، افغانستان، عراق، پاکستان و سوریه در پاسداری از انقلاب اسلامی یقه آمریکایی ها را گرفته است.

وی ادامه داد: در صحنه های مختلف دفاع، ترسوها باید بترسند ولی انقلابیون با افتخار سینه سپر کنند و از دستاوردهای نظام و انقلاب دفاع کنند تا انقلاب ما به دست صاحب اصلی اش برسد.

سردار احمدی گفت: زندگی امام خمینی (ره) احیای مجدد آیات و نصر خداوند متعال بر مسلمین است و آن حضرت با عمل به آیات قرآن کریم زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کرد.

وی افزود: افرادی که یک دقیقه از مشکلات این ملت در مقابله با آمریکا و استکبار حضور نداشتند یا در صحنه ها حضور نداشتند، حق ندارند عملکرد انقلاب، نظام، شهیدان و رزمندگان را تشریح کنند.

وی اظهار داشت: یکی از ویژگی های امام راحل، ایستادگی با اقتدار و مانند کوه در برابر دشمنان بود ولی آن حضرت در برابر مشکلات مردم و شهادت برخی رزمندگان منقلب می شد و در برابر احساسات ملت سر تعظیم فرو می آورد.

فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد: وظیفه امروز ما مسئولان این است که دست مردم خود را ببوسیم تا ناچار نشویم پای متجاوز بر بالین ناموسمان را ببوسیم.

وی گفت: باید دست مخاطب و ارباب رجوع، دست نیازمند، دست شهروند تلاشگر در میدان دامداری و کشاورزی و تولید را ببوسیم تا پای متجاوز در کمین نشسته ای که اگر لحظه ای احساس کند، زمینه حضور او فراهم است عملیات خود را آغاز می کند.

سردار احمدی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کردند که مسئولان از دشمنان نترسند و این هیمنه و فریاد بی پایه دشمنان از سر عجز و ناتوانی است.

وی گفت: افرادی هستند مانند امام راحل که از جنس ما افراد عادی جامعه هستند ولی خداوند آنان را حجت بر ما کرده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز اسلام و آمریکا سینه به سینه هم شده‌اند افزود: امام خمینی (ره) تخت فرعون های زمان را لرزاند و دل مستضعفان را به نور و امید روشن ساخت.

فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه ما امروز در میدان جنگ مصاف با آمریکا قرار داریم گفت: پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) که شهید عبدالحسین برونسی را از میدان های مین عبور داد، رهبر عزیز ما را در کش و قوس مبارزه با آمریکا از میدان های مبارزه عبور می دهد.

وی عنوان کرد: آمریکایی ها هیچ غلطی نمی توانند بکنند و اگر آمریکایی ها عرضه می داشتند در زمان تسخیر لانه جاسوسی یا در صحرای طبس اقدامی انجام می دادند تا خفت نکشند.

سردار احمدی گفت: اگر آمریکایی ها عرضه ای داشتند در دستگیری ملوانان و سربازان آمریکایی در خلیج فارس در سال ۲۰۱۶ جوهره ای از خود به خرج می دادند نه اینکه دیوانه شوند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/