آخرین اخبار

تاریخ : 19. خرداد 1398 - 11:42   |   کد مطلب: 2162
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
مدیریت معنوی کاروان‌های حجاج مدنظر قرار گیرد
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مناسک حج بسیار زیبا و شکوه اسلام در این مناسک است، گفت: اما روح عبادت حج در «لبیک» و پاسخ به دعوت الهی نهفته است و باید حتما مدیریت معنوی کاروان‌های حج مدنظر قرار گیرد.

به گزارش مهر مشرق ،آیت ا...«سید علیرضا عبادی» در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارگزاران امور حج و زیارت خراسان جنوبی اظهار کرد: عبادت (نماز، روزه، حج و ...) مانند بسیاری از امور دیگر و خود انسان دارای جسم و روح است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نماز تنها رکوع و سجده نیست، گفت: باید اعمال نماز برابر با احکام باشد اما روح نماز کارساز است.

 آیت ا...عبادی افزود: روزه تنها گرسنگی و تشنگی است بلکه روح روزه انسان را به حالت تجرب می برد.

وی با بیان اینکه مناسک حج بسیار زیبا و شکوه اسلام در این مناسک است، تاکید کرد: اما در عین حال روح عبادت حج در «لبیک» و پاسخ به دعوت الهی نهفته است.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مدیریت اعزام حجاج به مناسک حج کار سختی است، ادامه داد: اما همواره در کنار این مسائل حتماً باید مدیریت معنوی کاروان‌های حج مدنظر قرار گیرد تا حجاج گرفتار مسائل حاشیه ای و فرعی نشوند.

آیت ا...عبادی بیان کرد: باید مدیریت کاروان‌های حج بگونه ای باشد که به جهت مدیریت ظاهری و روح معنوی اشباع شوند تا زمانی که حجاج برمی‌گردند سرشار و شاداب باشند.

در این دیدار مسئولان و کارگذاران سازمان حج و زیارت استان گزارشی از روند ثبت نام و مراسم حج 98 ارائه کردند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/