آخرین اخبار

تاریخ : 26. خرداد 1398 - 20:48   |   کد مطلب: 2176
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی از صدور نسخ الکترونیکی در بشرویه خبر داد و گفت: این طرح تا دو ماه آینده در شهرستان های فردوس و سرایان هم اجرایی می شود.

به گزارش مهر مشرق ، علی اربابی در نشست خبری با اصحاب رسانه حفاظت مالی از بیمه شدگان از ریسک ایجاد شده در برابر هزینه های درمان را از جمله رسالت های سازمان دانست و بیان کرد: در حال حاضر قریب به ۷۰ درصد از جمعیت خراسان جنوبی از خدمات بیمه ای بیمه سلامت استفاده می کنند.

اربابی با اشاره به پوشش بیمه ای مددجویان کمیته امداد امام (ره) بیان کرد: این طرح در خراسان جنوبی قریب به ۱۰ هزار نفر به جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت اضافه می کند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: در سال جاری بالغ بر چهار هزار نسخه الکترونیکی صادر شد و ۵۰ درصد نسخ در داروخانه‌ها و مراکز درمانی به خدمت تبدیل شد.

وی با بیان اینکه صدور نسخه الکترونیک طی دو ماه آینده در شهرستان فردوس و سرایان اجرایی می‌شود، گفت: همچنین نظام ارجاع الکترونیک به صورت پایلوت از شش ماه دوم سال گذشته در سرایان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه پرونده الکترونیک در کل بیمارستان‌های خراسان جنوبی انجام خواهد شد، افزود: این امر به صورت پایلوت در بیمارستان رازی طی سه ماه آینده اجرایی خواهد شد که با انجام این مهم می‌توان خدمات علمی تری به بیمه شدگان ارائه کرد.

وی با بیان اینکه طی سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ بالغ بر ۱۵ درصد هزینه ها کاهش یافته در صورتی که خدمات محدود نشده است، گفت: در حال حاضر در مطالبات سازمان های خصوصی و دولتی عقب افتادگی چندانی نداریم اما در صورت عدم تخصیص اعتبار با مشکل رو به رو می شویم.

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/