آخرین اخبار

تاریخ : 26. خرداد 1398 - 20:52   |   کد مطلب: 2177
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:
منطق اختصاص ارز به برخی افراد و نهادها غیر شفاف است
خردادماه امسال بود که نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادداشتی را درباره تذکر به رئیس جمهور در اینستاگرام منتشر کرد.

به گزارش مهر مشرق ، خردادماه امسال بود که نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادداشتی را درباره تذکر به رئیس جمهور در اینستاگرام منتشر کرد.

 

وی نوشت؛ توضیح در مورد نحوه اختصاص ارز نیمایی به افرادی که اهلیت آن‌ها مورد سؤال است. از جمله اختصاص ارز دولتی به دانشگاه مفید قم و از جمله به پدر داماد آقای رئیس جمهور (بر اساس گزارش بانک مرکزی)؛ وی در این تذکر از جناب رئیس جمهور خواست تا در این مورد شفا‌ف‌سازی و به پیگیری این مسأله بپردازد.

 

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمد باقر عبادی در گفت‌وگو با مهرمشرق، در خصوص تذکر اخیر خود به رئیس جمهور، گفت: طبق لیستی که بانک مرکزی منتشر کرده پدر داماد آقای روحانی جزو نفرات دوم این لیست بوده که ارز نیمایی را دریافت کرده است.

 

وی ادامه داد: سؤالی که در اینجا مطرح است براساس چه معیاری بوده و چرا به وی تعلق گرفته و به دیگران تعلق نگرفته است؟ لذا خواستار شفافیت موضوع شدیم آیا نسبت‌های فامیلی بودن در این ارز نیمایی تأثیر داشته یا علت دیگری بوده است!

 

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی همچنین به دریافت ارز نیمایی توسط دانشگاه مفید قم اشاره و مطرح کرد: این دانشگاه رشته علوم انسانی است و چه نیازی به ارز داشته‌اند که به آن‌ها واگذار شده است؟! دانشگاه علوم انسانی که نیاز به تجهیزات ندارد که بگویند برای وادر کردن تجهیزات هزینه شده است.

 

وی همچنین به تذکر دیگر خود در خصوص علت عدم ارائه لایحه اهداف و وظایف و اختیارات وزارتخانه‌های صنعت،معدن، تجارت و تعاون بعد از 8 سال اشاره و اعلام کرد: متأسفانه شرح وظایف، اختیارات و اهداف این دو وزارتخانه هنوز به مجلس ارائه نشده است.

 

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در این خصوص نیز توضیح داد:وزارت صنعت، معدن و تجارت با وزارت بازرگانی در دوران گذشته  ادغام شدند ولی تاکنون اختیارات وزارتخانه مشخص نشده است و دولت نیز این اختیارات را مشخص نکرده است.

 

عبادی اعلام کرد: مشخص کردن وظایف و کارکردها سبب می‌شود تداخلی با مابقی دستگاه‌ها ایجاد نشود و خلأیی بین دستگاه‌ها ایجاد نشود که دستگاه‌ها کار را بر گردن یکدیگر بیاندازند.

 

وی با تأکید بر اینکه باید حدود وظایف وزارت صمت مشخص شود زیرا تداخل برخی مسائل ممکن است به‌گونه‌ای باشد که در ظاهر مشخص نباشد، تصریح کرد: خواستیم دولت و وزارتخانه به صورت لایحه این موضوع را به مجلس ارائه و حدود اختیارات را مشخص کند تا در مجلس بر روی این موضوع کار شود و مصوب شود که احیانا ابهامی باقی نماند.

 

 

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/