آخرین اخبار

تاریخ : 2. تير 1398 - 12:28   |   کد مطلب: 2183
فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در شرق کشور گفت: در راستای ایجاد امنیت پایدار،۲۵۰ واحد مسکونی برای محرومان و معلولان در شهرستان های مرزی استان احداث می شود.

به گزارش مهر مشرق ،سرهنگ پاسدار «غلامعلی تناکی» در کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به اینکه دشمن در چند سال گذشته فعالیت های زیادی را بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام داده است، گفت: اقدامات دشمن بر علیه نظام در هشت سال دفاع مقدس به اوج خود رسید و برای مقابله با این توطئه ها بیش از 230 هزار نفر به شهادت رسیدند.

 

وی ادامه داد: دشمن در بُعد فرهنگی شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی توسط ماهواره، اینترنت و فضاهای مختلف به وجود آورد که با درایت امام راحل و رهبری نهالی که در 40 سال پیش کاشته شد، به درخت تنومند تبدیل شد.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در شرق کشور تصریح کرد: دشمن پنج سال محور مقاومت را تحت فشار قرار داد ولی با فرماندهی مقتدارانه سردار سلیمانی؛ محور مقاومت سوریه و عراق به پیروزی رسید، اما خباثت شمن تمامی شدنی نبود.

 

سرهنگ پاسدار تناکی ادامه داد: شش هزار داعشی و افراد تروریست از جنس عرب و اروپایی که در کشورهای غربی مستقر بودند، از کشورهای خود خارج و به سوریه فرستاده، و سپس همه را به کشور افغانستان انتقال دادند.

 

وی یادآور شد: به دنبال اعزام تعداد زیاد نیروهای داعش به خاک افغانستان؛ مقام معظم رهبری دستوری مبنی بر استقرار سپاه در مرزهای شرقی کشور دادند چراکه وضعیت شرق به دلیل مرزی بودن از حساسیت ویژه ای برخودار است.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در شرق کشور با تاکید بر اینکه منطقه خراسان جنوبی امن است، گفت:هدف؛ شناسایی گروه های تروریستی و ایجاد امنیت پایدار در مناطق مرزی است.

 

سرهنگ پاسدار تناکی اصل امنیت پایدار را سازگاری روان مردم با منطقه برشمرد و افزود: اگر روان مردم با منطقه سازگار باشد و از مهاجرت ها جلوگیری شود، امنیت منطقه از بین نمی رود.

 

وی با اشاره به خشکسالی های 15 ساله در استان، بیان کرد: علاوه بر خشکسالی، وضعیت اقتصادی بد مردم؛ بیشترین تاثیر را بر روی قشر مستضعف و روستایی دارد و باید وضعیت اقتصادی مردم مخصوصا مرزنشینان استان مدیریت شود؛ تا حداقل تبعات را در بر داشته باشد.

 

لزوم مهاجرت معکوس از شهر به روستا

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در شرق کشور خراسان جنوبی بر لزوم مهاجرت معکوس به روستاها تاکید و ادامه داد: با توجه به اینکه روستاهای مرزی استان در معرض تخلیه و ناامنی هستند، باید با نیروهای نظامی و انتظامی امنیت منطقه را تامین کنیم که این موضوع سبب مشکلاتی هم در حاشیه شهرها شده است.

 

تناکی با بیان اینکه برای محرومیت زدایی، قرارگاه شهید ناصری یکسری اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت انجام می دهد، گفت: توزیع بسته های معیشتی و فرهنگی و اقدامات بهداشتی به عنوان اقدامات کوتاه مدت انجام می شود که در سال کذشته 12 هزار و 500 بسته معیشتی با قیمت 250 هزار تومان، با همکاری آستان قدس رضوی و نهادهای دیگر در چهار شهرستان مرزی توزیع شد.

 

وی ادامه داد: همچنین توزیع 15هزار  بسته فرهنگی، 35 هزار پرس غذا گرم بین مردم محروم منطقه و 140 راس گوسفند برای عقیقه در شهرستان های مرزی انجام شده است.

 

 فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در شرق کشور با بیان اینکه عمده ترین کاری که قرارگاه با توجه به وضعیت خشکسالی منطقه انجام داده، اجرای هشت پروژه سیل بند در استان به دنبال بارندگی های اخیر بود، افزود: با اجرای پروژه های آبخیزداری و مرمت قنوات در دو روستا مهاجرت معکوس اتفاق افتاده است.

 

احداث سیل بند در مناطق مرزی

 سرهنگ پاسدار تناکی تصریح کرد: امسال هم هشت سیل بند در مناطق مرزی احداث خواهد شد که هم اکنون یک پروژه تمام و پروژه دوم 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته 420 سری جهیزیه به ارزش ریالی 10 میلیون تومان به زوج های جوان محروم با کمک آستان قدس رضوی و خیران توزیع شده است، گفت: تا آخر تیرماه سال جاری نیز 230 سری جهیزیه توزیع خواهد شد که امیدواریم تا آخر سال این عدد به هزار سری جهیزیه افزایش یابد.

 

 فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در شرق کشور افزود: بیمارستان صحرایی یکی از نیازهای اساسی منطقه های محروم و مرزی خراسان جنوبی است که در شهرستان زیرکوه تا نیمه سال با تجهیزات کامل به بهره برداری می رسد.

 

سرهنگ پاسدار تناکی از اجرای سه کیلومتر کانال آبرسانی، ساخت 70 پروژه حمام و سرویس بهداشتی، آبرسانی به سه روستا، ترمیم و تجهیز چهار مسجد در سال گذشته خبر داد و افزود: در سال جاری 32 مسجد با 50 درصد پیشرفیت فیزیکی، مرمت شده که امیدواریم درسال آینده هم این مهم ادامه داشته باشد.

 

ساخت 250 واحد مسکونی برای محرومین

 وی تصریح کرد: کلنگ زنی 250 واحد مسکونی برای محرومین و معلولین استان «از مجموع پنج هزار و 255 واحد که در سطح کشور در دست اجرا است» برای شهرستان های مرزی استان انجام می شود.

 

 فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در شرق کشور با بیان اینکه هم اکنون 25 درصد زمین های احداث مسکن محرومین و معلولین در روستاها، مشخص شده است، گفت: در صورتی که مشکلات اداری پیش نیاید؛ پیش بینی می شود در یک سال آینده این واحدها به بهره برداری برسد.

 

سرهنگ پاسدار تناکی ضمن قدردانی از خیران، اضافه کرد: تاکنون 100 سری جهیزیه توسط خیران فراهم شده که با سهمیه آستان قدس و نیروی انتظامی در تابستان و پاییز اهدا خواهد شد.

 

وی در خصوص جذب بسیجی برای امنیت پایدار منطقه گفت: سال های گذشته در هر شهرستان 50 بسیجی جذب شد ولی در سال جاری هیچ جذبی تاکنون نداشته ایم.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در شرق کشور با بیان اینکه بیشترین نگرانی مردم استان به خاطر مشکلات معیشتی و اقتصادی است، گفت:سپاه درصدد حل این مشکلات در کنار سایر نهادها برآمده است.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/