آخرین اخبار

تاریخ : 15. تير 1398 - 18:27   |   کد مطلب: 2187
چرخش چرخ تولید به همت یک زوج بیرجندی
خانم‌ها همپای آقایان درآمدزایی می‌کنند
نسرین باردل مدیرعامل کارگاه پارچه بافی سنتی فروزان خراشاد است که این روزها هم پای شوهرش دست به کارآفرینی زده است.

به گزارش مهر مشرق ، شرکت مرغ کاکل زری یکی از شرکت های توزیع مرغ در بیرجند است که توانسته برای افراد زیادی در این زمینه اشتغال ایجاد کند و اکنون کارگاه پارچه بافی سنتی فروزان وابسته به این شرکت است که توانسته خانم هایی که همسران آنها در شرکت فروزان شاغل هستند را به پای کارآفرینی کنار آقایان بیاورد.

 

نسرین باردل مدیرعامل کارگاه پارچه بافی سنتی فروزان خراشاد در گفت و گو با خبرنگار مهرمشرق، گفت: از بهمن ماه سال 1397 با احداث یک کارگاه کارآفرینی حوله بافی برای خانم های آقایانی که در شرکت فروزان مشغول به کار هستند اشتغال زایی کردیم.

 

وی با بیان این که تاکنون 50 نفر توانستند در این کارگاه آموزش ببیند، افزود: خانم های متقاضی می توانند تا زمانی که به هنر پارچه بافی مسلط شدند آموزش ببیند و بعد از آن تحت این شرکت درآمدزایی داشته باشند.

 

این هنرمند بیرجندی افزود: مواد اولیه را خود هنرمندان این رشته تامین کرده و به صورت کارگاه های خانگی کار خود را آغاز می‌کنند و این شرکت حوله های بافته شده را خریداری می کند.

 

باردل گفت: خانم های علاقه مند به این هنر می توانند با کمترین هزینه درآمد بالایی از پارچه بافی داشته و دغدغه ای برای فروش محصولات خود نداشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: اولویت اصلی برای فروش این محصولات، بازار استان است به طوری که قرار است در کنار صنایع دستی استان نظیر عناب و زرشک یک حوله بافی سنتی نیز قرار بگیرد.

 

مدیرعامل کارگاه پارچه بافی سنتی فروزان خراشاد گفت: درصدد هستیم تا با بازاریابی و شناخت از بازارهای استان های مختلف بتوانیم محصولات خود را به سایر استانها نیز عرضه کنیم.

 

باردل بیان کرد: افرادی که علاقه‌مند به کار حوله بافی هستند می توانند با حضور در این کارگاه که در خیابان منتظری بیرجند است این هنر را فراگرفته و گواهینامه صنایع دستی از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کنند وبتوانند از تسهیلات هنرمندان بهره مند شوند.

 

وی یاداورشد: بعد از گذشت چند ماه و فراگیری این هنر ماهیانه بیشتر از 500 هزار تومان درآمد برای خانواده ها دارد.

 

باردل گفت: تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم حوزه کاری خود را افزایش دهیم و در این راستا نیاز به کمک مسئولان داریم تا مواد اولیه را بدون واسطه و با قیمت مناسب تر در اختیار ما قرار دهند.

 

وی بیان‌کرد: مسئولان قدر و ارزش صنایع دستی را بدانند و همراهی کنند تا هنرمندان رشته پارچه بافی نیز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند.

 

 

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/