آخرین اخبار

تاریخ : 17. تير 1398 - 10:56   |   کد مطلب: 2191
به همت قرارگاه عملیاتی شهید ناصری خراسان جنوبی صورت گرفت؛
اهدای 238 سری جهیزیه به زوج های جوان و نیازمند چهارشهرستان مرزی
مراسم اهدای 238 سری جهیزیه به زوج‌های جوان و نیازمند چهار شهرستان مرزی استان خراسان‌جنوبی با حضور معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و استاندار خراسان‌جنوبی برگزار شد.

به گزارش مهر مشرق ، سرهنگ غلامعلی تناکی فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این تعداد سری جهیزیه با مشارکت قرارگاه شهید ناصری، آستان قدس رضوی و خیران به زوج‌های نیازمند مناطق مرزی خراسان‌جنوبی اهدا می‌شود، گفت: ارزش هر سری جهیزیه هشت میلیون تومان و شامل 12 قلم کالا از جمله یخچال، فرش، گاز و سرویش ظرف است.

 

وی با اشاره به طرح سپاه پاسداران در راستای تأمین جهیزیه برای زوج‌های جوان، بیان داشت: تأمین جهیزیه برای زوج‌های نیازمند از طرح‌هایی است كه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه ازدواج آسان در دستور كار خود قرار داده است.

فرمانده قرارگاه شهید ناصری خراسان‌جنوبی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون100 سری جهیزیه بین نوعروسان نیازمند در شهرستان‌های مرزی استان توزیع شده است.

 

سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مهمان این مراسم بود، مأموریت اصلی قرارگاه‌های سپاه را ایجاد امنیت پایدار در مرزها عنوان کرد و اظهار داشت: این مهم جز با مشارکت مردم محقق نمی‌شود.

 

وی عنوان کرد: نقش‌آفرینی مردم در ایجاد امنیت توأم با رفع محرومتی‌ها است لذا بایستی برای توسعه همه جانبه اقداماتی از قبیل ایجاد اشتغال، آموزش، ازدواج جوانان و سایر انجام شود.

 

پورجمشیدیان با تأکید بر اینکه به واسطه مأموریتی که برای ایجاد امنیت در مناطق مرزی کشور داریم برای ماندگاری مردم در مرزها باید به موضوعات فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و سلامت آنان توجه ویژه‌ای صورت پذیرد، مطرح کرد: با انجام تمام این اقدامات در کنار توزیع مقتدارنه نظامی در مناطق مرزی شاهد امنیت پایدار مردمی خواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه دو افتخار بزرگ محرومیت‌زدایی و خادمی علی بن موسی الرضا (ع) به عنوان نوکران آستان مقدس امام هشتم نصیب ما شده، تصریح کرد: خدماتی که انجام می‌شود نسبت به سطح محرومیت کم است لذا در حد بضاعت آمادگی داریم با دستگاه‌های اجرایی ذیربط در این زمینه همکاری کنیم.

 

نقش سپاه در امنیت مرزها

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نقش و فعالیت‌های قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه در حوزه‌های مرزی کشور، اعلام کرد: این قرارگاه تاکنون هزاران پروژه عمرانی و صدها هزار پروژه غیرعمرانی، فرهنگی و آموزشی را در مناطق مرزی کشور انجام داده که بخش عمده این تلاش‌ها با همکاری آستان قدس رضوی بوده است.

 

پورجمشیدیان با تأکید بر اینکه در رفع محرومیت‌های مناطق مرزی و ارائه خدمات به مرزنشینان به هیچ عنوان موضوع مذهب، رنگ، نژاد، قوم و قبیله دخالت ندارد، اعلام کرد: بیشترین خدمات به برادران اهل سنت ارائه شده و هیچ تفاوتی در رفع محرومیت‌ها نیست.

 

وی ایجاد اشتغال را ازدغدغه‌های مهم کشور به ویژه در مناطق مرزی ذکر کرد و بیان داشت: اگر دستگاه‌های مختلف برای این موضوع پای کار بیایند ما نیز به عنوان فرزندان این ملت در خدمتشان هستیم تا کمک کنیم و در دورافتاده‌ترین مناطق کشور محرومیت‌ها را از بین ببریم.

 

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اعلام آمادگی سپاه پاسداران برای همکاری با تمام دستگاه‌های فعال از جمله کمیته امداد، آستان قدس رضوی، دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌های دولتی در بحث محرومیت‌زدایی خبر داد و افزود: آستان قدس رضوی در انجام اقدامات محرومیت‌زدایی در مناطق مرزی و توزیع جهیزیه بین زوج‌های جوان نیازمند همکاری بسیار خوبی با سپاه دارد.

 

پورجمشیدیان با تأکید بر اینکه توجه به امنیت پایدار مردمی در مرزها درکنار حضور مقتدرانه نیروهای نظامی محقق می‌شود، تصریح کرد: افزایش امید به زندگی، رونق تولید، آبرسانی و سلامت و بهداشت در برنامه کاری قرارگاه‌های سپاه است که با همکاری سایر نهادهای مربوطه در مناطق مرزی در حال اجرا و یا برنامه‌ریزی آن در دستور کار قرار دارد.

 

وی با اعلام اینکه مجموعه سپاه پاسداران در کل کشور در خصوص رفع محرومیت، سازندگی و کارهای عمرانی در حال فعالیت است، تصریح کرد: طی چند سال اخیر در قالب قرارگاه فعالیت‌های حوزه محرومیت‌زدایی افزایش یافته و هزاران پروژه عمرانی و صدها هزار پروژه غیر عمرانی در مناطق مرزی انجام شده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده و در دست اقدام توسط قرارگاه شهید ناصری در خراسان‌جنوبی، عنوان کرد: در بحث کمبود آب در خراسان‌جنوبی به شدت با مشکل مواجه‌ایم که در این راستا با کمک منابع طبیعی احداث بندها و احیا قنوات را در دستور کار قرار دارد.

 

اهدا 580 جهیزیه به زوج های جوان در مناطق مرزی

پورجمشیدیان با بیان اینکه امروز به مناسبت دهه کرامت 580 سری جهیزیه به سه استان خراسان اهدا می‌شود که سهم خراسان‌جنوبی از این تعداد 238 سری است، مطرح کرد: با تمام توان در خدمت مردم این منطقه هستیم و امیدواریم در حوزه اشتغال با کمک دولت و سایرنهادها به جایی برسیم که مردم این خطه دیگر نیازی نداشته و خودشان برطرف کننده مشکلات باشند.

 

استاندار خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه 20 دستگاه در استان مشغول خدمت‌رسانی به مردم به ویژه نیازمندان هستند، گفت: یکی از رویکردهای دولت توجه به روستاها به ویژه مناطق مرزی است که در خصوص اشتغال روستایی، فعالیت‌هایی با مشارکت سپاه، بسیج و قرارگاه سازندگی از دو سال پیش در خراسان جنوبی آغاز شده است.

 

محمدصادق معتمدیان با اشاره به تصویب ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان در خراسان‌جنوبی افزود: ساخت این واحدها تا پایان امسال آغاز می‌شود که قول می‌دهیم به 238 زوج مراسم امروز نیز واگذار شود.

 

وی گفت: برای توسعه اشتغال مناطق روستایی، برنامه‌ای با همکاری بنیاد مستضعفان مدون شده تا با توسعه صنعت شترداری در روستاها و مناطق مرزی زمینه اشتغال 20 هزار نفر فراهم شود.

 

سرهنگ حمید برهخت مسؤول محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز بیان داشت: در سال جاری 10 هزار سری جهیزیه با مشارکت آستان قدس رضوی و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران در ۹ استان مرزی کشور به زوج‌های نیازمند اهدا می‌شود.

 

وی با بیان اینکه از سال ۹۴ تا پایان سال ۹۷، تعداد ۱۴ هزار سری جهیزیه در این مناطق توزیع شده، تصریح کرد: همچنین در سه سال گذشته ۳۵ هزار پروژه عمرانی در ۴۰ عنوان برنامه توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه انجام شده است.

 

مسؤول محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: با هماهنگی و همکاری دفتر رهبر انقلاب اسلامی در خصوص آب چابهار و کنارک 940 پروژه در دست اقدام است که در دو ماه آینده به اتمام و به عنوان رهبری در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

برهخت با اشاره به احداث پنج هزار و ۲۵۲ مسکن برای مددجویان سازمان بهزیستی و سهم 600 واحدی خراسان‌جنوبی از این واحدها، اعلام کرد: عملیات اجرایی این واحدهای مسکونی از ماه آینده آغاز می‌شود.

 

گفتنی است در این مراسم معاون امداد و محرومیت‌زدایی آستان قدس به زوج‌های جوان این مراسم قول سفر دو روزه رایگان به مشهد مقدس و استاندار خراسان‌جنوبی قول تأمین تسهیلات ارزان قیمت خرید مسکن به میزان 400 میلیون ریال را دادند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/