آخرین اخبار

تاریخ : 17. تير 1398 - 11:19   |   کد مطلب: 2194
مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی از اعزام دو هزار و ۵۰۰ زائر از استان به حج تمتع خبر داد و گفت: در سال جاری این حجاج ۱۰۰ میلیون تومان از هزینه ولیمه شان را به سیل زدگان اهدا کردند.

به گزارش مهر مشرق ، ابوالفضل نوفرستی در نشستی با اصحاب رسانه بیان کرد: در سال جاری دو هزار و ۵۰۰ زائر در قالب ۱۷ کاروان از خراسان جنوبی عازم سرزمین وحی می شوند.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی با بیان اینکه از این تعداد دو کاروان اهل تسنن و مابقی اهل تشیع هستند، گفت: همچنین یک کاروان از مشهد مقدس با پروازهای بیرجند انجام می شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری زائران از بیرجند به مدینه رفته و بعد از پنج روز به مکه مشرف می شوند، افزود: در راستای ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر و نظم بخشیدن به کاروان ها، آموزش های کاربردی در قالب ۴۷ هزار نفر ساعت به زائران ارائه شده است.

نوفرستی میانگین سنی زائران را ۵۶-۵۵ سال دانست و اظهار کرد: جوان ترین زائر با سن ۱۲ سال و پیرترین زائر با سن ۹۲ سال عازم این سفر نورانی می شوند.

وی آغاز پروازها را از ۲۵ تیرماه جاری اعلام کرد و افزود: ۲۵ تیرماه سه پرواز از بیرجند انجام می شود و پروازها تا ۲۹ تیرماه ادامه دارد.

اهدای ۱۰۰ میلیون تومان ولیمه حجاج به سیل زدگان

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین عملیات برگشت زائران از چهارم شهریورماه آغاز می شود و تا هشتم شهریور ادامه دارد.

نوفرستی بیان کرد: در سال جاری زائران خانه خدا در حرکتی خودجوش ۱۰۰ میلیون تومان از ولیمه شان را به سیل زدگان اهدا کردند.

وی از پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور خبر داد و اظهار کرد: در راستای آسایش و رفاه زائران به عنوان اولین استان در کشور امانات و وسایل زائران توسط پست به فرودگاه برده می شود و در زمان بازگشت نیز توسط پست تحویل زائران خواهد شد.

نوفرستی با بیان اینکه ۱۴ قلم داروی ممنوعه اعلام شده که باید مورد توجه زائران باشد، گفت: درصورتی که زائری نیاز به مصرف داروی خاصی دارد، نسخه دارویی ممهور به مهر پزشک کاروان را به همراه داشته باشد.

تشکیل ۹ پرونده عیله آزادبرهای عتبات عالیات

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه زائران از حمل مواد مخدر و اقلام ممنوعه به طور جد خودداری کنند، گفت: متاسفانه علی رغم تاکیدات طی سال گذشته مواردی از حمل اقلام ممنوعه مشاهده شد.

وی با اشاره به آزادبرهای عتبات عالیات بیان کرد: برخی افراد به دنبال سود و منافع خودشان بوده و کاروان هایی را در قالب آزادبر به عتبات عالیات اعزام می کنند.

نوفرستی با بیان اینکه طی سال گذشته ۹ پرونده دادگاهی علیه آزادبرها تشکیل شده است، گفت: از زائران خواستاریم قبل از ثبت نام در کاروان های عتبات عالیات از صحت و درستی کارشان مطلع شوند.

بنا به گفته مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی ثبت نام اربعین از روز عرفه آغاز می شود.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/