آخرین اخبار

تاریخ : 17. تير 1398 - 11:34   |   کد مطلب: 2196
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس:
افول آمریکا یک حقیقت مسلم است/ آسیب پذیری جامعه از نفوذ دشمن
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس گفت: افول آمریکا یک حقیقت مسلم است.

به گزارش مهر مشرق ،حیدر مصلحی در همایش روحانیت پرچمداران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در خراسان‌جنوبی بیان کرد: امروز دنیای غرب پیشرفت خود در علوم مختلف را به رخ ملت‌ها می‌کشد که در یک پژوهش باید مبدأ و منشاء این علوم را دریابیم.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس و وزیرسابق اطلاعات ادامه داد: در خاطرات مستر همفر جاسوس و مستشار انگلیسی بیان شده که چگونه کتب علمی اندیشمندان ما را از خانه‌ها جمع آوری و به کشورهای اروپایی بردند.

مصلحی با بیان اینکه یکی از مهمترین این کتب، کتاب قانون ابوعلی سینا است، ادامه داد: بسیاری از علوم فعلی غربی تکرار همان داشته‌های بزرگانی چون ابن سینا و ابوریحان و جابربن حیان است که درک این مطلب توسط جوانان اعتماد به نفس نسل جدید را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به این مطلب که یکی از نتایج انقلاب اسلامی ذلت استکبار جهانی بود، افزود: ساقط شدن پهباد بدون سرنشین آمریکا که غیرقانونی وارد خاک ایران شده بود یکی از مظاهر قدر ایران اسلامی در عرصه مقابله با آمریکا است.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس گفت: افول بودن قدرت آمریکا یک شعار نیست بلکه حقیقی است که در ۱۴ میلیون مقاله اعضای هیئت علمی خود دانشگاه‌های آمریکا به آن اشاره شده است.

مصلحی با تبیین حمایت‌های کشورهای مختلف از صدام در طول هشت سال جنگ تحمیلی اظهار کرد: در سال‌های جنگ کشورهای حاشیه خلیج فارس هفت میلیارد دلار به حکومت بعث کمک کردند که چهار میلیارد آن از سوی دولت عربستان بود.

وی با تبیین اهمیت موضوع نفوذ و کار دستگاه‌های اطلاعاتی در این زمینه گفت: نفوذ به دو صورت موردی و جریانی است که پیگیری آن ۷۰ درصد وقت دستگاه های اطلاعاتی کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس اظهار کرد: دشمن از طریق نفوذ جریان سازی، ایجاد دوقطبی سازی، القاء یأس و نامیدی و دچار اشتباه محاسباتی کردن مردم و نخبگان را پیگیری می‌کند.

مصلحی با اشاره به اینکه رهبرمعظم انقلاب از دو قطبی شدن جامعه به شدت جلوگیری می‌کنند، بیان کرد: دشمن همواره وعده دروغ می‌دهد که در موضوع برجام این دروغگویی برای ملت ایران بسیار روشن شد.

وی یادآور شد: ۲۰ درصد از مشکلات کشور مربوط به تحریم هاست و ۸۰ درصد دیگر را باید در سایر مؤلفه‌ها جست‌وجو کرد.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس بیان کرد: خروج آمریکا از برجام، بالارفتن قیمت دلار، نارضایتی عمومی، تورم وسیع، جلوگیری از بازگشت ایران به انرژی هسته‌ای و در چالش قرار دادن نظام، طرح‌های آمریکا بعد از برجام بود.

مصلحی گفت: در راستای حل مشکلات جامعه باید به اقتصاد مقاومتی در جامعه قداست ببخشیم.

گفتنی است خراسان‌جنوبی ۱۵۰ رزمنده روحانی و ۶۰ شهید روحانی تقدیم اسلام و انقلاب کرده و در این همایش از ۲۷ روحانی رزمنده و ایثار گر نیز تجلیل شد.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/