آخرین اخبار

تاریخ : 19. تير 1398 - 20:00   |   کد مطلب: 2200
استاندار خراسان جنوبی سومین سفر خود را به شهرک صنعتی بیرجند، این بار با بازدید از 8 واحد صنایع شیمیایی داشت، بازدیدی که تمام مدیران مرتبط با بخش تولید، معتمدیان را در این بازدید همراهی کردند.

به گزارش مهر مشرق ،استاندار خراسان جنوبی سومین سفر خود را به شهرک صنعتی بیرجند، این بار با بازدید از 8 واحد صنایع شیمیایی داشت، بازدیدی که تمام مدیران مرتبط با بخش تولید، معتمدیان را در این بازدید همراهی کردند.

 

«آذربایجانی» مدیرعامل بزرگترین کارخانه لوله های پلی اتیلن کشور در این بازدید با بیان اینکه مهمترین مشکل واحد صنعتی ما بدهی به بانک ها و در نتیجه عدم امکان حضور در مناقصه ها، گفت: مواد اولیه صنایع شیمیایی نسبت به سال گذشته 120 درصد گران شده است و این برای ما مشکل ساز است.

 

وی با بیان اینکه گازکشی به روستاها و شهرهای استان بازار پر رونقی را برای ما فراهم کرده است، گفت: متاسفانه بدلیل مشکلات بانکی بسیاری از مناقصه های بزرگ را با این که برنده بودیم اما از دست دادیم.

 

مشکل این واحد تولیدی با مساعدت بانک سپه در این جلسه روی کاغذ رفع شد و باید منتظر عملی شدن آن و حل مشکل این کارخانه بزرگ تولیدی بود.

 

«خاتمی» مدیر عامل یکی از واحدهای عایق رطوبتی استان هم قوانین دست و پاگیر را مشکل اصلی واحد تولیدی خود عنوان کرد و گفت: چرا باید این قوانین صادر شود در حالی که خود مانع تولید است و بعد دم از حمایت از تولید بزنند؟

 

وی با بیان اینکه مهمترین دغدغه ما حمایتی است که مردم منطقه می توانند از واحدهای تولیدی داشته باشند، گفت: چنانچه حمایت شود هم به رونق اقتصادی منطقه کمک خواهد شد و هم ایجاد اشتغال را خواهیم داشت.

 

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش خود را می کنیم که محصول با کیفیت ارائه دهیم، گفت: این کارخانه الان 15 نیرو در هر شیفت دارد.

 

خاتمی افزود: 100 درصد ظرفیت را برای تولید داریم مشروط به اینکه حمایت شویم و مردم از محصولات داخل استان استفاده کنند.

 

می توانیم نیروهایمان را دو برابر کنیم

«قهستانی» مدیرعامل یکی از شرکت های صنایع چاپ و بسته بندی بیرجند هم  با بیان اینکه در صنعت انتظار بیشتری از متولیان صنعت داریم که بیشتر به ما بها دهند، گفت: از نظر کار و تکنولوژی دستگاههای این کارخانه بروز و آماده بکار هستند و چنانچه سرمایه درگردش ما افزایش پیدا کند می توانیم تولیدمان را از 20درصد به 80 درصد برسانیم.

 

وی تسهیلات با کارمزد بالا را بلای جان تولید عنوان کرد و گفت: چنانچه تسهیلات دراز مدت با سود پایین در اختیار ما قرار دهند، می توانیم 25 نیروی دیگر هم جذب کنیم.

 

مدیرعامل شرکت صنایع چاپ و بسته بندی بیرجند با اشاره به اینکه در گذشته حدود 60 نیرو در این شرکت مشغول کار بودند که الان به 25 نفر کاهش پیدا کرده است، افزود: می توانیم در ماه هزار تن تولید به ارزش حدود سه و نیم میلیارد تومان داشته باشیم که 70 درصد آن به بازارهای خارج کشور برود.

 

قهستانی بازار فروش را خوب ارزیابی کرد و افزود: چون نقدینگی نداریم نمی توانیم تولید کنیم الان یک هشتم ظرفیت اصلی را تولید می کنیم.

 

وی تاکید کرد: درخواست داریم با توجه به اینکه امسال را رهبری سال رونق تولید نام نهادند گذاشتند انتظار داریم مسئولان در عمل ما را دریابند و در شعار نباشد.

 

قهستانی افزود: حدود 5 میلیارد تومان تسهیلات با بهره کم و دو و یا سه نیازمندیم و چنانچه بانک ها همکاری کنند؛ تعهد می دهم که 25 نیروی جدید استخدام و تولیدمان را هم 10 برابر کنیم.

 

دنبال مُسکن نیستیم!

«محسن احتشام» یکی دیگر از تولیدکنندگان استان هم افزود: در سال رونق تولید که مقام معظم رهبری نیز بر تولید محوری تاکید دارند بایستی به معنای واقعی بخش خصوصی را حمایت کرده، موانع را از پیش روی آنان برداشته و فضا را برای سرمایه گذاران تسهیل کرد.

 

مسئول این کارخانه هم دادن داروی مسکن موقتی به واحدهای تولیدی را مشکل ساز دانست و گفت: باید یکبار برای همیشه مشکلات واحدهای صنعتی رفع شود و از فضای کسب و کار حمایت جدی شود.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی اضافه کرد: توقع داریم این جلسات صرف برگزاری بازدید و جلسه نباشد بلکه مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران استان رفع و درمان شود.

 

«یوسفی» مدیر عامل کارخانه لوله و اتصالات پی وی سی هم در این بازدید از افتتاح فاز دوم این کارخانه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با راه اندازی خط جدید که تولید لوله های فاضلعاب ساختمان است، حدود 15 نیروی جدید جذب خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه این واحد تولیدی براساس کیفیت با 80 درصد ظرفیت خود در حال تولید است، افزود: در این واحد تولیدی حدود 80 نفر مستقیم و 200 نفر غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

 

«مشیرالحق عابدی»، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هم در این جلسه با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان برای حمایت از تولید داخل مکلف به خرید محصولات تولیدی داخل استان هستند، گفت: این سومین جلسه کارگروه رفع موانع تولید است که در شهرک صنعتی بیرجند برگزار می شود.به گفته وی،گفتمان بخش خصوصی و دولت سبب تعامل، ارتباط گیری و برگزاری جلسات مفید و نتیجه‌گیری مطلوب می‌شود.

 

وی حضور استاندار و جمعی از معاونان و مسئولان استانی در این جلسه و این بازدید را نشان از عزم جدی مجموعه استان برای حل مشکلات واحدی های تولیدی عنوان کرد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: برای پیشرفت استان از نظرات و پیشنهادهای بخش خصوصی و تشکل های صنعتی استان استفاده می کنیم.

 

« داوود شهرکی» مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم در این جلسه به توان بالای تشکل های بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: اگر تشکل های بخش خصوصی کمک کنند توان صنعت و معدن استان بالاتر است.

 

وی افزود: مشکلات واحدهای تولیدی به طور کامل بدلیل دشمنی های دشمنان و مشکلات موجود به طور کامل نمی تواند حل شود، اما تلاش می کنیم تا آنچه که مقدور است را برطرف نماییم.

 

در این بازدید مقرر شد که واحدهای تولید مواد شیمیایی جلسه ای را با استاندار خراسان جنوبی به منظور بررسی بیشتر مشکلات و رفع آنها داشته باشند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/