آخرین اخبار

تاریخ : 19. تير 1398 - 20:15   |   کد مطلب: 2202
121 سهم از سهام شرکت آرد والسی قاین توسط یکی از خیران و نیکوکاران که از فرهنگیان پیش کسوت شهرستان است به اداره اوقاف و امور خیریه واگذار شد.

به گزارش مهر مشرق ،121 سهم از سهام شرکت آرد والسی قاین توسط یکی از خیران و نیکوکاران که از فرهنگیان پیش کسوت شهرستان است به اداره اوقاف و امور خیریه واگذار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قاینات گفت: واقف هدف از این اقدام خداپسندانه را تامین قسمتی از نیازمندی های طلاب حوزه علمیه جعفریه قاین اعلام و اظهار کرد: ارزش این موقوفه 100 میلیون ریال است.

حجت الاسلام رحیمی افزود: عواید حاصل از این وقف سالیانه صرف نیازمندی های تحصیلی و معیشتی طلاب حوزه علمیه قاین می شود. به گفته او، قاینات 951 موقوفه دارد که از این تعداد 217 مسجد انتفاعی و بقیه منفعتی است.

 

روکش ۲۰ کیلومتر از راه‌های زیرکوه در دست اجرا است

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای زیرکوه گفت: روکش ۲۰ کیلومتر از راه‌های این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است.

حسین ضامن افزود: روکش محور پایهان - افین به طول ۱۰ کیلومتر و با اعتبار ۵۵۰ میلیون تومان در حال انجام است.

وی بیان کرد: همچنین روکش آسفالت محور شاهرخت به بازارچه مرزی یزدان نیز به طول ۱۰ کیلومتر و با اعتبار ۵۵۰ میلیون تومان در دست اقدام است.

ضامن، اصلاح آبنماهای خسارت دیده از سیل و رفع برخی نقاط حادثه خیز شهرستان نیز با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان را از دیگر فعالیت های در دست اجرا ذکر کرد.

افزایش ۸۸ درصدی حوادث در فردوس

رئیس جمعیت هلال احمر فردوس از افزایش ۸۸ درصدی حوادث سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در فردوس خبر داد و گفت: تعداد آسیب دیدگان حوادث نسبت به سال گذشته ۱۲۳ درصد افزایش داشته است.

لاژوردی با اشاره به اقدامات انجام شده در سال جاری بیان کرد: نیروی‌های هلال احمر این شهرستان از ابتدای سال تاکنون به ۳۶ مورد حادثه امدادرسانی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این حوادث ۲۶۸ نفر آسیب دیده بر جای گذاشته است، اظهار کرد: همچنین در این حوادث به ۲۳۰ نفر امدادرسانی شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر فردوس بیان کرد: در مجموع طی سال جاری ۱۲۶ نیروی عملیاتی در قالب ۴۹ تیم به حوادث منجر شده امدادرسانی داشته‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر فردوس ادامه داد: همچنین تعداد حوادث جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷ درصد افزایش و تعداد آسیب دیدگان این حوادث هم ۸۵ درصد افزایش داشته است.

 

بیش از ۲ میلیارد ریال از نیات واقفین اجرا شد

رئیس اداره اوقاف طبس گفت: در چهار ماهه اول سال جاری و از محل موقوفات و نیات واقفین، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرا شده است.

حجت الاسلام «دادخدا خدایی» با اعلام این خبر افزود: یکی از رسالت‌های خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه نظارت و صیانت بر نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان خیراندیش و مراقبت لازم از این امانات است.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه طبس گفت: از ابتدای سال 98 تاکنون،مبلغ 2 میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال، در زمینه های مساعدت به نیازمندان، کمک به مساجد، افطار ماه مبارک رمضان، طلاب و حوزه علمیه، توزیع نان صلواتی در شب جمعه، عزاداری، تلاوت و امورات قرآنی، مساعدت دارو و درمان نیازمندان، مبلغین اعزامی و ... هزینه شده است.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/