آخرین اخبار

تاریخ : 25. تير 1398 - 23:15   |   کد مطلب: 2207
در نشست جمع بندی مسائل آموزش و پرورش خراسان جنوبی مطرح شد؛
کنایه عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به وضعیت ‌آموزش بیرجند
ابطحی با بیان اینکه وضعیت آموزش و پرورش بیرجند از بقیه شهرستان‌های خراسان جنوبی نامناسب‌تر است، گفت: آموزش و پرورش بیرجند شبیه ماشینی است که همه جای آن صدا می‌دهد به جزء بوقش!

به گزارش مهر مشرق ، «سید محمد جواد ابطحی» در نشست جمع بندی مسایل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با بازدید میدانی مسائل و مشکلات  آموزش و پرورش خراسان جنوبی را مشاهده و بررسی کردیم به عنوان مثال مدارس شبانه‌روزی خوسف بسیار خوب بود اما سرویس ایاب و ذهاب نداشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت آموزش و پرورش بیرجند از بقیه شهرستان‌های استان خراسان جنوبی نامناسب‌تر است، گفت: آموزش و پرورش بیرجند شبیه ماشینی است که همه جای آن صدا می‌دهد به جزء بوقش!

ابطحی بیان داشت: در زمینه کمبود نیروی انسانی در استان خراسان جنوبی باید از ظرفیت معلمان حق التدریس استفاده شود.

وی با اشاره به ورود 2 هزار و 500 کلاس اولی به مدارس خراسان‌ جنوبی، ادامه داد: اما کمبود فضای آموزشی وجود دارد؛ به ساختمان های قدیمی برخی مدارس زیبایی دادند اما سرویس بهداشتی یکی از این مدارس آن پُر از اشغال بود و در یکی دیگر هم وقتی می‌خواستیم حمام آن را بازدید کنیم گفتند:« کلیدش گم شده»!

ابطحی بیان کرد: باید سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به خراسان جنوبی برای حل مشکلات گشایش و نتایجی داشته باشد.

رئیس و جمعی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به همراه معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری چهارشنبه وارد بیرجند شدند و از دانشگاه بیرجند، پیام نور خراسان جنوبی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، دانشگاه صنعتی بیرجند و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی در مرکز استان و مراکز آموزش عالی و مدارس آموزش و پرورش در شهرستان‌های این استان بازدید کردند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/