آخرین اخبار

تاریخ : 28. مرداد 1398 - 8:43   |   کد مطلب: 2228
در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی مطرح شد؛
آوارگی ۲ هزار بازنشسته/ گلایه پیشکسوت ارتش بی جواب ماند!
رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند با اشاره به عضویت ۲ هزار بازنشسته ارتشی در این کانون از تصمیم شورای اسلامی شهر برای تخریب ساختمان این مجموعه گلایه کرد.

به گزارش مهر مشرق ، به نقل از شبستان شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان امروز (27 مرداد) با حضور معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

 

سرهنگ «محمد سعیدی» رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند در این جلسه با ابراز گلایه از اینکه از سال 81 زمینی مرکز آموزشی 04 در اختیار کانون بازنشستگان قرار داد، افزود: حدود هفت سال است از این ساختمان استفاده می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه 2 هزار بازنشسته و پیشکسوت ارتشی با حداقل 60 ماه و حداکثر 100 ماه سابقه عملیاتی عضو این کانون هستند، بیان کرد: اکنون پس از پنج سال شورای اسلامی شهر بیرجند دو حکم برای کانون بازنشستگان ارتش مبنی بر تخریب ساختمان صادر کرده است.

 

رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند ادامه داد: در زمان وقت از شهرداری درخواست کاربری دادیم اما پاسخی ندادند؛اکنون بیان می کنند که کاربری زمین اداری نیست لذا باید ساختمان کانون بازنشستگان ارتش تخریب شود.

 

سعیدی یادآور شد: بنا بر فرمان مقام معظم رهبری ارتش مجاز است در شرایطی که شهرداری پس از یکماه استعلام جواب ندهد، مهندسی مرکز 04 ارتش می تواند مشغول بکار شود و ساختمان کانون بازنشستگان را تکمیل کند و ما بر مبنای همین فرامین رهبری ساختمان را احداث کردیم و اگر فرمان معظم له را شورای شهر و شهرداری قبول ندارد، بحث جدایی است!

 

«ناصر خوش خبر» معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی در پاسخ به گلایه رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند گفت: من پاسخی ندارم! اگر کسی می تواند پاسخ بدهد.

 

«زهرا هلال بیرجندی»، عضو شورای شهر بیرجند در این خصوص گفت: در کمیسیون اول ماده 100 بر تخریب ساختمان کانون بازنشستگان ارتش رأی داده شده چراکه بر خلاف ضوابط ساخته شده است و کمیسیون هم نمی‌تواند کاری انجام دهد.

 

وی بیان کرد: اکنون که دیوار ارتش از جلوی این ساختمان برداشته شده، ایجاب می‌کند که ضوابط شهرسازی رعایت شود.

 

نهایت در این جلسه گلایه رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند بی پاسخ ماند و بیان شد این بحث فنی و در حوزه کاری معاونت عمرانی استانداری است که به آنان منتقل خواهد شد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/