آخرین اخبار

تاریخ : 28. مرداد 1398 - 9:13   |   کد مطلب: 2230
در یازدهمین سفر شهرستانی استاندار خراسان جنوبی انجام شد؛
۵۵ مصوبه برای آبادانی خوسف
در جلسه جمع بندی یازدهمین سفر استاندار خراسان جنوبی به خوسف ۵۵ مصوبه برای آبادانی و رونق این شهرستان مصوب شد.

به گزارش مهر مشرق ،  استاندار خراسان جنوبی در یازدهمین دور از سفرهای شهرستانی خود روز شنبه (26 مرداد) به شهرستان خوسف سفر و در در این سفر از مجتمع گلخانه و گیاهان دارویی، بزرگترین کشتارگاه صنعتی شرق کشور، واحد پرورش شتر، روستای خور، معدن مس قلعه زری، معدن طلای شادان و کارخانه چدن خوسف بازدید کرد.

 

جلسه جمع بندی مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف 55 مصوبه داشت که اولین مصوبه این سفر مربوطه به شرکت ارتباطات و مخابرات استان بود که مقرر شد به منظور خدمات دولت الکترونیک، فرمانداری شهرستان به متقاضیان راه اندازی دفاتر آی سی تی معرفی نامه ارائه دهد.

 

تاکنون 110 روستای خراسان جنوبی از اینترنت پرسرعت برخوردار هستند و تمامی خانوارهای بالای 20 خانوار تا پایان سال از پوشش اینترنت برخوردار خواهند شد. در این جلسه مصوب شد 36 روستای شهرستان خوسف تا پایان سال جاری از اینترنت پرسرعت برخوردار شوند.

 

همچنین مقرر شد شرکت آب منطقه ای نسبت به مطالعات ایجاد سد تا دهه فجر سال جاری اقدامات لازم را انجام دهد، و آب مورد نیاز شهرک شهید رحمانی خوسف از پساب آب بیرجند تامین شود.

 

در این جلسه مصوب شد شرکت آب و فاضلاب روستایی؛ اجرای شش کیلومتر خط روستایی دهستان براکوه را انجام و فرمانداری شهرستان در این خصوص پنج میلیون کمک کند، همچنین عملیات اجرایی احداث مخزن هزار متر مکعبی تا پایان سال آغاز شود و فرمانداری 2 میلیارد ریال برای اصلاح شبکه کمک کند.

 

همچنین مصوب شد اداره کل نوسازی مدارس برای مدرسه شش کلاسه خیّر خاندان فریدی اقدام کند و تا پایان سال خوابگاه علامه ایمنی بازسازی و تحویل شود.

 

حصارکشی مدرسه روستای بیشه تا مهر سال جاری، هوشمندسازی 20 کلاس شهرستان تا پایان سال و استانداردسازی سیستم های گرمایشی تا زمستان سال جاری از مصوبات استاندار خراسان جنوبی بود.

 

همچنین به منظور اجرای آسفالت معابر قرار شد به هر میزان که دهیاری ها همکاری کنند، بنیاد مسکن آسفالت معابر را پیگیری کند، که در این خصوص مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی قول مساعد داد.

 

در این جلسه قرار شد ورودی روستای ماژان توسط بنیاد مسکن جدول گذاری کرده و ایمن سازی و آسفالت آن توسط راهداری انجام شود و فرمانداری هم در این راستا سه هزار و 500 میلیارد ریال کمک کند.

 

جهاد کشاورزی نیز باید نسبت به مرمت و احیای قنوات اقدام و آب منطقه دبی آب گلخانه های مجتمع گلخانه ها را افزایش دهد.

 

مقرر شد که دانشگاه علوم پزشکی تا پایان سال نسبت به بهره برداری ساختمان بیمارستان اقدامات لازم را انجام دهد.

 

استاندار خراسان جنوبی در این جلسه با تاکید بر اینکه محرومیت و پراکندگی در خوسف زیاد است، گفت: مردم روستاها باید بتوانند از خدمات بیمه ای روستائیان و پزشک مستقر که مطالبه بر حق آنان است، استفاده کنند و دانشگاه علوم پزشکی نیز باید بر مبنای این مطالبه در وزارت بهداشت رایزنی کند.

 

در جلسه جمع بندی مصوبات سفر قرار شد در راستای آسفالت روستاهای بالای 20 خانوار تا هفته دولت راه چاه طالب آباد، پی رود، آبگرم لوت و راه های آلش و خِرم به بهره برداری برسد.

 

همچنین در راستای حل مشکل اسناد اراضی خوسف مقرر شد که اداره کل راه و شهرسازی ظرف 45 روز موضوع را تعیین تکلیف کند.

 

اداره راهداری و حمل و نقل هم باید نسبت به آسفالت 30 کیلومتر از راه های منتهی به شهرستان اقدام کند که هزینه ها 30 درصد از محل فرمانداری تامین خواهد شد.

 

برق رسانی به شهرک سیوجان، گیوشاد و نوغاب از دیگر مصوباتی بود که مقرر شد تا دهه فجر در این خصوص اقدام و برق گلزار شهدای روستای سیوجان هم تامین شود.

 

تسریع در راه اندازی طرح چدن خاوران نسبت به اجرای فاز نخست گاز رسانی تا ورودی کارخانه از مصوبات سفر استاندار به شهرستان خوسف بود و مقرر شد ۴۵۰ میلیون تومان توسط سازمان مدیریت استان در این خصوص تامین اعتبار صورت بگیرد.

 

با توجه به اینکه 12 روستای شهرستان خوسف از نعمت گاز برخوردارند که 29 درصد خانوارهای خوسف را تشکیل می دهد، و هم اکنون گاز رسانی به 49 روستا در دست اجرا است؛ در این جلسه مصوب شد به 67 روستا و دهستان قلعه زری تا پایان سال گاز رسانی صورت بگیرد.

 

اجرای پارک چند منظوره گردشگری در ورودی خوسف از مصوباتی بود که قرار شد اعتبارات در اختیار شهرداری خوسف قرار بگیرد تا شهرداری کار اجرا را آغاز کند، همچنین برابر دستور العمل شهرداری ها در سال 98 مقرر شد، شهرداری خوسف در اولویت کمک تجهیزات آتش نشانی قرار بگیرد.

 

ساخت مجتمع اداری در بخش ماژان از دیگر مصوبات سفر بود و مصوب شد فرمانداری نسبت به اعطای مجور به متقاضیان بندر خشک در شهرک های صنعتی اقدام کند.

 

قرار شد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی مجتمع فرهنگی هنری استاد ناقوس را تا پایان سال به بهره برداری برساند.

 

اصلاح محدوده حفاظتی تجگ توسط محیط زیست و اجرای طرح های آبخیزداری در دست اجرای منابع طبیعی تا دهه فجر از دیگر مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف بود.

 

بر اساس این گزارش در راستای رونق گردشگری، مقرر شد میراث فرهنگی استان برق رسانی به گواب خوسف را تا هفته دولت، زیرساخت های دق اکبرآباد و تامین برق آب ترش شهرستانک در صورت تقاضای سرمایه گذار فراهم شود، همچنین میراث فرهنگی باید نسبت به راه اندازی دبیرخانه دائمی سنگ های نیمه قیمتی در خوسف اقدام و نسبت به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای راه اندازی کارگاه های تراش سنگ در روستای خور اقدام کند.

 

تکمیل استخر سرپوشیده شنای خوسف حداکثر تا دهه فجر، احداث زمین چمن مصنوعی خوسف در روستای ماژان و احداث زمین چمن مصنوعی در صورت تامین زمین توسط دهیاری در روستای سیوجان، کمک 200 میلیونی به هیئت های ورزشی شهرستان و ایجاد یک باب سالن ورزشی سقف کوتاه در خوسف تا پایان سال 99 از مصوباتی بود که باید توسط اداره کل ورزش و جوانان پیگیری کند.

 

در این جلسه مقرر شد برای احداث پایگاه امداد و نجات در جاده خوسف - قلعه زری، فرمانداری مکان را مشخص و هلال احمر و دانشگاه علم پزشکی در این خصوص همکاری کنند.

 

در راستای کمک به تکمیل طرح فراوری عناب در روستای سیوجان قرار شد، سرمایه گذار ظرف یک هفته از طرف فرمانداری به صندوق کارآفرینی امید معرفی و تسهیلات دریافت کند.

 

تامین روشنایی روستاهای خور، نوغاب و سروباد از دیگر مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به این شهرستان بود.

 

در این جلسه مقرر شد تا 20 کیلومتر از جاده خوسف - قلعه زری اصلاح و بهسازی شود و برق معدن طلای شادان و هیرد تامین و آب مورد نیاز شهرک روستای خور هم توسط دستگاه های متولی تامین شود.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/