آخرین اخبار

تاریخ : 28. مرداد 1398 - 9:16   |   کد مطلب: 2231
هنری از شناسنامه دار شدن ۲۵۲ گروه جهادی در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: راه اندازی مجمع خیرین جهادی و محرومیت زدایی برای پشتیبانی از جهادگران استان در حال پیگیری است.

به گزارش مهر مشرق ، «مهدی هنری» عصر امروز (27 مرداد) در دیدار جهادگران بسیجی با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: جهادگران بسیجی دانشگاه ها و دانش آموزان استان به دنبال دیداری که با رهبر معظم انقلاب داشتند، حمایت خود را از فرامین ایشان اعلام می کنند تا گفتمان جهادی را به گفتمان عمومی در سطح کشور و دنیای اسلام تبدیل کنند.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از شناسنامه دار شدن 252 گروه جهادی در استان خبر داد و گفت: اين گروه ها با تشكيل هسته های جهادی به طور مداوم با نقاط هدف ارتباط  داشته و پيگير موضوعات ناتمام هستند.

 

وی با بیان اینکه تشکیل گروه های جهادی محله محور از امسال در دستور کار قرار گرفته است، افزود: گروه‌های جهادی محله محور در قالب گروه‌های پنج نفره در پایگاه‌های بسیج خراسان جنوبی تشکیل می‌شوند و در حیطه‌های مختلف خدمت رسانی می‌کنند.

 

هنری ادامه داد: در سال گذشته طرح اعتلای گروه های جهادی آغاز شده است که براساس آن تمامی گروه‌های جهادی بومی براساس طرح اعتلا در منطقه هدف تعیین شده، فعالیت دارند و مطابق شناسایی و برنامه ریزی انجام شده طی یک برنامه سه تا پنج ساله به صورت مداوم در همان منطقه خدمت رسانی می کنند.

 

وی بیان کرد: از ابتدای تابستان تاکنون بالغ بر 3 هزار و 100 نفر در قالب 213 گروه جهادی به مناطق محروم استان اعزام شدند.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: از این تعداد 10 گروه جهادی مهمان هستند و پیش بینی می شود تا پایان ایام تابستان از خدمات بیش از یک هزار نفر جهادگر دیگر بتوان در مناطق مختلف استان استفاده کرد.

 

هنری با اشاره به اینکه به دنبال تشکیل و ساماندهی گروه های جهادی تخصصی هستیم تا بهتر بتوان از ظرفیت آنان استفاده کرد، افزود: امسال اولین گروه جهادی از استان به کاظمین حهت آماده سازی امکانات برای خدمت به زائران اربعین حسینی اعزام شدند و در اربعین حسینی نیز جهادگران استان به صورت منجسم اعزام می شوند.

 

وی با اشاره به برگزاری دوره های تخصصی کارآفرینی برای جهادگران در سال جاری، افزود: دوره‌های آموزشی مدیریت بحران و امداد و نجات با حضور 450 نفر از جهادگران برگزار شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی عنوان کرد: راه اندازی مجمع خیرین جهادی و محرومیت زدایی برای پشتیبانی از جهادگران استان در حال پیگیری است.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/