آخرین اخبار

تاریخ : 28. مرداد 1398 - 13:09   |   کد مطلب: 2232
محسنی اژه ای با اشاره به آمار بالای تصادفات در خراسان جنوبی تاکید کرد: دادگستری به موضوع تصادفات جاده ای خراسان جنوبی ورود کند.

به گزارش مهر مشرق ، به نقل از شبستان ،حجت الاسلام «غلامحسین محسنی اژه ای» دقایقی پیش در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی که در سالن همایش دادگستری بیرجند در حال برگزاری است، با تبریک عید سعید غدیر خم اظهار داشت: عید غدیر واقعه بسیار بزرگی است که ما از درک عمق آن عاجز هستیم.

 

معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر اینکه شخصیت حضرت علی علیه السلام به این واقعه عظمت داده است و به عنوان یک عیدالله اکبر مطرح شده است، ادامه داد: بشر از شناخت آن امام بزرگ چه در دوران زندگی حضرت و چه بعد از شهادت امام علی علیه السلام عاجز است و حتی کسانی که دنبال حقیقت بوده اند، نتوانستند این واقعه را درک کنند.

 

وی ادامه داد: هزاران نفر در واقعه غدیر خم حضور داشتند که برخی از آنها انسان های بزرگی بودند که به این مهم شهادت دادند اما هنوز برای برخی ها این واقعه به اثبات نرسیده است.

 

محسنی اژه ای با بیان اینکه ماه ذی الحجه است و خداوند به این ماه همچون ماه مبارک رمضان شرافت و فضیلت داده است، اظهار امیدواری کرد از مواهب این ماه به بهترین شکل استفاده کنیم.

 

وی افزود: همکاران قضایی چنانچه می خواهیم به حق و عدل قضاوت کنیم باید ابتدا خودمان را بسازیم، زمانی می توانیم عدل را اجرا کنیم که اول بر نفس خود مسلط شویم؛ چنانچه بر هوای نفس غلبه کردیم، در اجرای عدالت تحت تاثیر زر و زور و تزویر قرار نخواهیم گرفت.

 

وی با تاکید بر اینکه «نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی» یک روحانی متدین و مقید نسبت به مسایل و دلسوز مردم است، ادامه داد: مسئئولان استان برای خدمت بی منت به مردم کمر همت بسته اند.

 

معاون اول قوه قضاییه به حضور نیروهای توانمند در دادگستری خراسان جنوبی هم اشاره کرد و گفت: رئیس کل جدید دادگستری خراسان جنوبی ۲۰ سال در استان سیستان و بلوچستان خدمت کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مدیران ما در دستگاه های مختلف ایثارگر و تکلیف مدار هستند و در مقابل مردم خراسان جنوبی نیز سزاوار خدمت هستند، افزود: این نظام با تقدیم خون 220 هزار شهید و ده‌ها هزار جانباز به دست آمده است و باید قدردان باشیم.

 

محسنی اژه ای با بیان اینکه اگر تمام عمر به صورت شبانه روزی به مردم خدمت کنیم، به اندازه رنج یک جانباز هم نیست، تصریح کرد: باید قدردان مردم، انقلاب و مسئولیتی که به ما سپرده شده است، باشیم.

 

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه خراسان جنوبی با وجود مردم خوب و علمای بزرگی که در طول تاریخ داشته و دارد، بسیاری از جرائم و مشکلاتی که در خیلی جاها با آن مواجه هستند، در این استان وجود ندارد، گفت: اینجا چند مسئله مهم از جمله مواد مخدر داریم، البته بیش از 70 درصد مجرمان مواد مخدر مربوط بومی خراسان جنوبی نیستند، اما با مسئولان استان جلسه ای بگذارید و فکر کنید که چه کنیم که مردم استان گرفتار نشوند.

 

وی گفت: برنامه ریزی صورت گیرد که چنانچه فردی گرفتار مواد مخدر شد، چطور به خود فرد و خانواده او کمک کنیم که پاک شده و بازگشت مجدد نداشته باشد.

 

معاون اول قوه قضاییه این نکته را هم یادآور شد که مجرمانی که باید مجازات شوند باید سریع،‌ دقیق و قاطعانه با آنها برخورد شود تا این مهم بازدارندگی به دنبال داشته باشد.

 

وی در ادامه گریزی به آمار بالای تصادفات خراسان جنوبی هم زد و با تاکید بر اینکه این مشکل باید با همکاری تمامی دستگاه‌های موثر، برطرف شود و دلایل و چرایی آمار بالای تصادفات و تلفات باید به دقت بررسی شود.

 

حجت الاسلام محسنی اژه ای با اشاره به اینکه برخی پرونده ها در استان مربوط به نزاع و تصادفات است، گفت: این موارد را می توان با صلح و سازش و ورود مردم حل کرد، نباید تنها به شورای حل اختلاف اکتفا کرد، از ظرفیت ائمه جمعه استفاده شود و تلاش کنید طرح نویی را برای این موضوع دهید.

 

وی بر ارتباط و تعامل هرچه بیشتر با مردم و مسئولان از سوی رئیس کل جدید دادگستری استان تاکید کرد و گفت: مردم را عزیز بداریم و برای آنها احترام قائل باشیم.

 

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: مراقب باشید شیطان صفتان به مجموعه دادگستری نفوذ نکنند، هر چه می‌توانید از همکاران و مجموعه صیانت کنید.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/