آخرین اخبار

تاریخ : 30. مرداد 1398 - 8:54   |   کد مطلب: 2235
محسنی اژه ای گفت: امروز از طریق فضای مسموم مجازی برخی از مسائل مطرح می شود و متاسفانه دروغ های بسیاری را بین مردم پمپاژ می کنند که گاهی برای مردم مشتبه می شود لذا باید مردم توجه داشته باشند و اخبار را از طریق فضای مجازی دنبال نکنند.

به گزارش مهر مشرق ، به نقل از شبستان - حجت الاسلام «غلامحسین محسنی اژه ای» امروز (28 مرداد) در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در بیرجند اظهار کرد: در استان خراسان جنوبی به طور نسبی وضعیت پرونده های استان از لحاظ وقت رسیدگی و قدمت خوب است اما باید بهتر شود.

 

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه برخی از مشکلات وجود دارد که امیدواریم به کمک خود مردم بتوانیم کاهش دهیم، افزود: یکی از این مسائل پرونده های مواد مخدر است که عمدتا مربوط به نیروهای غیربومی است اما باید با همکاری تمام دستگاه ها این پرونده ها در استان کاهش یابد.

 

حجت الاسلام محسنی اژه ای به وجود پرونده های بسیار مربوط به تصادفات و مسائل خانوادگی در خراسان جنوبی هم اشاره ای کرد و ادامه داد: در این استان پرونده های مربوط به جرائم خشن و مسائل امنیتی بسیار کم است که ناشی از تدین و احساس مسئولیت مردم است.

 

وی بیان کرد: امیدواریم با حضور رئیس کل جدید دادگستری خراسان جنوبی که سالیان زیادی را در استان سیستان و بلوچستان سخت کار کردند شاهد توفیقاتی باشیم و به کمک مردم همین میزان پرونده ها را سریعتر حل و فصل کنند.

 

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه مصمم هستیم در گام دوم انقلاب در تحقق عدالت و عدالت در توزیع امکانات گام برداریم، تاکید کرد: قوه قضاییه با کسانی که سوء استفاده و قانون را دور می زنند و یا انحصار در منافع شخصی خود ایجاد کنند یا انباشت ثروت از طریق نامشروع داشته باشند بدون اغماض و تبعیض برخورد خواهد کرد.

 

حجت الاسلام محسنی اژه ای با بیان اینکه از مردادماه 97 با توجه به تحریم های ظالمانه دشمن و افراد سودجویی که با بازی در زمین دشمن بر معیشت مردم فشار وارد کردند از مقام معظم رهبری اجازه عبور از برخی قوانین دست و پاگیر را گرفتیم، عنوان کرد: تاکنون پرونده های بسیار تشکیل و با محاکمه، به اعدام و حبس ها طولانی مدت محکوم شدند و مبارزه با فساد و تسریع در رسیدگی بدون تبعیض با قدرت ادامه دارد.

 

وی افزود: امروز از طریق فضای مسموم مجازی برخی از مسائل مطرح می شود و متاسفانه دروغ های بسیاری را بین مردم پمپاژ می کنند که گاهی برای مردم مشتبه می شود لذا باید مردم توجه داشته باشند و اخبار را از طریق فضای مجازی دنبال نکنند.

 

معاون اول قوه قضاییه گفت: مردم باید اخبار را طریق مراجع رسمی دنبال کنند تا حق و باطل قاطی نشود و خسارت مادی و معنوی به کسی وارد نشود.

 

حجت الاسلام اژه ای با تاکید بر اینکه اصلاح ساختار قوه قضاییه نهایی نشده، عنوان کرد: احتمالا برخی معاونت ها ادغام خواهد شد اما هر زمانی که نهایی شد ابلاغ می شود.

 

وی ادامه داد: هر مقداری که قانون اجازه بدهد دادگاه ها علنی برگزار خواهد شد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/