آخرین اخبار

تاریخ : 30. مرداد 1398 - 11:01   |   کد مطلب: 2239
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی:
۶۰ هزار هم پوشانی بیمه ای در خراسان جنوبی برطرف شد
اربابی با بیان اینکه ۶۰ هزار هم پوشانی بیمه ای در خراسان جنوبی برطرف شد، گفت: هم اکنون ۶۵۰ بیمار خاص در استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که تمام خدمات به صورت رایگان و با کاهش فرانشیز به این بیماران عرضه می شود.

به گزارش مهر مشرق ، به نقل از شبستان - «علی اربابی»  در بیرجند با اشاره به مطالبات موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت گفت: امروز نسبت به گذشته در بحث مطالبات وضعیت خوبی داریم و عقب افتادگی بیمه در این زمینه نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه مطالبات موسسات درمانی استان مربوط به سال 97 تا دیماه و از سال 98 نیز تا پایان اردیبهشت ماه پرداخت شده، افزود: همچنین از مطالبات داروخانه ها تا پایان دیماه 97 و تا پایان خردادماه 98 پرداخت شده است.

 

اربابی از کاهش 15 درصدی هزینه ها و مصارف در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: این در حالی بوده که هیچ کس از دریافت خدمات محروم نشده اما خدمت بهینه شده و از درخواست های بی مورد و از خدمات القایی و فاقد نیاز مردم نیز جلوگیری شده است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر مجموع بدهی بیمه سلامت خراسان جنوبی به مؤسسات طرف قرارداد بیش از 35 میلیارد تومان است.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 480 هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت استان هستند، اظهار داشت: از این تعداد 340 هزار نفر بیمه شده روستایی و عشایری هستند.

 

اربابی با اشاره به اینکه سازمان‌های بیمه‌گر ‌60 هزار هم پوشانی بیمه‌ای را در خراسان جنوبی شناسایی و برطرف کردند، افزود: با استحقاق سنجی و الکترونیکی شدن خدمات این روند ادامه دارد و تعداد بیشتری از این هم پوشانی ها شناسایی و رفع خواهد شد.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری پوشش بیمه‌ای جمعیت مددجویان کمیته امداد آغاز شده است، گفت: در راستای این طرح در خراسان جنوبی 10 هزار نفر به تعداد بیمه‌شدگان بیمه سلامت اضافه می شود.

 

اربابی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت در سه سطح مختلف خرید خدمات انجام می دهد، تصریح کرد: خدمات سطح یک که سطح عمومی است در مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت با ارائه طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده خریداری می شود و ارائه خدمات در سطح دو و سه نیز با مراکز تخصصی بستری نظام ارجاع و پزشک خانواده برقرار است.

 

وی بیان داشت: در سطح یک خدمات (روستاها) خدمات پزشک خانواده، مامایی، دارو، آزمایشگاه و رادیولوژی ارائه می شود.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 650 نفر از اعضای تحت پوشش بیمه سلامت استان بیماران خاص هستند، افزود: در حال حاضر پنج گروه از بیماران خاص از جمله بیماران کلیوی، تالاسمی، ام اس، هموفیلی و دیالیز تحت پوشش بیمه‌ای پایه سلامت قرار دارند که تمام خدمات به صورت رایگان و با کاهش فرانشیز به این بیماران عرضه می شود.

 

اربابی با بیان اینکه بر اساس قانون یکسری از خدمات این بیماران مشمول حذف فرانشیز است یعنی بابت ارائه خدمت هیچ پولی از بیمار دریافت نمی‌شود اما برخی از خدمات بیماران خاص نیز مشمول کاهش فرانشیز است، تبیین کرد: به طور مثال اگر یک بیمار خاص برای درمان بیماری سرماخوردگی به مراکز درمانی مراجعه کند باید مانند افراد عادی فرانشیز خدمت را پرداخت کند اما اگر همان فرد برای دریافت دارو خاص این بیماری به مراکز درمانی مراجعه کند خدمت به صورت رایگان به وی ارائه می‌شود.

 

وی درباره وضعیت پوشش بیمه‌ای بیماران صعب‌العلاج نیز گفت: در سایر سرفصل‌ها شامل بیماران صعب‌العلاج مانند بیماران سرطانی، متابولیک و...  که نیاز به خدمات دارویی دارند، اگر داروهایشان جزو تعهدات سازمان بیمه سلامت باشد، با فرانشیزهای متغیر به این بیمه‌شدگان خدمات ارائه می‌شود.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/