آخرین اخبار

تاریخ : 25. شهريور 1398 - 9:41   |   کد مطلب: 2301
در این جلسه که چهار ساعت به طول انجامید ۵۲ طرح در حوزه‌های مختلف کشاورزی، عمرانی، ورزشی، گردشگری و زیر بنایی از ۹ شهرستان بیرجند، قائن، درمیان، نهبندان، زیرکوه، سربیشه، بشرویه، سرایان و خوسف مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مهر مشرق ، به نقل از فارس- کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان خراسان‌جنوبی ظهر امروز با حضور مسؤولان و مدیران کل به ریاست معاون عمرانی استاندار برگزار شد.

در این جلسه که چهار ساعت به طول انجامید ۵۲ طرح در حوزه‌های مختلف کشاورزی، عمرانی، ورزشی، گردشگری و زیر بنایی از ۹ شهرستان بیرجند، قائن، درمیان، نهبندان، زیرکوه، سربیشه، بشرویه، سرایان و خوسف مورد بررسی قرار گرفت که پس از بررسی‌های متعدد ۲۱ طرح از دستور کار خارج شد.

از مجموع طرح‌های اعلام شده سه طرح مربوطه به شهرستان نهبندان، چهار طرح مربوطه به سربیشه، ۱۴ طرح درمیان، دو طرح سرایان، یک طرح زیرکوه، هشت طرح قاین، دو طرح بشرویه، ۱۰ طرح خوسف و شش طرح مربوط به  شهرستان بیرجند بود.

در این جلسه طرح‌های شهرستان سربیشه شامل تعیین کاربری اداری، احداث نیروگاه خورشیدی، احداث واحد مرغداری و احداث اتاق کارگری، طرح احداث مخزن آب و احداث باربری کالا از شهرستان سرایان، طرح‌های شهرستان قاین شامل احداث واحد پرواربندی بره به مساحت سه هزار متر مربع از اراضی ملی، احداث واحد زرشک خشک‌کنی، حصار کشی باغ، مرمت و بازسازی انبار و محوطه موجود و احداث خانه کارگری، احداث نیروگاه خورشیدی، احداث سالن ورزشی و بررسی طرح روستای جعفرآباد به تصویب رسید.

10 طرح شهرستان خوسف شامل احداث اتاق کارگری، احداث واحد پرورش شترمرغ برای 300 قطعه، احداث واحد پرورش شتر برای 320 نفر، حصارکشی و احداث اتاق کارگری، احداث استخر و احداث اتاق کارگری، احداث واحد پرورش ماهیان گرمابی، احداث واحد پرورش گاو شیری، حصارکشی و احداث اتاق کارگری و احداث نیروگاه خورشیدی نیز به تصویب رسید.

همچنین 14 طرح مربوط به شهرستان درمیان، دو طرح شهرستان بشرویه در مورد احداث واحد پرورش شترمرغ و احداث واحد پرورش گوسفند و طرح‌های شهرستان زیرکوه شامل احداث ساختمان اداری و انبار به‌دلیل عدم حضور فرماندار و نماینده‌ای از طرف این شهرستان‌ها از دستور کار خارج شد.

از جمله طرح‌هایی که در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفت و با چالش‌هایی همراه بود طرح اردوگاه منطقه گردشگری گواب در خوسف بود. در این طرح علی‌رغم موافقت و دریافت تأییدیه از طرف دستگاه‌های اجرایی مربوطه و پس از اما و اگرهای زیاد و تلاش فرماندار خوسف به تصویب نرسید و به درخواست معاون عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی جهت بررسی بیشتر و تأیید مشاور ذی‌صلاح از دستور کار خارج شد.

همچنین طرح‌های شهرستان بیرجند شامل احداث مرکز تفریحی و سرگرمی، تعیین کاربری گردشگری در اراضی دولتی واقع در حریم شهر بیرجند موسوم به کلاته قنصول از دستور کار خارج و برای بحث بررسی پیشنهادات جهادکشاورزی در خصوص واحدهای زرشک و عناب خشک‌کنی مقرر شد با اصلاحیه محیط زیست مجدد برای تصویب به کارگروه ارائه شود.

از جمله حاشیه‌های این جلسه طولانی، گذشتن وقت نماز ظهر و عصر و عدم توجه مسؤولان حاضر به این فریضه مهم الهی بود که هیچ کدام از مسؤولان واکنشی نسبت به این موضوع نداشته و همچنان جلسه ادامه یافت!

سید کمال‌الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه تمام طرح‌های مرتبط با گردشگری باید از مشاور ذی صلاح تأییدیه بگیرد، گفت: اگر در مورد طرح‌های مشابه تاکنون چنین اقدامی صورت نگرفته، اشتباه و خطا بوده است که از این پس باید این مهم مد نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تمام مسائل باید مسیر قانونی را طی کند، مطرح کرد: نمی‌شود صِرف اینکه یک دستگاه اجرایی طرحی را تأیید کند آن را مصوب کرد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/