آخرین اخبار

تاریخ : 25. شهريور 1398 - 11:08   |   کد مطلب: 2302
استاندار خراسان‌جنوبی برگزاری یادواره‌های شهدا را فرصتی مغتنم برای تبیین حقیقی آرمان‌های شهدای بزرگ دانست و گفت: سردار جوان شهید محمود کاوه ریشه در خاک پاک و شهیدپرور خراسان‌جنوبی دارد و در وی ارزش‌هایی بود که برای جوانان انسان‌ساز بود.

به گزارش مهر مشرق ، به نقل از فارس -  محمدصادق معتمدیان صبح امروز در یادواره شهدای عملیات کربلای ۲ با محوریت سردار شهید محمود کاوه، با بیان اینکه رهبری ضمن تکریم مقام و جایگاه شهادت می‌فرمایند امروز کشور به بزرگداشت شهدا نیاز دارد، اظهار داشت: شهادت چشمه همیشه جاری، انسان‌ساز و پربرکتی است که جان انسان‌های آزاده را جلا می‌دهد.

وی برگزاری یادواره‌های شهدا را فرصتی مغتنم برای تبیین حقیقی آرمان‌های شهدای بزرگ دانست و بیان داشت: سردار جوان شهید محمود کاوه ریشه در خاک پاک و شهیدپرور خراسان‌جنوبی دارد و در وی ارزش‌هایی بود که برای جوانان انسان‌ساز بود.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شهید کاوه یک انسان جوان ولی برجسته بود، اضافه کرد: شهید محمود کاوه اهل خودسازی معنوی، اخلاقی، تقوایی و رزمی و یک فرمانده بسیار خوب بود.

معتمدیان با تأکید بر اینکه امروز به مدد خون‌ها، اخلاص و نیت‌های پاک شهدا آوازه انقلاب اسلامی به محور مقاومت تبدیل شده است، تبیین کرد: این آوازه از یک سو در دل جوانان فلسطینی و لبنانی موج قیام و از سوی دیگر در قلب‌های جوانان پاکستانی، افغانستانی و کشمیری عشق به ولایت را زنده کرده است.

وی مطرح کرد: همچنین این انقلاب اسلامی و عشق به رهبری شور مقابله با استکبار می‌آفریند و حماسه مقاومت را در قلب جوانان یمنی به تبلور کشیده و این همان حقیقت عاشورا، انقلاب اسلامی و خون‌های پاک سرداران بزرگی همچون شهید محمود کاوه است.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به نقشه‌ها و توطئه‌های دشمن علیه انقلاب اسلامی مبنی بر زمینگیر شدن انقلاب اسلامی، بیان داشت: دشمن بداند هر توطئه‌ای را علیه انقلاب طرح‌ریزی کند با امتی بیدار و آگاه و پیرو رهبر مواجه است.

معتمدیان اشاره‌ای هم به جنگ‌افروزی دشمنان کرد و اضافه کرد: آینده جنگ هم مشخص است و هیچ‌گاه نخواهیم گذاشت خون شهیدانمان هدر رود و قطعاً دشمن با شکست مواجه خواهد شد.

وی حفظ وحدت و انسجام حول ولایت مطلقه فقیه و رهبری، الگوسازی و الگو پروری با استفاده از ابزارهای ادبی، هنری، حماسی و ارزش محور، صلابت و ایستادگی در برابر دشمن و صبوری در برابر مشکلات را چهار ضرورت مهم و اساسی در کشور و در شرایط فعلی عنوان کرد.

استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه اگر به انقلاب اسلامی ما خدشه‌ای وارد شود به مردم جهان خدشه وارد خواهد شد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی جهانی خواهد شد چون این وعده حق خدا است که از نفس زکیه انقلاب امام خمینی(ره) به دل‌های شهدا وارد شد و آنان نیز به دنبال کسب این عظمت و عزت حرکت کردند.

معتمدیان بر لزوم انتقال آرمان‌ها و دلاورمردی‌های شهدا و جانبازان به نسل‌های فردا، خاطرنشان کرد: قطعاً انقلاب اسلامی عالم‌گیر خواهد شد و سهم ایثارگران، شهدا، آزادگان و صبوری خانواده شهدا و جانبازان در این شرافت علوی بی‌بدیل و مثال‌زدنی خواهد شد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/