آخرین اخبار

تاریخ : 26. شهريور 1398 - 9:10   |   کد مطلب: 2305
میرجعفریان گفت: تلاش شود تا در بخش تاسیساتی از تولیدات شهرک صنعتی بیرجند استفاده شود، برخی شرکت های تولیدی اتصالات لوله و فاضلاب در شهرک صنعتی بیرجند از توان بالایی برخوردارند که باید از آنها استفاده کرد.

به گزارش مهر مشرق ، به نقل از شبستان - «سید کمال میرجعفریان» در چهارمین جلسه شورای فنی استان که به منظور بررسی وضعیت ساخت 10 هزار واحد مسکن محرمان برگزار شد، بر لزوم آموزش کارگران فنی بخش ساختمانی در استان تاکید کرد و گفت: بنده از همان ابتدا تاکید بر انجام کارها توسط نیروهای متخصص و آموزش دیده داشته و دارم.

 

وی با بیان اینکه آموزش فنی برای مدیران و کارشناسان خیلی جایگاه ندارد، افزود: نیروی کاری که قرار است در ساخت مسکن محرومان همکاری کند، باید تخصص لازم را داشته باشد، چراکه بدون تخصص موفقیت بدست نمی آید.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه قبلا به فنی و حرفه ای تاکید کردیم که آموزش های کیفی را به نیروی کار ارائه دهد و خروجی آموزش را ببینیم و نه صرفا گواهی را، گفت: آموزش باید براساس نیازسنجی باشد.

 

میرجعفریان با بیان اینکه نیرویی که مهارت دارد بیکار نمی ماند، افزود: در حال حاضر یکی از اقدامات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده از توان نیروی فنی و کارگری و تولیدات درون استان در ساخت 10 هزار واحد مسکن است، هرچند که در این زمینه هم باید دقت کافی صورت گیرد که محصولی که از داخل استان تهیه می شود بهترین کیفیت و قیمت مناسبی داشته باشد و فضا برای تولیدکننده و مصرف کننده برد برد باشد.

 

وی با بیان اینکه ناظران بخش ساختمانی هم در این زمینه دقت کنند که خدمات کیفی و با قیمت مناسب ارائه شود، افزود: اولویت با استفاده از ظرفیت تولیدات استان است اما چنانچه همراهی از سوی شرکت های درون استان ندیدیم، فکر دیگر خواهد شد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با اشاره به اینکه فرصتی به تولیدکنندگان داخلی می‌دهیم که محصول باکیفیت و با قیمت منصفانه ارائه دهند، گفت: تلاش شود تا در بخش تاسیساتی از تولیدات شهرک صنعتی بیرجند استفاده شود، برخی شرکت های تولیدی اتصالات لوله و فاضلاب در شهرک صنعتی بیرجند از توان بالایی برخوردارند که باید از آنها استفاده کرد.

 

برپایه این گزارش؛ یکی از گلایه های اصلی تولیدکنندگان شهرک صنعتی بیرجند در بازدیدهای استاندار عدم توجه مسئولان در پروژه های بزرگ از استفاده از محصولات آنها است، «یوسفی» مدیر عامل یکی از شرکت های تولیدکننده لوله آب وفاضلاب در شهرک صنعتی بیرجند اوایل شهریور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند از عدم توجه مسئولان به خرید از محصولات این شرکت گلایه کرده بو د و خواستار توجه ویژه تر به محصولاتش با توجه به کیفیت و مرغوبیت و نوآوری شده بود.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/