آخرین اخبار

تاریخ : 30. شهريور 1398 - 11:50   |   کد مطلب: 2316
گفتگوی با دارنده رتبه ۲۱۹ کنکور سراسری؛
کانونِ موفقیت/ مسجدی که نخبه پرورش می‌دهد
کانون امام هادی علیه السلام بیرجند که طی سال های اخیر نخبگان زیادی تحویل جامعه داده است حالا با کسب رتبه ۲۱۹ منطقه ای توسط «امیرمرتضی میرزایی» در کنکور سراسری امسال به عنوان یک «کانونِ موفقیت» از آن یاد می شود.

به گزارش مهر مشرق ، «امیرمرتضی میرزایی» عضو کانون فرهنگی هنری امام هادی علیه‌السلام بیرجند متولد 24 بهمن 1379 است که توانسته در کنکور امسال رتبه 219 منطقه و 565 کشوری را با کمک خانواده و تلاش های فراوانش به دست آورد.

 

«امیرمرتضی میرزایی» گفت: فرزند دوم خانواده هستم و از تابستان 97 به طور جدی مطالعه خود را برای کسب موفقیت در کنکور آغاز کردم تا بتوانم در برابر زحمت های پدر و مادرم سربلند و پیروز باشم.

 

وی با اشاره به اینکه روزی 6 ساعت مطالعه داشته است، افزود: بیشتر وقت خود را برای کنکور می گذاشتم و از عید نوروز 98 به بعد میانگین روزی 12 ساعت مطالعه می کردم و با تلاش فراوان و همراهی خانواده ام توانستم رتبه خوبی را در کنکور امسال کسب کنم و در رشته حقوق دانشگاه علوم قضایی تهران قبول شوم.

 

تاثیرگذار بودن کانون فرهنگی هنری بر کسب موفقیت در کنکور

میرزایی با بیان اینکه حدود چهار سال است که در کانون فرهنگی هنری امام هادی علیه‌السلام بیرجند فعالیت دارد، ادامه داد: در این کانون به فعالیت های مختلفی از جمله تهیه کارت، هدیه، کلیپ سازی و ... همراه با برادرم می پرداختم و در تمامی مناسبت ها حضور فعالی در این کانون داشتم.

 

عضو کانون فرهنگی هنری امام هادی علیه السلام بیرجند بیان کرد: از تابستان 97 فعالیت های من به دلیل مطالعه دروس کاهش پیدا کرد اما ارتباط خود را با کانون فرهنگی هنری و هیچ گاه قطع نکردم.

 

وی به تاثیر مسجد و کانون فرهنگی هنری بر موفقیتش اشاره کرد و گفت: دوستانم در کانون فرهنگی هنری امام هادی علیه‌السلام به من همواره روحیه می دادند و کسانی که در سال های قبل در کنکور موفق بودند نیز مرا راهنمایی می کردند تا رتبه خوبی را در کنکور کسب کنم و ناامید نشوم.

 

هیچ وقت مسجد را رها نمی کنم

میرزایی با تاکید بر اینکه مسجد تاثیر بسیار بر روی زندگی شخصی من گذاشته است، افزود: یکی از دوستانم به من توصیه کرد که هیچ وقت مسجد را رها نکنم و به هم سن و سالان خودم نیز توصیه می کنم که حتما سعی کنند تا می توانند نمازهای خود را در مسجد به جماعت بخوانند.

 

دانش آموز بیرجندی ادامه داد: مسجد هم یک مکان عبادی و هم فضایی برای تجدید دیدار و کسب روحیه است؛ در مسجد ارتباط انسان با خدا بیشتر می شود و یکی از مهم ترین موضوعات این است که اقامه نماز به جماعت از ثواب بسیاری برخوردار است.

 

وی با اشاره به اینکه مسئولان کانون فرهنگی هنری و مسجد امام هادی علیه‌السلام بیرجند رابطه بسیار خوبی با جوانان و نوجوانان دارند، افزود: این کانون در به کارگیری جوانان در فعالیت های مختلف در تمامی مناسبت ها بسیار فعال است.

 

میرزایی با بیان اینکه تا جایی که بتوانم به فعالیت های خود در کانون فرهنگی هنری امام هادی علیه‌السلام ادامه خواهم داد، گفت: قبل از کنکور با خود عهد کردم که اگر در رشته خوبی قبول شوم تا جایی که در توان دارم به کنکوری های این کانون کمک کنم تا بتوانند نتایج خوبی را در کنکور کسب کنند.

 

اهمیت رعایت ادب و احترام نسبت به پدر و مادر

دانش آموز بیرجندی به مسئولان کانون های فرهنگی هنری توصیه کرد: مسئولان مساجد و کانون ها فعالیت ها را فقط به یک نفر واگذار نکنند و از ظرفیت همه جوانان و نوجوانان در کانون و مسجد استفاده کنند.

 

میرزایی با اشاره به اینکه در هر کاری اول توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام، سپس رعایت ادب و احترام نسبت به پدر و مادر بسیار اهمیت دارد، گفت: برای اینکه بتوانیم به خدا توکل کنیم باید به خوبی از استعدادهای خود استفاده کنیم و از هیچ تلاشی دریغ نکنیم سپس نتیجه کار را به خدا بسپاریم.

 

وی اظهار داشت: برای توکل به خدا باید رضایت و خشنودی خداوند را جلب کنیم و برای این کار ابتدا لازم است خشنودی پدر و مادرم را جلب کنیم چرا که که خداوند متعال می فرماید خشنودی من در خشنودی پدر و مادر است؛ و بدون شک موفقیت امروز خود را مدیون زحمات پدر و مادرم هستم.

خبر از خبرگزاری شبستان 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/