آخرین اخبار

تاریخ : 31. شهريور 1398 - 9:14   |   کد مطلب: 2323
واقعی با بیان اینکه هیچ کلاسی اول مهر بدون معلم نخواهد بود، گفت: بخشی از نیروهای مورد نیاز از طریق بخش خصوصی و نیروی خرید خدمات برای مدارس دوردست و بخشی از طریق بازنشسته ها پوشش داده خواهد شد.

به گزارش مهر مشرق ، واقعی با بیان اینکه هیچ کلاسی اول مهر بدون معلم نخواهد بود، گفت: بخشی از نیروهای مورد نیاز از طریق بخش خصوصی و نیروی خرید خدمات برای مدارس دوردست و بخشی از طریق بازنشسته ها پوشش داده خواهد شد.

 

«محمد علی واقعی» امروز(30 شهریور) در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان، گفت: سال قبل افتخارات در حوزه های علمی، فرهنگی و هنری ، نماز ، قران و عترت و ورزشی و تربیتی نصیب استان شد که مهمترین آن حوزه علمی کسب رتبه 10 کشوری کنکور تجربی توسط امیر حسام زارع بود.

 

وی با بیان اینکه امسال برنامه ریزی برای کنکور در مدارس از پایه دهم شروع می شود، افزود: کنکور دغدغه خانواده ها است لذا برای کمک به بچه ها از پایه دهم برنامه ریزی کردیم.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش نمرات نهایی دانش آموزان خراسان جنوبی توجه به همین کلاس‌های درس است، گفت: امسال سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را که استارت آن از سال قبل زده شده،  اجرایی خواهیم کرد.

 

واقعی با بیان اینکه برنامه های اجرایی استان مبتنی بر اهداف سند تحول بسته شده است، گفت: امسال تمام برنامه ها رویکرد ان براساس سند تحول است.

 

وی با اشاره به اینکه امسال حدود هفده هزار و 500 دانش آموز کلاس اولی وارد مدارس می شوند که نسبت به سال گذشته چهار درصد افزایش دارد، گفت: 53 درصد این دانش آموزان پسر و 47 درصد دختر هستند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه دو هزار و 799 آموزشگاه با 9 هزارو 482 کلاس درس در استان فعال خواهیم داشت، گفت: مهر سال امسال25 مدرسه و 160 کلاس درس جدیدساز به مدارس موجود اضافه می شود.

 

واقعی با بیان اینکه امسال حدود 13 هزار و 351 نفر پرسنل آموزش و پرورش استان به امر تعلیم و تربیت دانش آموزان مشغول خواهد شد، گفت:  هیچ کلاس درسی بدون معلم در مهرماه نخواهد بود.

 

وی با بیان اینکه امسال تابستان ستاد اسکان فرهنگیان را داشتیم، گفت: 56هزار و 782نفر در ستاد اسکان فرهنگیان خراسان جنوبی پذیرش شدند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه 350 کلاس درس مخصوص مرکز استان است، گفت: بدلیل مهاجرت زیاد به مرکز استان امسال 75 مدرسه در بیرجند دو شیفت خواهند بود.

 

واقعی با بیان اینکه برخی از فضاهای آموزشی ما در روستاها تنها دو سه سال قدمت دارند و خالی از سکنه شدند، دلیل آن را مهاجرت از روستا به شهرها عنوان کرد و گفت: سال آینده 170 کلاس درس جدید را افتتاح خواهیم داشت که بخشی از کمبود کلاس حل شود.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه در بلندمرتبه سازی و ساخت مسکن در استان اصلا پیش بینی ساخت فضای آموزشی را نکرده اند، گفت: چنانچه زمینی برای این موضوع اختصاص بدهند آمادگی برای ساخت با همکاری خیرین وجود دارد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه مدارس خشت و گلی در استان نداریم، اما مدارس کانکسی تا پایان امسال نخواهیم داشت، گفت: هر آموزشگاهی که گاز داشته باشد، حتما سیستم گرمایشی کنترل مرکزی نصب می شود، لذا تلاش می کنیم هر آموزشگاهی که گاز داشته باشد از بخاری جدید استفاده شود که مشکل گرمایشی نداشته باشیم.

 

واقعی با بیان اینکه حدود 800 کلاس درس در استان بخاری استاندارد نفتی دارد و اینها بیشتر برای روستاهایی است که تعداد دانش آموز کم است و نمی صرفد شوفاژ کشی صورت گیرد، گفت: قرار است این مدارس هم مجهز به سیستم کنترل مرکزی شود و آن دسته از روستاهایی هم که نتوانیم، از سیستم تابش مرکزی استفاده خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه زنگ سال تحصیلی با حضور استاندار در مدرسه  «محمود فقیهی» اسدیه و در بیرجند هم در مدرسه حضرت زینب (سلام الله علیها) نواخته خواهد شد، گفت: همچنین جشن شکوفه ها فردا 8 صبح در تمامی شهرستان ها خواهیم داشت.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در خصوص جذب معلمان پیش دبستانی هم گفت: پیش دبستانی ها هم آنهایی که مدارک شان کامل باشد مشکلی برای جذب ندارند.

 

واقعی با بیان اینکه هیچ کلاسی اول مهر بدون معلم نخواهد بود، گفت: بخشی از نیروهای مورد نیاز از طریق بخش خصوصی و نیروی خرید خدمات برای مدارس دوردست و بخشی از طریق بازنشسته ها پوشش داده خواهد شد.

 

وی در خصوص نظارت بر سرویس مدارس هم گفت: تمامی سرویس ها باید بر چسب لازم را داشته باشند و گرنه از طریق پلیس برخورد خواهد شد، ضمن اینکه سرویس مدارس ابتدایی امسال یک نفر مراقب در آن اجباری است و هزینه آن هم از والدین اخذ خواهد شد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/