آخرین اخبار

تاریخ : 19. آبان 1398 - 12:09   |   کد مطلب: 2477
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی:
بسیج و سپاه در عرصه های امنیتی غیرمسلحانه مشارکت اثربخش دارند
سردار قاسمی با اشاره به مشارکت اثربخش بسیج و سپاه در عرصه های امنیتی غیرمسلحانه، افزود: خدمات رسانی، سازندگی، محرومیت زدایی، اقدامات فرهنگی، امداد، نجات و پدافند غیر عامل نیز از مأموریت های بسیج و سپاه است.

به گزارش مهر مشرق ، سردار «علی قاسمی» امروز (19 آبان) در همایش استانی بزرگداشت چهل سالگی بسیج در خراسان جنوبی با حضور فرماندهان پایگاه های مقاومت و مسئولان رده های بسیج استان اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب یک منشور و راهبرد است که در آن هفت اصل گنجانده شده است.

 

 

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب یک برنامه 40 ساله را به ما نشان می دهد، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب در تداوم گام اول انقلاب و سند چشم انداز 20 ساله اول جمهوری اسلامی برای چهل سال دوم انقلاب تدوین شده است.

 

 

وی با تأکید بر اینکه باید مراکز علمی، پژوهشی و فرهنگی در این زمینه بیشتر کار کنند و این بیانیه عهد مشترک امام و امت است و ملت ایران اسلامی جزو ملت های پیشرو  و پیشگام هستند؛ توجه به قشر جوان در این بیانیه را مورد اشاره قرار داد و افزود: باید جوانان بسیجی بیانیه گام دوم انقلاب را مطالعه و نسبت به آن شناخت کافی داشته باشند.

 

 

فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی حفظ، معرفت و آگاهی از وظایف مردم در برابر بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و گفت: امروز بیانیه گام دوم انقلاب را هم بسیجیان می توانند حفظ کنند تا بتوانند آن را ترویج دهند.

 

قاسمی با اشاره به اینکه ایجاد گفتمان رهبری یکی دیگر از وظایف ما است، عنوان کرد: امروز اقتصاد مقاومتی یک گفتمان است لذا باید بیانیه گام دوم انقلاب نیز تبدیل به یک گفتمان شود و وظیفه نهایی و اصلی ما پیاده سازی این بیانیه است که هنوز در این زمینه اقدامی  انجام نشده است.
 

وی با اشاره به خدمات بسیج طی 40 سال انقلاب، تصریح کرد: امروز بسیج بالنده و کامل شده و چهل سالگی آن را جشن می گیریم و مسئله امنیتی، نخستین اولویت ما است چون دشمن به دنبال نفوذ در تمام ارکان نظام است.

 

فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: همچنین مسائل فرهنگی، دفاعی، اقتصاد مقاومتی، خدمت رسانی و محرومیت زدایی از دیگر اولویت های بسیج  و سپاه است.

 

قاسمی از فعالیت 9 قرارگاه عملیاتی در بسیج و سپاه استان خبر داد و گفت:  قرارگاه امام سجاد(ع) یک قرارگاه اجتماعی است که در زمینه تشکیل صندوق های قرض الحسنه و محرومیت زدایی فعالیت می کند و در حال حاضر 300 صندوق قرض الحسنه در پایگاه ها و اقشار مختلف بسیج تشکیل شده است و قرارگاه امام حسین (ع) خراسان جنوبی نیز  مأموریت دفاع سرزمینی در محدوده جغرافیایی  را برعهده دارد.

 

وی با تأکید بر اینکه مقابله با جنگ نرم دشمن از مأموریت های بسیج و سپاه است، گفت: همچنین کمک به عمق بخشی داخلی، آماده سازی و ایجاد ظرفیتی همه جانبه برای بکارگیری بسیجیان در گردان ها، مقابله با تهدید سخت و نیمه سخت غیرمسلحانه و کمک به آمادگی یگان های مردم پایه از دیگر مأموریت های بسیج و سپاه است.

 

فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی در پایان با اشاره به مشارکت اثربخش بسیج و سپاه در عرصه های امنیتی غیرمسلحانه، افزود: خدمات رسانی، سازندگی، محرومیت زدایی، اقدامات فرهنگی، امداد، نجات و پدافند غیر عامل نیز از مأموریت های بسیج و سپاه است.

 

منبع : خبرگزاری شبستان 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/