آخرین اخبار

تاریخ : 20. آبان 1398 - 8:12   |   کد مطلب: 2478
در نشست روسای هیات های ورزشی و سازمان های مردم نهاد مطرح شد؛
قول معاون وزیر برای ساخت هتل ورزشی در خراسان جنوبی
فرامرزیان نبود محل اسکان ورزشکاران را یکی از مهمترین مشکلات خراسان جنوبی اعلام کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با برنامه ‌ریزی برای ساخت هتل ورزشی این مشکل را حل کنیم.

به گزارش مهر مشرق ، «ژاله فرامرزیان» در نشست روسای هیات‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد استان خراسان جنوبی اظهار داشت: هم اکنون ۱۴ هزار هیات ورزشی به عنوان بزرگترین شبکه تعاملی در کشور فعال هستند.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه اعتبارات پرداختی هیات ‌های ورزشی طی دو سال گذشته ۲۰ برابر شده است، گفت: اما به این میزان رشدی در ورزش مشاهده نشده است.

 

فرامرزیان افزود: برای جذب اعتبارات به هیات‌ های ورزشی از هیچ تلاشی چشم‌ پوشی نکرده ایم و کمک‌ های بلاعوض وزارت ورزش و جوانان به هیات‌های ورزشی خراسان جنوبی از ۵۰۰ میلیون تومان در سال ۹۴ و ۹۵ به هشت میلیارد تومان در سال گذشته افزایش یافت.

 

وی با بیان اینکه دولت برای انجام تمام فعالیت ها و وظایف به سمن ها و هیات های ورزشی نیاز دارد، گفت: سلول‌های جامعه در قالب سازمان‌های مردم نهاد (سمن)، می توانند مشکلات جامعه را مرتفع کنند.

 

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: دولت باید برای شرکای اجتماعی خود حق‌ شراکت تعیین کند، اما این مهم نیازمند آن است که نظام بودجه ‌ریزی تغییر کند.

 

فرامرزیان گفت: با توجه به کمک‌ هایی که به هیات ‌ها می ‌شود انتظار داریم این وضعیت خود را در ورزش استان نشان دهد زیرا این مبالغ کمکی در هیچ دستگاه دولتی وجود ندارد.

 

وی افزود: تاسیس خانه جوان نخستین بار در سال 1374 اتفاق افتاد، اما جایگاه خانه جوان هیچگاه تثبیت نشد ولی تمام تلاشمان این است که جایگاه خانه جوان تثبیت شود تا استمرار داشته باشد.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: تا سال گذشته تمام اعتبارات در اختیار هیات‌ های ورزشی قرار می‌گرفت، اما امسال ۱۰ درصد اعتبارات در اختیار فدراسیون‌ها قرار می ‌گیرد تا بر نحوه و مدیریت هیات ‌ها نظارت کنند.

 

فرامرزیان اضافه کرد: نبود محل اسکان ورزشکاران را یکی از مهمترین مشکلات استان خراسان جنوبی اعلام کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با برنامه ‌ریزی برای ساخت هتل ورزشی این مشکل را حل کنیم.

 

وی بیان کرد: در خصوص تامین اعتبارات در حوزه میزبانی و هیات‌ های ورزشی در بخش بانوان و آقایان توجه ویژه‌ای خواهد شد.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ورزش و جوانان شهر بیرجند را سرآمد سواد و آموزش برشمرد و گفت: سال گذشته بیشترین فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد مربوط به خراسان جنوبی بوده است.

 

منبع : خبرگزاری شبستان

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/