آخرین اخبار

تاریخ : 20. آبان 1398 - 8:43   |   کد مطلب: 2480
​مسئول مرکز فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی از برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه ای تخصصی در بیرجند خبر داد و گفت: در این دوره بیش از ۷۰ نفر از فعالان حوزه سواد رسانه ای استان شرکت می کنند.

به گزارش مهر مشرق ، «سجاد رضایی» به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: در شرایط کنونی دنیا رسانه و فضای مجازی یک ابزار برای پیشبرد اهداف عملیات روانی و تاثیرگذاری مستقیم بر افکار عمومی به شمار می رود.

 

وی با بیان اینکه سواد رسانه لازمه مقابله با جنگ رسانه ای است، اظهارداشت: دوره های سواد رسانه با هدف افزایش آگاهی عمومی و فعالان فضای مجازی استان برگزار می شود.

 

رئیس سازمان بسیج فضای مجازی استان با اشاره به رویکرد این سازمان در سال جاری مبنی بر آموزش و افزایش سطح سواد رسانه ای اصحاب رسانه، فعالان فضای مجازی و خانواده های آن ها می باشد، عنوان کرد: سال گذشته دوره مقدماتی سواد رسانه ای با حضور بیش از 100 نفر از علاقه مندان به این عرصه برگزار شد و در این دوره آموزشی منتخبین دوره مقدماتی و فعالان این عرصه حضور خواهند یافت.

 

رضایی در ادامه گفت: این دوره آموزشی چهارمین دوره آموزشی سطح یک سواد رسانه ای می باشد که در سال جاری در استان برگزار شده است؛ سه دوره قبلی به صورت مجازی اجرا شده و این دوره به صورت حضوری با حضور اساتید کشوری سواد رسانه ای اجرا خواهد شد.

 

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان خراسان جنوبی اضافه کرد: افرادی که این دوره را با موفقیت به پایان برسانند به عنوان مربی سواد رسانه ای در سطح مرکز استان  و شهرستانها به ارائه مباحث سواد رسانه ای به صورت عمومی خواهند پرداخت.

 

وی ادامه داد : در 23 و 24 آبانماه سال جاری دکتر نوروزی و دکتر شاه آبادی از اساتید کشوری سازمان فضای مجازی بسیج مستضعفین در این دوره به ارائه سرفصل های تخصصی خواهند پرداخت و در پایان دوره گواهینامه معتبر به شرکت کنندگان اعطا می شود.

 

رضائی تاکید کرد: با توجه به هجوم همه جانبه رسانه های معاند در بستر شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، می‌بایست فرهنگ استفاده از رسانه های نوین در بین عموم مردم و خانواده ها فراگیر شود و این نیاز به برنامه ریزی برای اجرای نهضت سواد رسانه ای در استان دارد که می بایست همه ادارات و نهادهای فرهنگی برای اجرای این نهضت مشارکت فعال کنند.

 

منبع : خبرگزاری شبستان 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/