آخرین اخبار

تاریخ : 21. آبان 1398 - 10:39   |   کد مطلب: 2485
نشست مشترک علما و نخبگان اهل تشیع و تسنن خراسان جنوبی به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت با حضور نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در سالن غدیر بیرجند برگزار شد.

به گزارش مهر مشرق ، نشست مشترک علما و نخبگان اهل تسنن و تشیع خراسان جنوبی صبح امروز دوشنبه ( 20 آبان) در سالن غدیر بیرجند همزمان با هفته وحدت با حضور نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی و جمعی از علما و روحانیون اهل تسنن و تشیع استان برگزار شد.

 

حجت الاسلام «غلامحسین نوفرستی» قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در این جلسه اظهار داشت: در تمام نقاط ایران اسلامی می بینیم که اهل تسنن و تشیع با یکدیگر اتحاد دارند و خونشان در راه مقابله با اشرار و نفاق با هم آمیخته شده است.

 

وی با بیان اینکه امروز مشاهده می کنیم که اهل تسنن و تشیع در راستای دفاع از نظام و مقابله با اشرار در کنار یکدیگر مبارزه می کنند، افزود: بدانید که این هنر انقلاب اسلامی است که امروز تشیع و تسنن در کنار یکدیگر هم دل هستند و این موضوع در نتیجه تبعیت از ولایت فقیه فراهم شده است.

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به ایجاد تمدن اسلامی اشاره کرد و گفت: تمدن نوین اسلامی هدف نهایی تمامی مسلمانان است و بدانید که این تمدن در صورتی تشکیل می شود که ظرفیت کشورهای اسلامی در کنار هم قرار گیرد و دست های تمامی مسلمانان برای مقابله با دشمنان در هم گره شود.

 

حجت الاسلام نوفرستی با توجه به اینکه امروز شاهد شکل گیری جبهه مقاومت در کشورهای منطقه و اسلامی هستیم، ادامه داد: مشاهده کردیم که استکبار جهانی به خاطر رسیدن به منافع خود خون های بسیاری را ریخته است اما اکنون شاهد مقابله جبهه مقاومت با این جنایتکاران هستیم.

 

وی بیان کرد: با عبودیت، وحدت، تقوا و اخلاص به یکدیگر برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی کمک کنیم و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را در راستای آرمان های بلند انقلاب مدنظر خود قرار دهیم و همه مردم وظیفه دارند تا در جهت تحقق آرمان های انقلاب اسلامی حرکت کنند.

 

منبع : خبرگزاری شبستان 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/