آخرین اخبار

تاریخ : 22. آبان 1398 - 10:05   |   کد مطلب: 2493
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: کمبود کتاب در مدارس نداریم و اینگونه نیست که به دانش‌آموزی کتاب نداده باشیم، بعضی از مدیران مدارس هم اشتباهی کتاب‌ها را بین دانش‌آموزان توزیع کردند.

به گزارش مهر مشرق ،  با گذشت حدود دو ماه از بازگشایی مدارس هنوز زمزمه‌هایی از کتاب نداشتن برخی دانش‌آموزان در برخی از مدارس به گوش می‌رسد و این بلاتکلیفی که چه موقع کتاب به دست آن‌ها خواهد رسید دغدغه والدین شده است.

به گفته برخی والدین به‌روز نشدن به‌موقع سامانه توزیع کتب درسی از سوی وزارت آموزش و پرورش باعث شده تا در لیست توزیع کتب مشکلاتی ایجاد شود، مشکلاتی که دودش تنها به چشم دانش‌آموز و والدین می‌رود.

دلیل کمبود کتب درسی و عدم توزیع مناسب را از مدیرکل آموزش و پرورش استان جویا شدیم:

محمدعلی واقعی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص وضعیت توزیع کتب درسی در مدارس اظهار داشت: اینگونه نیست که کتاب به دانش‌آموز نداده باشیم، این اتفاق ممکن است برای یک یا دو دانش‌آموز افتاده باشد و علت آن یا تغییر رشته یا انتقال دانش‌آموزان بوده است.

وی افزود: امسال توزیع کتب درسی مقطع متوسطه از طریق سامانه توزیع کتب درسی انجام شد و پس از ثبت نام دانش‌آموز تنها یک‌بار می‌تواند کتاب دریافت کند لذا دانش‌آموزانی که تغییر رشته داده‌اند به این دلیل که یک‌بار کتاب دریافت کردند نمی‌توانند مجدد کتاب دریافت کنند و باید کتب تخصصی خود را از طریق این سامانه تهیه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: کمبود کتاب در مدارس نداریم و اینگونه نیست که به دانش‌آموزی کتاب نداده باشیم، بعضی از مدیران مدارس هم اشتباهی کتاب‌ها را بین دانش‌آموزان توزیع کردند.

واقعی افزود: در ابتدای سال تحصیلی، برخی کتاب‌ها از تهران هنوز ارسال نشده بود اما هم‌اکنون همه دانش‌آموزان کتاب دارند.

وی گفت: دانش‌آموزی هم که کتابی ندارد یا کتاب اختیاری بوده یا انتخابی که ممکن است موقع ثبت در سامانه خودش آن کتاب را انتخاب نکرده باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سامانه توزیع کتب درسی  تا ۲۰ اسفندماه جاری باز است، گفت: هر دانش‌آموزی که کتابی نداشته باشد یا در طول سال تحصیلی کتابش گم شود می‌تواند به صورت تک این کتاب‌ها را خریداری کند.

واقعی به پیگیری وزارتخانه برای توزیع مناسب کتب درسی در استان‌ها اشاره کرد و گفت: از تهران هم چندین دفعه پیگیر این موضوع بودند که همه دانش‌آموزان کتاب داشته باشند و ما نیز از مدیران مدارس جویا بودیم و از طریق سامانه کتب درسی هم پیگیری انجام شده است.

وی با بیان اینکه در مقطع دبستان مشکلی برای توزیع نداشتیم، گفت: سال گذشته توزیع کتب درسی مقطع متوسطه در سطح شهر انجام می‌شد اما امسال به دلیل که کتاب‌ها گران نشود توزیع از طریق سامانه انجام شد که مشکلاتی ایجاد کرد.

منبع : خبرگزاری فارس 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/