آخرین اخبار

تاریخ : 28. آبان 1398 - 9:29   |   کد مطلب: 2511
معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبر داد؛
برگزاری۳ شب فرهنگی شهرستان های خراسان جنوبی در سیزدهمین نمایشگاه کتاب
رمضانی از برگزاری سه شب فرهنگی شهرستان های «خوسف، فردوس و قاین» در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این شب های فرهنگی با حضور فعالان فرهنگی هر شهرستان برگزار خواهد شد.

به گزارش مهر مشرق ، «محمود رمضانی» در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند اظهار داشت: سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی از سوم لغایت ۸ آبان با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد و با شرکت ناشران برجسته ای از سراسر کشور در فضایی به مساحت ۶ هزار مترمربع در بیرجند کار خود را شروع می‌کند.

 

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۵:۳۰ لغایت ۲۱:۳۰ برای بازدید عموم مردم دایر است، افزود: تلاش می شود در دو روز پایانی، نمایشگاه در شیفت صبح نیز به علاقمندان حوزه کتاب و کتابخوانی خدمات ارائه دهد.

 

وی به مذاکراتی با اداره کل آموزش و پرورش برای بازدید دانش آموزان از این نمایشگاه هم اشاره کرد و گفت: در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب از صاحبان ۶ کتاب برگزیده و شایسته تقدیر استان خراسان جنوبی تجلیل خواهد شد.

 

رمضانی افزود: همچنین با شهرداری بیرجند هماهنگ شده است که زمینه انتقال علاقمندان و دوستداران به کتاب و کتابخوانی را به محل نمایشگاه به وسیله اتوبوس‌های درون شهری فراهم کند.

 

وی از آمادگی برای توزیع ۵۰۰ میلیون تومان بن خرید کتاب در نمایشگاه خبر داد و گفت: این میزان بر اساس استقبال مردم،‌ افزایش خواهد یافت.

 

این مقام مسئول از تدارک ویژه برنامه هایی برای کودکان هم خبر داد و افزود: برپایی میز قصه، معرفی کتاب و ایستگاه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان در این نمایشگاه پیش بینی شده است.

 

وی از رونمایی کتب نویسندگان برجسته استان در سیزدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی هم خبر داد و اظهار داشت: رونمایی از کتاب «جستاری در احوال مفاخر» به قلم دکتر علیزاده بیرجندی، رونمایی از جدیدترین آثار دکتر محمود رفیعی و دکتر ناصح و تجلیل از دست‌اندرکاران فصل‌نامه پژوهشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نمایشگاه انجام خواهد شد.

 

رمضانی یادآور شد: همچنین سه شب فرهنگی شهرستان‌های «فردوس، خوسف و قاین» نیز در این نمایشگاه برگزار می‌شود.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/