آخرین اخبار

تاریخ : 20. آذر 1398 - 13:13   |   کد مطلب: 2524
عضوکارگروه فضای مجازی مجلس خبرگان رهبری:
زیرساخت‌های فضای مجازی بومی‌سازی شود
حجت الاسلام کهوند با تاکید بر اهمیت تجهیز فضای مجازی به زیرساخت‌های بومی، گفت: نباید اجازه ندهیم که معاندان و دشمنان از طریق فضای مجازی بر ما تسلط پیدا کنند.

به گزارش مهر مشرق ،به نقل از شبستان؛حجت الاسلام «محمد کهوند» امروز (20 آذر) در دیدار با طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) بیرجند اظهارکرد: نداشتن شناخت کافی و مواجهه نادرست با فضای مجازی یکی از علل برخورد منفعلانه با فضای مجازی است.

 

عضوکارگروه فضای مجازی کمیسیون اجتماعی و سیاسی مجلس خبرگان رهبری گفت: کنار گذاشتن آموزه‌های دینی در نحوه مواجهه با فضای مجازی از علل دیگر برخورد منفعلانه است.

 

حجت الاسلام کهوند با اشاره به اینکه متأسفانه شناخت‌ ما از فضای مجازی ناقص و نادرست است، ادامه داد:  تعبیر  وتشبیه فضای مجازی به چاقویی که مفید یا مضر بودن آن بسته به نوع استفاده ما دارد، نادرست است.

 

وی بیان کرد: گاهی مشکل در حوزه فضای مجازی، ساختاری است و هر نوع استفاده از آن آسیب‌هایی را برای ما به ویژه ‌کودکان و نوجوانان به دنبال دارد.

 

عضوکارگروه فضای مجازی کمیسیون اجتماعی و سیاسی مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه 60 سوره انفعال که خداوند می فرماید: هر نیرو و امکاناتی که دارید برای مقابله با دشمنان آماده سازید، افزود: این توصیه قرآن تنها به جنگ سخت و  نظامی ارتباط ندارد بلکه امکانات خود در حوزه جنگ نرم و فضای‌مجازی را نیز باید تجهیز کنیم.

 

حجت الاسلام کهوند با طرح این سوال که وزارت ارتباطات در زمینه زیرساخت‌های بومی فضای مجازی چه اقداماتی را انجام داده است، گفت: باید در جنگ نرم نیز با تمسک به این ایه 141 سوره نساء که خداوند هرگز برای کافران راه تسلط بر مؤمنان قرار نداده است، اجازه ندهیم که معاندان و دشمنان از طریق فضای مجازی بر ما تسلط پیدا کنند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/