آخرین اخبار

تاریخ : 24. آذر 1398 - 8:55   |   کد مطلب: 2530
رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی بابیان اینکه برگزاری انتخابات الکترونیکی منوط به تایید وزارت کشور است، گفت: 27 آذرماه؛ اعلام رد صلاحیت ها است.

ناصر خوش خبر، رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی در گفتگو با مهرمشرق، اظهارکرد: هم اکنون هیئت های اجرایی در شرف کار انتخابات هستند و فعلا موضوع تایید صلاحیت ها در دستور کار قرار دارد که این بررسی از 17 آذرماه آغاز شده و به مدت 10 روز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: فرمانداران مراکز حوزه های انتخابیه صلاحیت 127 نفری را که برای نمایندگی خراسان جنوبی در حوزه های چهارگانه ثبت نام کرده اند تعیین تکلیف می کنند و در 27 آذرماه هم، فرمانداران موضوع رد صلاحیت کاندیداهایی که مورد تایید قرار نگرفته اند را به آنها اعلام می کنند. کاندیداهای رد صلاحیت شده 4 روز فرصت دارند تا به هیئت های نظارت اعتراض و شکایت کنند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اعضای شعب و صندوق ها و محل استقرار صندوق ها را هیئت های اجرایی تعیین می کنند، گفت: انشاءا... با فعالیت تمامی هیئت های اجرایی حوزه های انتخابیه، چه اصلی و چه فرعی، کم کم عوامل اجرایی شعب و دست اندرکاران مشخص خواهند شد. برآورد ما این است که 10 هزار نفر در عرصه برگزاری انتخابات در استان فعالیت خواهند کرد و کار مهم رأی گیری را به سرانجام خواهند رساند.

خوش خبر گفت: از ماهها قبل بحث آموزش های کارشناسی و توجیهی را برای فرمانداران، بخشداران، معاونین سیاسی امنیتی، کارشناسان انتخابات، کارشناسان فنی و الکترونیکی و ... برگزار کردیم. وزارت کشور هم بصورت متمرکز برای کلیه فرمانداران و بخشداران این آموزش ها را دنبال کرد و اکنون با ضریب آمادگی بالای استان به استقبال انتخابات می رویم تا با کمک خداوند این اقدام مهم را انجام دهیم.

وی با اشاره به مطرح شدن موضوع برگزاری الکترونیکی انتخابات در استان، افزود: خراسان جنوبی جزو 11 استانی بود که کشور در لیست برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیکی قرار داده بود که این موضوع به دلیل وجود زیرساخت ها و آمادگی استان در انتخابات های قبلی است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی تصریح کرد: ما در استان برای برگزاری الکترونیکی انتخابات آمادگی داریم، اما تحقق این موضوع منوط به موافقت شورای نگهبان و ستاد انتخابات کشور است.

خوش خبر تاکید کرد: در صورت موافقت، با تمام توان و استفاده از نیروی انسانی مجرب و زیرساخت های موجود، این اقدام را انجام خواهیم داد و از این حیث نگرانی نداریم.

وی بیان کرد: برگزاری انتخابات بصورت الکترونیکی سبب تسریع و مدیریت زمان در فرایند اجرای انتخابات می شود و آمار سریع تر و در زمان کمتری به دست می آید و همه اقدامات عوامل اجرایی بخصوص در شعب، در قالب الکترونیکی خواهد بود.

وی با اشاره به فعالیت های تبلیغاتی برخی کاندیداها در فضای مجازی اظهارکرد: فعلا موضوع تخلفات انتخاباتی کمتر دنبال می شود و بیشتر موضوع تعیین صلاحیت ها اهمیت دارد، چرا که ممکن است برخی از افرادی که به دنبال تبلیغات هستند رد صلاحیت شوند و اصلا در معرض رأی مردم قرار نگیرند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی تاکید کرد: البته همه عوامل اجرایی و بازرسی استان با تمام توان و دقت در راستای تحقق قانون، محوریت قانون و قانون پذیری گام برداشته و برمی داریم و تلاش می کنیم مفاد فصل ششم انتخابات را با بهره گیری از دستگاه های بازرسی و اجرایی، اجرا کنیم. در واقع قصد ما این است که توان خود را بکار بگیریم تا حق کسی ضایع نشود.

خوش خبر گفت: تعیین صلاحیت کاندیداها مبتنی بر استعلامات مراجع چهارگانه در مورد داوطلبین است که این مراجع دادستانی کل کشور، وزارت اطلاعات، پلیس بین الملل و سازمان ثبت احوال هستند و هر کدام در چارچوب و شرح وظایف خود، بر روی پرونده داوطلبان اظهارنظر می کنند.

وی افزود: اظهارنظرهای مربوط به داوطلبان از طریق مراجع چهارگانه به هیئت های اجرایی آمده و مورد بررسی و رأی گیری قرار می گیرد، در این زمینه تایید یا رد صلاحیت داوطلبین، منوط به سابقه آنها در نزد مراجع چهارگانه دارد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/