آخرین اخبار

تاریخ : 24. آذر 1398 - 9:07   |   کد مطلب: 2532
اربابی با تاکید براینکه نمایندگان مجلس وکیل المله باشند,گفت: نمایندگان مصالح کشور را پیگیری کنند نه اقوام و مناطق را.

محمدعلی اربابی در گفتگو با مهرمشرق، در خصوص تبیین شاخصه های نماینده اصلح؛ با اشاره به اینکه بهترین شاخصه ها را مقام معظم رهبری تشریح کرده اند، اظهارکرد: نماینده مجلس باید از جنس مردم، مدافع حقوق آنها و در یک کلام وکیل المله باشد نه وکیل الدوله و در برابر دستگاه ها و افرادی که قصد تعدی به حقوق مردم دارند بایستد. همچنین چون در جامعه اسلامی زندگی می کنیم، باید نمایندگان حقوق اقشار محروم و مستضعف را بیشتر مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات این است که نیروهای متخصص کمتر وارد مجلس می شوند، افزود: یک نماینده مجلس باید هم از تخصص در رشته تحصیلی اش برخوردار باشد و هم کار اجرایی کرده باشد و در این خصوص تجربه داشته و نسبت به مسائل جاری کشور آشنایی داشته باشد. متاسفانه برخی افرادی که وارد مجلس می شوند در کار خودشان متخصص هستند اما در امور اجرایی کشور تجربه ای ندارند. چون نماینده دو وظیفه قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای آن را برعهده دارد؛ کسی موفق خواهد بود که هم تخصص و هم تجربه داشته باشد.

وی ادامه داد: از دیگر ویژگی های نماینده اصلح معتقد بودن به نظام اسلامی و اصول دینی، عامل به مصالح دین و کشور و مدافع حقوق همه اقشار و اقوام جامعه بودن است، این در حالی است که برخی از نمایندگان بجای در نظرگرفتن مصالح کل کشور و نظام، مسائل را به صورت قومی، طایفه ای و منطقه ای پیگیری می کنند که این موضوع سبب شده تا قوانینی تصویب شود که زمینه تبعیض ایجاد شود.

وی گفت: تعداد افراد و کاندیداهایی که خود را واجد شرایط نمایندگی دانسته اند و از حوزه های انتخابیه استان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند، قابل توجه است که این افراد از همه طیف های سیاسی اصلاح طلب، اصولگرا و معتدل یا مستقل هستند.

وی بیان کرد: مشکلی که وجود دارد، این است که اگر احزاب در سطح کشور درست شکل می گرفت و از جامعیت برخوردار می بود، دیگر نمایندگان اصولگرا و اصلاح طلب در مجلس، خط و مشی سیاسی خود را تغییر نمی دادند و همان اصولگرا و اصلاح طلب باقی می ماندند. متاسفانه برخی کاندیداها با عنوان اصولگرا با پا گذاشتن روی شانه بچه های حزب اللهی به مجلس راه پیدا می کنند، اما بعدا مواضعشان تغییر پیدا می کند.

وی تصریح می کند: بنده به عنوان یک اصولگرا به دنبال کاندیدایی هستم که علاوه بر اصولگرا بودن؛ از تجربه و تخصص کافی هم برخوردار باشد؛ صرف اصولگرا بودن کفایت نمی کند، یا به معنای واقعی کلمه و به تعبیر مقام معظم رهبری، باید نیروی انقلابی باشد.

وی با تاکید بر لزوم بصیرت افزایی مردم برای حضور در انتخابات، اظهار کرد: جریان ائتلاف شورای نیروهای انقلاب خراسان جنوبی وظیفه دارد دیدگاه های رهبر انقلاب و آرمان های امام خمینی(ره) را در خصوص انتخابات و کاندیدای اصلح بیان کند، زمانی که این شاخص ها بیان و تشریح شد، مردم به راحتی مصادیق خود را پیدا می کنند. اما اگر شاخصه ها مطرح نشود، ممکن است مردم دچار اشتباه شوند. البته اکنون این کار در حال انجام است و نهادهای فرهنگی، احزاب و طیف هایی که متعلق به جریان اصولگرایی هستند آن را دنبال می کنند.

قطعا شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی کاندیداهای اصلح در 4 حوزه نمایندگی استان را معرفی خواهند کرد و انشاءا... فرد متعهد و متخصصی به مجلس شورای اسلامی راه خواهد یافت.

با توجه به جریاناتی که چند سال گذشته در کشور داشتیم و هجمه های معاندین و سیاست های استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، که به دنبال توطئه و ایجاد تحریم علیه ملت ایران است، انتخابات معیاری برای همبستگی مردم با نظام و رهبری است. انشاءا... بعد از فتنه ای که اخیرا اتفاق افتاد مردم با شور و شوق به میدان آمده و نشان خواهند داد مثل گذشته حامی نظام و انقلاب و رهبرشان هستند.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/