آخرین اخبار

تاریخ : 25. آذر 1398 - 8:34   |   کد مطلب: 2536
حجت الاسلام حمیدی گفت: شورای نگهبان برای اقناع افکار عمومی در زمان تایید صلاحیت کاندیداها نیز تا حد امکان با حفظ حرمت ها و تحقیقات در خصوص رد صلاحیت و عدم احراز صلاحیت ها اطلاع رسانی کنند تا از برخی مظلوم نمایی ها داوطلبان انتخاباتی جلوگیری شود.

به گزارش مهر مشرق،به نقل از  شبستان از بیرجند، حجت الاسلام «ابراهیم حمیدی» امروز (24 آذر) در دومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی خراسان جنوبی اظهار کرد: هدف از برگزاری این جلسات حفظ سلامت و امنیت انتخابات در چارچوب قانون است که این مهم زمینه حداکثری مشارکت مردم را فراهم خواهد کرد.

 

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه هر اندازه اطمینان و اعتماد مردم را افزایش دهیم قطعا مشارکت آنان در انتخابات بیشتر می شود، افزود: قوه قضاییه به هیچ عنوان قصد دخالت در انتخابات ندارد  چرا که بر اساس قانون انتخابات مجریان توانمند و باتجربه ای در زمینه نظارت و اجرا دارد.

 

حجت الاسلام حمیدی با تاکید بر اینکه نظام اسلامی به خوبی از آرای مردم صیانت می کند و اجازه کوچکترین خدشه ای در این امانت مردم را نمی دهد، عنوان کرد: انتخابات عرصه رقابت است که اگر قانونمند و سالم باشد زمینه مشارکت حداکثری مردم را نیز فراهم می کند.

 

وی با بیان اینکه دشمن برای ایجاد ناامنی در کشور تلاش می کند و منتظر است از کوچکترین مسائل به نفع خود سوء استفاده کند، ادامه داد: فضای سالم در سایه پیشگیری به وجود می آید تا تخلف و جرم انتخاباتی اتفاق نیافتد.

 

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان پیش بینی های لازم برای جلوگیری از تخلف و جرائم انتخاباتی انجام شود، گفت: از رسانه ها درخواست می شود تا مصادیق تخلفات انتخاباتی را در جامعه اطلاع رسانی کنند چرا که اکنون بهترین فرصت برای این مهم است.

 

حجت الاسلام حمیدی بیان کرد: شورای نگهبان برای اقناع افکار عمومی در زمان تایید صلاحیت کاندیداها نیز تا حد امکان با حفظ حرمت ها و تحقیقات در خصوص رد صلاحیت و عدم احراز صلاحیت ها اطلاع رسانی کنند تا از برخی مظلوم نمایی ها داوطلبان انتخاباتی جلوگیری شود.

 

وی خواستار تشکیل کمیته حقوقی در ذیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان شد و افزود: همچنین باید کارگروه ویژه رصد فضای مجازی در دستگاه های ذیربط تشکیل شود و مجموعه قضایی در این خصوص آمادگی همکاری دارد تا کسی نتواند از فضای مجازی سوء استفاده کند.

 

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی تاکید کرد: گزارش تخلفات برخی از کاندیداها به شورای نگهبان ازسال شود تا در تصمیم گیری صلاحیت آنان در شورای نگهبان و هیات اجرایی مدنظر قرار گیرد.

 

حجت الاسلام حمیدی با بیان اینکه استقرار ستاد های انتخاباتی بسیار اهمیت دارد و باید با مدیریت فرمانداری ها انجام شود، افزود: باید به گونه ای ستادها مستقر شوند که کمترین آسیب را داشته باشند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/